5. Çocuk Meydanı etkinlikleri 20-21 Nisan 2013’de Meydan Ümraniye AVM’de

0

5. Çocuk Meydanı etkinlikleri Meydan Ümraniye AVM’de ücretsiz

5. Çocuk Meydanı etkinlikleri Meydan Ümraniye AVM'de ücretsiz

Bu yıl beşincisi düzenlenecek “Çocuk Meydanı”, 20-21 Nisan 2013 tarihlerinde 13.00-18.00 saatleri arasında Meydan Ümraniye AVM’de kurulacak.

Çocukların çocuklara satış yaparken para kazanma deneyimini yaşatmayı ve sosyal sorumluluk bilinci aşılamayı hedefleyen özgün pazaryeri Çocuk Meydanı 5’te çocuklar kullanmadıkları oyuncaklarını, kitap, CD ve DVD’lerini başka çocuklarla paylaşma, satış yapma fırsatı bulacaklar.

Etkinliğe özel ve devlet okullarından 7-14 yaş arasındaki çocuklar katılacaklar. Etkinlikte ayrıca çevre okullarının 23 Nisan gösterileri de sergilenecek.

Etkinliğe katılım için tek şart ise her çocuğun en az 2 oyuncağını/kitabını imkânı olmayan çocuklarla paylaşmak üzere Hediye Sandığı’na bağışlaması.Hediye Sandığı’nda toplanacak bu oyuncaklar/kitaplar çocuklarla ilgili Sivil Toplum Kuruluşları’na bağışlanacak. Çocukların satıştan elde ettikleri kazanç ise kendilerinin olacak.

“Çocuk Meydanı” nda çocuklar, hem eski eşyalarını değerlendirerek para kazanma deneyimi yaşayacak, hem de eğlenceli aktivitelere katılarak güzel bir hafta sonu geçirecek ve katılımcı okulların gösterilerini izleyecek.

Kayıt için Meydan Ümraniye AVM’de yer alan Çocuk Meydanı 5 standlarına başvurulabilir.

Etkinliğe katılım ücretsiz olup kontenjanlarla sınırlıdır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz