Ücretsiz Çocuk Oyunu: ”Konuşan Trafik” oyunu 3-17 Mart arasında Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde

0
Ücretsiz Etkinlik: BP Yol Güvenliği Çocuk Tiyatrosu'ndan
Ücretsiz Etkinlik: BP Yol Güvenliği Çocuk Tiyatrosu'ndan "Konuşan Trafik"
Ücretsiz Çocuk Oyunu: ''Konuşan Trafik'' oyunu 3-17 Mart arasında Türkan Saylan Kültür Merkezi'nde
Ücretsiz Etkinlik: BP Yol Güvenliği Çocuk Tiyatrosu'ndan "Konuşan Trafik"

Ülkemizde yaklaşık 1,5 milyon çocuğa 13 yıldır trafik eğitimi verilmesine aracılık eden  BP Yol Güvenliği Çocuk Tiyatrosu, yeni dönemde 4-8 yaş arası miniklere “Konuşan Trafik” adlı yeni oyununu sergiliyor.

BP Yol Güvenliği Çocuk Tiyatrosu,  3,10 ve 17 Mart 2012 tarihlerinde saat 12.00′de Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde ücretsiz olarak küçük tiyatroseverlerin karşısında olacak.

Her yıl olduğu gibi, turnelerle tüm Türkiye’yi dolaşacak ve ücretsiz olarak sergilenecek “Konuşan Trafik” adlı oyun ile anaokulu ve ilköğretim okulu öğrencilerine temel trafik kurallarını şarkılar eşliğinde eğlendirerek öğretmek hedefleniyor. Eğitime küçük yaştan başlanmasının önemini ortaya koyan ve öğrencilere yol güvenliği bilincini aşılamayı amaçlayan oyun, öğrencilerin aile bireylerini de yol güvenliği konusunda bilinçlendirmeye hizmet edecek.

Oyunun Konusu:

Oyunun  kahramanları, çocukların trafikte sıklıkla karşılaştıkları, birbiriyle bir türlü anlaşamayan trafik lambaları, ilgi çekememekten dertli yaya geçidi, bir türlü doğru kullanılmayan, sıkıcı bulunan emniyet kemerleri… Kahramanlar, tek başlarına içinden çıkamadıkları sorunlarını çocuklarla paylaşıyor, birlikte çözmek üzere dayanışma içinde adım adım ilerliyorlar.

Yaya olmak ve yayaların uyması gereken kurallar, trafik işaretleri ve neden kullanıldıkları, doğru davranış biçimleri eğlenceli bir dil, akrobasi hareketleri, kuklalar ile betimleniyor, ritm-beden, müzik yardımıyla zenginleştirilerek interaktif uygulamalarla çocuklarla beraber tekrar ediliyor. Trafikteki hatalı davranışların, kahramanlar üzerinde yarattığı etkiler vurgulanıyor. Doğru davranış biçimleri ile kahramanlarımızın sorunları çözülüyor.

Final bölümünde tüm kahramanlar, hikâyelerini ve karakterlerinin geçirdiği değişimi kısa ve etkili biçimde izleyicilere hatırlatıyor. Trafikte yardımlaşma, uyum ile her şeyi değiştirmelerinin mümkün olduğunu kavrıyorlar. Kahramanlar artık ne yalnız ne de çaresizdir, yeni arkadaşları ile hep beraber her şeyi değiştirebilecekler.

Yer: Türkan Saylan Kültür Merkezi

Adres: Gülsuyu Mah. Nar Sk. E5 Yanyol üzeri Maltepe

Oyun Tarihleri:

3 Mart 2012 Saat: 12.00

10 Mart 2012 Saat: 12.00

17 Mart 2012 Saat: 12.00

Rezervasyon yaptırmak için 0 212 219 49 86-87  no.lu telefonları arayabilirsiniz.

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz