“Kadrajımdan Kadıköy” Fotoğraf Yarışması

0

“Kadrajımdan Kadıköy” Fotoğraf Yarışması

"Kadrajımdan Kadıköy" Fotoğraf Yarışması

Çevre Temalı Fotoğraf Yarışması

Kadıköy İlçesi İlköğretim Okulları 5,6,7 ve 8. Sınıf Öğrencileri Ödüllü Fotoğraf Yarışması

Kadıköy’ün çocukların gözünden yansıtılmasını amaçlayan “Kadrajımdan Kadıköy” fotoğraf yarışması, 6 Mayıs 2013 tarihine kadar başvuruları bekliyor.   Kadıköy belediyesinin düzenlediği yarışmaya; ilçe genelindeki  ilköğretim okullarından 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerinin fotoğrafları bekleniyor.   Yarışma ile, çocukların gözünden “Kadıköy’de yaşamayı ayrıcalıklı kılan doğa sevgisinin, temiz çevrede yaşamın ayrıcalıklarını vurgulamak, çevreye duyarlılığın ön dığı, çevreye duyarlılığın ön plana çıktığı karelerin fotoğraf sanatıyla bütünleşmesi” amaçlanıyor.   Öğrencilerin; Kadıköy’ün çevresini, doğal güzelliklerini, güncel çevre sorunlarına getirilen çözümleri, çevrenin korunması için yapılan faaliyetleri fotoğraf ile yansıtması bekleniyor.   Yarışmaya katılacak fotoğrfların 20×30 cm boyutunda basılması ya da dijital ortamda teslim edilmesi gerekiyor.

Profesyonel fotoğraf makinesi, Ipad ve bisiklet ise dereceye giren çocukları bekliyor. Yarışmanın seçici kurulunda sanatçı Erol Evgin, fotoğraf sanatçısı Ersin Alok, Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nden Yard. Doç. Zeki Coşkun gibi isimler yer alıyor.   Yarışmada dereceye giren katılımcılar 6 Haziran 2013 tarihinde belediyenin Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında Kozyatağı Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek törenle ödüllerini alacak. Dereceye giren eserler de aynı gün sergilenecek.

Yarışma Son Katılım Tarihi
06 Mayıs
İletişim: 542 50 00 (1647-1649-1658)

Başvuru adresi:

Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü Kadıköy Belediye Başkanlığı Hasanpaşa Mah. Fahrettin Kerim Gökay Cad. No:2 Kat 4 / B Blok Oda: 524 Kadıköy/İstanbul

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz