23 Nisan’da Çocuklar Müzeye!

0

Sakıp Sabancı Müzesi, 23 Nisan’da çocukları geleneksel oyunlarımızı sanat eşliğinde oynamaya davet ediyor!  23 Nisan Şiirleri Kısa

Sakıp Sabancı Müzesi, 23 Nisan’da çocukları geleneksel oyunlarımızı sanat eşliğinde oynamaya davet ediyor!

23 Nisan 2014, 11:00 | Sakıp Sabancı Müzesi , Emirgan

Geleneksel oyunlarımız  | Çocuklara oyun ve sanatla içi içe bir bayram sunmayı hedefleyen şenlik, 5 yaş ve üstü çocukların katılımına açık.

23 Nisan’da çocukları geleneksel oyunlarımızı sanat eşliğinde oynamak için S.Ü. Sakıp Sabancı Müzesi’ne davet ediyoruz. Çocuklara bilgisayarsız, tabletsiz de oynanabilen oyunlarımızı öğretmek istiyoruz. Bayramı, oyun ve sanatla, gerçek bir bayram gibi yaşamak istiyoruz. “ Uzak Komşu Yakın Anılar – Türkiye ile Polonya İlişkilerinin 600 Yılı” sergisini geziyoruz ve ardından oyunlarımızı oynuyoruz.

Oyunlarımız

Mendil Kapmaca Oyunu
Klasik mendil kapmaca oyunu, Uzak Komşu Yakın Anılar sergisinde bulunan kumaşların desenleri ile yeniden kurgulanıyor.

İp Atlama
Klasik ip atlama oyununa, Uzak Komşu Yakın Anılar sergisi hakkındaki sorular eklenir. Yanıtı bilen çocuk, yanıtın değeri kadar ip atlar. Doğru bildiği ve yanmadan atlayabildiği kadar zafer madalyonu kazanır.

Sek Sek
Sekseğin üzerine Osmanlı Polonya arasındaki ülkeler yazılır. Çocuklar her kutucuğun sayısı kadar zafer madalyonu toplar.

Yağ Satarım Bal Satarım
Oyunda, ebenin elinde mendil yerine, rulo yapılmış mektup kağıdı bulunur.  Ebe, sultanın, kumaş ticareti için kime izin verdiğine inanıyorsa bu mektubu onun  arkasına  koyar. Mektubu alan koşmaya başlar ve ebe kovalar.

Ebe Tura Oyunu
Bu oyunda bir kalenin korunma hikayesi anlatılır. Gözleri kapalı çocuğun arkasında kaleyi koruyan gözlemci ve kaleyi almaya gelen bir ordu vardır. Ellerinde sanat eserleri taşıyan çocuklardan yakalananlar eseri kaleye verir.

Yaş Grubu: En küçük 2009 doğumlu çocuklar.

Saat: 11.00 – 13.00 ve 14.00 – 16.00

Kayıt için 0216 550 97 62 numaralı telefonu arayın.

23 Nisan Şiirleri Kısa 23 Nisan Şiirleri Kısa 23 Nisan Şiirleri Kısa 23 Nisan Şiirleri Kısa 23 Nisan Şiirleri Kısa 23 Nisan Şiirleri Kısa 23 Nisan Şiirleri Kısa 23 Nisan Şiirleri Kısa 23 Nisan Şiirleri Kısa 23 Nisan Şiirleri Kısa 23 Nisan Şiirleri Kısa 23 Nisan Şiirleri Kısa 23 Nisan Şiirleri Kısa 23 Nisan Şiirleri Kısa

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz