Akbank Sanat Çocuk Etkinlikleri Aralık Ayında da Evinizde

0
Akbank Sanat kültür sanat etkinliklerine “Akbank Sanat Evinizde” çatısı altında sosyal medya kanallarında devam ediyor

Akbank Sanat Aralık ayında kültür sanat etkinliklerine “Akbank Sanat Evinizde” çatısı altında sosyal medya kanallarında devam ediyor. 

Çocukları sanatın büyülü dünyasıyla buluşturan Akbank Sanat, Aralık ayında eğlenceli ve yaratıcı atölye çalışmalarına minikleri davet ediyor.

Sanat eğitmeni Barış Karayazgan tarafından hazırlanan atölye çalışmaları cumartesi günleri Akbank Sanat Youtube kanalından izlenebilecek.

4 Aralık  2021, Cumartesi

Ailece DEV Resim

Bu DEV aktivitede çocuklar kendilerini ailelerin yardımı ile muhteşem resimlere dönüştürecekler. Yetişkinler bu aktivitede çocukların asistanı olarak yaşayacakları yaratıcı ve eğlenceli sürece destek verecekler. Hep birlikte bolca çizip bolca boyayacağız. Hatta kesim bile yapabiliriz. Çok renkli, eğlenceli ve DEV bir çalışma olacak!

Malzemeler : Büyük boyutlu(120cmX100cm) Kraft/paket kağıdı, kuru boyalar, pastel boyalar, guaj boyalar, makas, fırça, kurşunkalem, silgi

11 Aralık 2021, Cumartesi

Kintsugi ile Heykel

Kintsugi, yani Japonca “Altın Doğrama”, kırılan bir objenin altın veya gümüş tozu karıştırılmış bir yapıştırıcı (reçine benzeri) ile onarılmasına denir. Bir felsefe olarak, bir nesnenin kırılmasını onun tarihinin bir parçası olarak ele alır ve ona önemli bir “tecrübe” olarak yaklaşır ve artık daha “tecrübeli” bu objeyi daha değerli olarak görür. Biz de evdeki bir objeyi renkli hamurlarla eğlenceli bir şekilde “Kintsugi” felsefesinden yola çıkarak onu kullanarak çok özel bir heykele dönüştüreceğiz. Hem bir ileri dönüşüm hem de yaratıcı bir heykel çalışması olacak! 

Malzemeler : Kırık (tercihen 5-8 parçadan oluşan) bir obje, renkli hamurlar(hava ile kuruyan), kağıt bant

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz