Çocuklarımız bu cumartesi Trump Art Gallery’de Kandinsky’i yorumlayacak

0
Çocuklarımızı Kandinsky'nin çığır açan renkli dünyası ile tanıştırmaya ne dersiniz?

Çocuklarımızı Kandinsky’nin çığır açan renkli dünyası ile tanıştırmaya ne dersiniz?

Trump Alışveriş Merkezi’nin sergi alanı Trump Art Gallery’de çocuklar, 6 Ekim Cumartesi günü ünlü ressam Gamze Lim’le ‘Küçük Yürekler Büyük Düşler Resim Atölyesi’ne katılacak. Çocuklar atölyede Avrupa’da soyut sanatın öncülüğünü yapan Kandinsky’i yorumlayacak

Trump Alışveriş Merkezi’nin sergi alanı Trump Art Gallery’de ‘Kırmızı Yansımalar’ adlı resim sergisi devam eden sanatçı Gamze Lim, sergi kapsamında çocuklarla da çok özel bir resim atölyesi gerçekleştirecek. Atölyenin çıkış noktası ünlü ressam Kandinsky olacak. 6-12 yaş arasındaki çocukların katılabileceği ‘Küçük Yürekler Büyük Düşler’ adlı resim atölyesi 11 Kasım Cumartesi günü 15.00 – 18.00 saatleri arasında yapılacak

Çocuklar atölyede pastel boyalarla çalışacak ve kendi özgür renk ve desen seçimleriyle Kandinsky’i yorumlayacak. Avrupa’da soyut sanatın öncülüğünü yapan ünlü ressam Kandinsky’nin çalışmalarından yola çıkılacak atölyede çocuklar kendi Kandinsky yorumlarını kağıda taşıyacak.

Çocuklarımız resimleri ile iç dünyalarını yansıtacaklar

Atölye ile birlikte çocukların iç dünyalarına birer pencere açacaklarını belirten ressam Gamze Lim, “Kandinsky’nin ışığında her biri kendi dünyasını bize yansıtacak. Hem eğlenecekler hem öğrenecekler. Çok keyifli zaman geçirecekler, resmi sevecekler” diye konuştu.

Ücretsiz olarak gerçekleşecek atölye için kayıt yaptırılması gerekiyor. Ayrıntılı bilgi ve kayıt için 0212 348 78 67 no’lu telefon aranabilir.

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz