Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası, Mozart’ın Sihirli Dünyası’nı Sahneye Taşıyor

0
Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası, Mozart’ın Sihirli Dünyası’nı Sahneye Taşıyor Türkiye’nin ilk ve tek ulusal çocuk senfoni orkestrası olan Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası (DÇSO), kuruluşunun 11. yılında, 23 Nisan’a özel bir gösteriyle sahneye çıkıyor. DÇSO, Sihirli Flüt operasından esinlenerek hazırlanan ve 24 Nisan Pazar günü TİM Show Center’da iki kez sahnelenecek Mozart’ın Sihirli Dünyası’nda ünlü operadan bölümler seslendirecek. Yazar ve yönetmenliğini Murat Göksu’nun yaptığı Mozart’ın Sihirli Dünyası’nda DÇSO müzik direktörü Rengim Gökmen yönetiminde sahnede olacak. Televizyonların küçük yıldızı Ata Berk Mutlu’nun Mozart’ın çocukluğunu canlandıracağı gösteride, Mozart rolünü de ünlü oyuncu Serhat Kılıç oynayacak.

Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası, Mozart’ın Sihirli Dünyası’nı Sahneye Taşıyor

 

Türkiye’nin ilk ve tek ulusal çocuk senfoni orkestrası olan Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası (DÇSO), kuruluşunun 11. yılında, 23 Nisan’a özel bir gösteriyle sahneye çıkıyor. DÇSO, Sihirli Flüt operasından esinlenerek hazırlanan ve 24 Nisan Pazar günü TİM Show Center’da iki kez sahnelenecek Mozart’ın Sihirli Dünyası’nda ünlü operadan bölümler seslendirecek. Yazar ve yönetmenliğini Murat Göksu’nun yaptığı Mozart’ın Sihirli Dünyası’nda DÇSO müzik direktörü Rengim Gökmen yönetiminde sahnede olacak. Televizyonların küçük yıldızı Ata Berk Mutlu’nun Mozart’ın çocukluğunu canlandıracağı gösteride, Mozart rolünü de ünlü oyuncu Serhat Kılıç oynayacak.

Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında, 24 Nisan Pazar günü saat 11.00 ve 14.00’te iki özel gösteriyle TİM Show Center’da müzikseverlerle buluşacak.

Genel Müzik Direktörlüğünü Prof. Rengim Gökmen’in üstlendiği DÇSO, Mozart’ın Sihirli Dünyası gösterisiyle 7’den 70’e tüm müzikseverlere eğlenceli dakikalar sunmaya hazırlanıyor. Yazar ve yönetmen Murat Göksu’nun yorumuyla oyunlaştırılan gösterinin kostümleri Devlet Opera ve Balesi ile Muhteşem Yüzyıl dizisinin ünlü kostüm tasarımcısı Serdar Başbuğ tarafından tasarlandı. Gösteride Mozart’ın çocukluğunu küçük yıldız Ata Berk Mutlu, ünlü besteci Mozart’ı ise deneyimli oyuncu Serhat Kılıç canlandırıyor.

Yaklaşık bir saat boyunca izleyenlere unutulmaz anlar yaşatacak gösterinin biletleri Biletix’ten satın alınabilir.

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz