Muzlu Milkshake ve Papayalı Milkshake

0
Süt yapan yiyeceklerden papaya meyvesi ile milkshake smoothie tarifi papaya papaya slim ekşi papaya suyu papaya meyve papaya çekirdeği papaya meyvesi nedir papaya meyvesi papaya ne zaman meyve verir papaya meyvesi türkiyede nerede yetişir papaya türkiyede nerede yetişir papaya ağacı papaya meyvesi nasıl yenir papaya meyvesinin faydaları papaya meyvesi faydaları papaya yetiştiriciliği papaya nedir papaya ne işe yarar papaya hangi meyve papaya meyvesi hangi mevsimde olur papaya meyvesi kaç lira papaya meyvesi kaç kalori papaya meyvesi kaç cm papaya nasil meyve papaya meyvesi nasıl yenir papaya meyvesi nasıl yetiştirilir papaya meyvesini nasıl bulurum papaya meyvesi nasıl olur papaya meyvesi nasıl saklanır papaya meyvesi ne kadar papaya meyvesi ne zaman olgunlaşır papaya meyvesi ne işe yarar papaya meyvesi ne işe yarıyor papaya meyvesi ne demek papaya meyvesi nerede satılır papaya meyvesi nerede bulunur papaya meyvesi nerede yetişir papaya meyvesi nerede bulabilirim papaya nerenin meyvesi papaya meyvesi neye iyi gelir papaya meyvesi neye yarar papaya meyvesi nedir papaya meyvesi satın al papaya meyvesi kurusu papaya meyvesinin faydaları papaya meyvesi ağacı papaya meyvesi tadı papaya meyvesinin zararları papaya meyvesi buyuklugu papaya meyvesi faydaları papaya meyvesi ankara papaya meyvesi al papaya meyve agaci papaya meyvesi boyutu papaya meyvesi bebeklere verilirmi papaya meyvesi bursa papaya benzeri meyveler papaya meyvesi nerede bulabilirim papaya meyvesi cekirdegi papaya meyvesi cilt lekeleri papaya meyvesi carrefoursa papaya meyvesinin cilde faydaları papaya meyvesi kaç cm papaya meyvesi çekirdeği papaya meyvesi çeşitleri papaya meyvesi diyabet papanın meyve dükkanı papaya meyvesi ekşi papaya meyvesi fiyatı papaya meyvesi fidanı papaya meyvesi fidesi papaya meyve fiyatları papaya meyvesi migros fiyatı papaya meyvesi ve faydaları papaya meyvesi görsel rüyada papaya meyvesi görmek papaya meyvesi kansere iyi gelirmi papaya meyvesi hamilelik papaya hangi meyve papaya meyvesi şeker hastalığı papaya meyvesi izmir papaya meyvesi istanbulda nerede satılır papaya meyvesi ne işe yarar papaya meyvesi kaç lira papaya meyvesi kanser papaya meyvesi kilosu ne kadar papaya meyvesi kaç kalori papaya meyvesi kilosu papaya meyvesi kuru papaya meyvesi kokusu papaya meyvesi mersin papaya meyvesi maskesi meyveli papaya meyvesi papaya meyvesi ne zaman olgunlaşır papaya meyvesi ne kadar papaya meyvesi nerede satilir papaya meyvesinin özellikleri papaya meyvesi resmi papaya meyvesi sipariş papaya meyve suyu papaya slim meyvesi papanın meyve suyu dükkanı papaya meyvesi nasıl soyulur papaya meyvesi türkiyede nerede bulunur papaya meyvesi tozu papaya meyvesi tohumu papaya tropik meyve papaya meyvesi yararları papaya meyvesi yorumları papaya meyvesi yemek papaya meyvesinin yararları rüyada papaya meyvesi yemek papaya meyvesinin çekirdeği yenirmi papaya meyvesi zayıflatırmı papaya meyvesi zararları

Muzlu Milkshake ve Papayalı Milkshake Tarifi

Evde milk shake nasıl yapılır sorusunun yanıtı şöyle; gözünüzde büyümesin milkshake/smoothie yapmak oldukça basit. Eşim tam bir muzlu milkshake tutkunu, hamburgerin, et yemeklerinin yanında bile milkshakei büyük bir keyifle içiyor. Benim için aynı şey söylenemez. Milkshake/smoothieyi sevmiyorum hele hele etli yemeklerin yanında imkansız içmem diyecek kadar katıyım bu konuda. Zaten kan yapan yiyecekleri tüketirken, demir emilimini engelleyen süt ve süt ürünleri tüketmemeliyiz.

Muzlu milkshakei anladık ama papaya ne alaka dediğinizi duyar gibiyim. Papaya kavuna benzeyen bir meyve ama kavun kadar tatlı değil. Yine eşimle uyuşmayan damak zevkimiz nedeniyle o papayayı kavun gibi kesip yiyebilirken bende milkshake haline getirmeden yada kurutmadan yiyemiyorum. Meyvelerin nasıl kurutulması gerektiğini papaya meyvesinden ve faydalarından bahsettiğim yazıda bulabilirsiniz. Papaya emziren annelere süt yapan bir yiyecek ve annesininmelegi web sitesinde böyle bir tarif bulunması şart.

Papaya alırken koyu sarı renkte olanlarını seçmek gerekir. Sarı ve koyu sarılar meyvenin olgunlaştığını gösterir. Yeşiller olgunlaşmamış olduğunu gösterir ve oldukça serttir. Sarı renkliler bastırdığınızda çok hafif içeri göçerler.

papaya papaya slim ekşi papaya suyu papaya meyve papaya çekirdeği papaya meyvesi nedir papaya meyvesi papaya ne zaman meyve verir papaya meyvesi türkiyede nerede yetişir papaya türkiyede nerede yetişir papaya ağacı papaya meyvesi nasıl yenir papaya meyvesinin faydaları papaya meyvesi faydaları papaya yetiştiriciliği papaya nedir papaya ne işe yarar papaya hangi meyve papaya meyvesi hangi mevsimde olur papaya meyvesi kaç lira papaya meyvesi kaç kalori papaya meyvesi kaç cm papaya nasil meyve papaya meyvesi nasıl yenir papaya meyvesi nasıl yetiştirilir papaya meyvesini nasıl bulurum papaya meyvesi nasıl olur papaya meyvesi nasıl saklanır papaya meyvesi ne kadar papaya meyvesi ne zaman olgunlaşır papaya meyvesi ne işe yarar papaya meyvesi ne işe yarıyor papaya meyvesi ne demek papaya meyvesi nerede satılır papaya meyvesi nerede bulunur papaya meyvesi nerede yetişir papaya meyvesi nerede bulabilirim papaya nerenin meyvesi papaya meyvesi neye iyi gelir papaya meyvesi neye yarar papaya meyvesi nedir papaya meyvesi satın al papaya meyvesi kurusu papaya meyvesinin faydaları papaya meyvesi ağacı papaya meyvesi tadı papaya meyvesinin zararları papaya meyvesi buyuklugu papaya meyvesi faydaları papaya meyvesi ankara papaya meyvesi al papaya meyve agaci papaya meyvesi boyutu papaya meyvesi bebeklere verilirmi papaya meyvesi bursa papaya benzeri meyveler papaya meyvesi nerede bulabilirim papaya meyvesi cekirdegi papaya meyvesi cilt lekeleri papaya meyvesi carrefoursa papaya meyvesinin cilde faydaları papaya meyvesi kaç cm papaya meyvesi çekirdeği papaya meyvesi çeşitleri papaya meyvesi diyabet papanın meyve dükkanı papaya meyvesi ekşi papaya meyvesi fiyatı papaya meyvesi fidanı papaya meyvesi fidesi papaya meyve fiyatları papaya meyvesi migros fiyatı papaya meyvesi ve faydaları papaya meyvesi görsel rüyada papaya meyvesi görmek papaya meyvesi kansere iyi gelirmi papaya meyvesi hamilelik papaya hangi meyve papaya meyvesi şeker hastalığı papaya meyvesi izmir papaya meyvesi istanbulda nerede satılır papaya meyvesi ne işe yarar papaya meyvesi kaç lira papaya meyvesi kanser papaya meyvesi kilosu ne kadar papaya meyvesi kaç kalori papaya meyvesi kilosu papaya meyvesi kuru papaya meyvesi kokusu papaya meyvesi mersin papaya meyvesi maskesi meyveli papaya meyvesi papaya meyvesi ne zaman olgunlaşır papaya meyvesi ne kadar papaya meyvesi nerede satilir papaya meyvesinin özellikleri papaya meyvesi resmi papaya meyvesi sipariş papaya meyve suyu papaya slim meyvesi papanın meyve suyu dükkanı papaya meyvesi nasıl soyulur papaya meyvesi türkiyede nerede bulunur papaya meyvesi tozu papaya meyvesi tohumu papaya tropik meyve papaya meyvesi yararları papaya meyvesi yorumları papaya meyvesi yemek papaya meyvesinin yararları rüyada papaya meyvesi yemek papaya meyvesinin çekirdeği yenirmi papaya meyvesi zayıflatırmı papaya meyvesi zararları

Papaya çok faydalı bir meyve özellikle A ve C vitamini ile bol miktarda potasyum, demir ve kalsiyum kaynağıdır. İçeriğinde papain enzimi barındırmaktadır. Papain enzimi sindirim bozukluklarından genellikle protein ve yağların parçalanamaması nedeni ile ortaya çıkan rahatsızlıklara karşı kullanılır. Papain binlerce molekülden meydana gelen proteinleri Aminoasitlere kadar parçalayarak küçültür ve böylece artık madde bırakmaz ve sindirimi kolaylaştırır. Bu nedenle papain bir bakıma Tripsine benzer. Papain Proteinlerin ve yağların hazmedilmemesine (protein ve yağ metabolizma bozukluğu) karşı ve protein ve yağların hazmedilmemesi nedeni ile artık protein ve artık yağlar vücudun çeşitli noktalarında (Karın, Kalça, boyun gibi) yoğunlaşarak şişmanlığa neden olur. Aminoasitlere kadar parçalama özelliği nedeniyle kanser tedavisinde papaya kullanılmaktadır.

Papaya oldukça düşük kalorili bir meyvedir. Carica Papaya enerji veren bir besin olması sebebiyle gelişmekte olan çocuklar, hamile ve emziren bayanlar için mükemmel bir kuvvet deposudur. Hamile kalmak istenilen dönemlerde ve hamileliğin ilk dönemlerinde yenilmemelidir. Uzak doğu ülkelerinde doğum kontrolü amacıyla tüketildiği bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Bağırsak dostudur, mide sorunu olanlar için birebirdir. Özellikle vücuttaki irin ve iltihabın önlenmesinde çok faydalıdır, iyi bir antioksidan kaynağıdır. Kozmetik firmaları da içeriklerinde kullanmaktadır. Özellikle hintliler eti marine etmek için kullanırlar.

Muzlu Milkshake İçin Malzemeler:

 • 2 adet olgunlaşmış muz
 • 2 yemek kaşığı vanilyalı dondurma
 • 1,5 bardak soğuk süt
 • Dilerseniz 1 tatlı kaşığı bal

Muzlu Milkshake Nasıl Yapılır:

 1. 2 adet muz blender ile iyice parçalanarak püre haline getirilir.
 2. Süt katılarak mikser ile çırpılmaya devam edilir. Eğer bal eklenecekse bu aşamada eklenir ve mikser ile çırpılmaya devam edilir.
 3. Dondurma eklenerek mikserle bir miktar daha çırpılır. Çok sıvı yada çok katı olmayan bir karışım elde edilir.
 4. Resimde göreceğiniz gibi ben star fruit kesip bardağa takarak süsledim. Siz dilerseniz kağıt şemsiye ve rulo bisküvi vb. bir şeyle süsleyebilirsiniz.

 

Süt yapan yiyeceklerden papaya meyvesi ile milkshake smoothie tarifi papaya papaya slim ekşi papaya suyu papaya meyve papaya çekirdeği papaya meyvesi nedir papaya meyvesi papaya ne zaman meyve verir papaya meyvesi türkiyede nerede yetişir papaya türkiyede nerede yetişir papaya ağacı papaya meyvesi nasıl yenir papaya meyvesinin faydaları papaya meyvesi faydaları papaya yetiştiriciliği papaya nedir papaya ne işe yarar papaya hangi meyve papaya meyvesi hangi mevsimde olur papaya meyvesi kaç lira papaya meyvesi kaç kalori papaya meyvesi kaç cm papaya nasil meyve papaya meyvesi nasıl yenir papaya meyvesi nasıl yetiştirilir papaya meyvesini nasıl bulurum papaya meyvesi nasıl olur papaya meyvesi nasıl saklanır papaya meyvesi ne kadar papaya meyvesi ne zaman olgunlaşır papaya meyvesi ne işe yarar papaya meyvesi ne işe yarıyor papaya meyvesi ne demek papaya meyvesi nerede satılır papaya meyvesi nerede bulunur papaya meyvesi nerede yetişir papaya meyvesi nerede bulabilirim papaya nerenin meyvesi papaya meyvesi neye iyi gelir papaya meyvesi neye yarar papaya meyvesi nedir papaya meyvesi satın al papaya meyvesi kurusu papaya meyvesinin faydaları papaya meyvesi ağacı papaya meyvesi tadı papaya meyvesinin zararları papaya meyvesi buyuklugu papaya meyvesi faydaları papaya meyvesi ankara papaya meyvesi al papaya meyve agaci papaya meyvesi boyutu papaya meyvesi bebeklere verilirmi papaya meyvesi bursa papaya benzeri meyveler papaya meyvesi nerede bulabilirim papaya meyvesi cekirdegi papaya meyvesi cilt lekeleri papaya meyvesi carrefoursa papaya meyvesinin cilde faydaları papaya meyvesi kaç cm papaya meyvesi çekirdeği papaya meyvesi çeşitleri papaya meyvesi diyabet papanın meyve dükkanı papaya meyvesi ekşi papaya meyvesi fiyatı papaya meyvesi fidanı papaya meyvesi fidesi papaya meyve fiyatları papaya meyvesi migros fiyatı papaya meyvesi ve faydaları papaya meyvesi görsel rüyada papaya meyvesi görmek papaya meyvesi kansere iyi gelirmi papaya meyvesi hamilelik papaya hangi meyve papaya meyvesi şeker hastalığı papaya meyvesi izmir papaya meyvesi istanbulda nerede satılır papaya meyvesi ne işe yarar papaya meyvesi kaç lira papaya meyvesi kanser papaya meyvesi kilosu ne kadar papaya meyvesi kaç kalori papaya meyvesi kilosu papaya meyvesi kuru papaya meyvesi kokusu papaya meyvesi mersin papaya meyvesi maskesi meyveli papaya meyvesi papaya meyvesi ne zaman olgunlaşır papaya meyvesi ne kadar papaya meyvesi nerede satilir papaya meyvesinin özellikleri papaya meyvesi resmi papaya meyvesi sipariş papaya meyve suyu papaya slim meyvesi papanın meyve suyu dükkanı papaya meyvesi nasıl soyulur papaya meyvesi türkiyede nerede bulunur papaya meyvesi tozu papaya meyvesi tohumu papaya tropik meyve papaya meyvesi yararları papaya meyvesi yorumları papaya meyvesi yemek papaya meyvesinin yararları rüyada papaya meyvesi yemek papaya meyvesinin çekirdeği yenirmi papaya meyvesi zayıflatırmı papaya meyvesi zararları

 Papayalı Milkshake İçin Malzemeler:

 • Olgunlaşmış Papaya
 • 1 tatlı kaşığı vanilya
 • 1 bardak soğuk süt
 • 1 yemek kaşığı çilekli veya vanilyalı dondurma

Papayalı Milkshake Nasıl Yapılır:

 1. Papayanın kabuğu ince bir şekilde soyulur. Ortasındaki çekirdek ayıklanır. Kavun gibi dilimlenir. Milkshake için 2 dilim kullanacağız kalan dilimleri dilerseniz milkshake yapabilirsiniz veya kavun gibi yiyebilirsiniz yada güneşte kurutabilirsiniz.
 2. 2 ince dilim papaya blender ile iyice parçalanır. Pürüzsüz kıvama gelene kadar.
 3. Süt, vanilya ve dondurma eklenerek mikser ile iyice çırpılır.
 4. Uzun ve ince bir bardakla servis edilir.

Sütlü oldukları için milkshake’leri uzun süre bekletmemelisiniz. Hele hele oda sıcaklığında veya açık havada bekletilemez. Bu nedenle içeceğiniz zaman hazırlamanızı tavsiye ederim.

Ellerinize sağlık, afiyet olsun.

[tline]

*Sitedeki bütün içeriğin sahibi https://www.annesininmelegi.com’dur. 

Bu web sitesinde sunulan tüm bilgilerin (sınırlı kalmamak kaydıyla yazılı metinler, fotoğraflar ve diğer her çeşit bilgi dahil olmak üzere) maddi ve manevi hakları 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında Annesinin Meleği’ne aittir. Annesinin Meleği’nin yazılı izni olmadan yukarıda sözü edilen bilgiler kopyalanamaz, değiştirilemez ve yayınlanamaz.
anne sütü ne zaman çoğalır? Anne sütünü nasıl artırabiliriz Anne Sütü Nasıl Çogalır? Anne Sütünü Nasıl Arttırabiliri Anne Sütü Nasıl Çoğalır Süt Arttıran Öneriler süt arttıran yiyecekler anne sütü nasıl çoğalır süt arttırıcı emziren anneler anne sütünü arttıran ANNE SÜTÜ VE EMZİRME
All material and immaterial rights of the information (including but not limited to the written texts, photos and all other information) given in this web- site are belong to Annesinin Melegi regarding to the Law no.5846 on Intellectual and Artistic Works. No one shall copy, amend and publish the above mentioned information without any written permission of annesininmelegi.com.

 

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz