Geleceğin müzisyenleri Fatih Belediyesi Sulukule Sanat Akademisi’nde yetişiyor

0

Geleceğin müzisyenleri Fatih Belediyesi Sulukule Sanat Akademisi’nde yetişiyor 

Geleceğin müzisyenleri Fatih Belediyesi Sulukule Sanat Akademisi’nde yetişiyor

Fatih Belediyesinin hayata geçirdiği Sulukule Sanat Akademisi’nde 2 yıl boyunca 7-14 yaş arasındaki 200 çocuğa ücretsiz, yarı zamanlı konservatuar eğitimi düzeyinde Keman, Viyola, Çello, Piyano, Flüt, Gitar, Müzik Teorisi, Solfej, Toplu Çalma dersleri verilecek. Kurslara katılmak isteyen çocuklar, 10 Ekim 2015 Cumartesi günü duyu, ritmik bellek ve çalgı hakimiyetinin ölçüleceği sınavda ter dökecek. Konservatuar seçmeleri formatında gerçekleştirilecek sınava, 7-14 yaş arasındaki tüm çocuklar Fatih Belediyesi’nin internet sitesinden başvurabilecek.

Geçen yıl büyük ilgi gören ve bu yıl maksimum 200 çocuğun eğitim alacağı Sulukule Sanat Akademisi’nin yeni dönem başvuruları başladı. Fatih Belediyesi’nin internet sitesindeki (fatih.bel.tr) formu doldurarak başvuru yapacak olan 7-14 yaş arasındaki çocuklar, 10 Ekim 2015 Cumartesi günü, önde gelen üniversitelerin konservatuarlarında görevli profesörlerin öncülüğünde gerçekleştirilecek sınava katılacak. Konservatuar seçmelerindeki gibi zorlu bir sürecin ardından sınavı başarıyla tamamlayan  çocuklar, 2 saati müzik teorisi ve 1 saati çalgı olmak üzere haftada 3 saat gerçekleştirilecek derslere katılacak. Çocuklar, bu derslere ek olarak önümüzdeki dönemde 3 saat de orkestra dersleri alacak. Derslerin, yarı zamanlı konservatuar eğitimi şeklinde 2 yıllık dönemde 4 aylık 2 kur halinde gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Geçmiş yıllarda tamamlanan Sulukule Sanat Akademisi başvuru haberini okuyorsunuz. Sulukule Sanat Akademisi yeni dönem kayıtları ile ilgili bilgi almak için tıklayınız.

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz