Eski bayram yoktur. Çocuklar için bayramlar hep yenidir..

2
iyi bayramlar
iyi bayramlar

Ramazan Bayramı ve 30 Ağustos Zafer Bayramınız Kutlu Olsun

Aslında bir bayram kartı yeter gelir demiştim.. Gene içimden iki satır yazmak dürtüsüne engel olamadım. Dolaylı yoldan benden haberdar olanlar, ya şimdi çalışıyordur, ya bloguna yazıyordur, ya da gene tasarlıyordur diye geçirmişler içlerinden, ilk telefon bayramlaşmalarında işte bunu konuşup kikirdeştik.. Kendime engel olamadım 😀

”Nerde o eski bayramlar” cümlesi biraz sonra kalabalıklara karışınca duyacaklarımdan olacak, olacak ta ben o eski bayramları, herkesin yaşadığını ve yaşamaya devam edeceğini düşünüyorum, o eski bayramların tadının farklılaşması söz konusu hepimizin yetişkin hayatında. Evet, eski bayramlar bizim çocukluğumuzda kaldı ama şimdi bebeklerimizin, çocuklarımızın, meleklerimizin hayatında.. hem de en güncel haliyle.. Onlar da büyüyecek ve ”nerde o eski bayramlar” diye hayıflanacaklar ve sonra hatırlayacaklar, bayramlar çocukken çok anlamlı çok güzel.

Bu bayram kızım bayramın ne olduğunu kavrar gibi. Sadece 2 yaşında ama el öpme faslını kıvırdı.. az önce dede, babaanne, amca hepsinin elini öptü, ilk harçlığını çığlıklarla kabul edip, tavşan çantasına tıkıştırdı. Sorduk parayla ne alınır dedik..? Bir cevabı yoktu.. Paranın hayatında bir yeri de yok henüz ama bu yeni yaşadığı şey ona çok güzel geldi.

Az sonra büyük babaanneye gidilecek, ailenin diğer parçalarıyla biraraya gelinip, hoşbeş edilirken, büyük amcalar, büyük halalar, babasının kuzenleri arasında bir sevgi yumağı olarak koşturacak, bu bayram onun keyiflenmesini sağlayacak.. Mutlulukla cıvıldayacak.. Birlikte bayram yemeği yenecek, eminim masada ki herşeye uzanıp birkez tadına bakacak, ona her ilgi gösterene, her üstüne düşene nazlanacak.. kıkırdayacak.. yemem dedikten sonra gözlerinde ki birşey kaçırdımmıları görüp ben ona uzatacağım.. gene kikirdeyecek.. Evet bu bayramlar çok özel bayramlar bizim içinde eski bayramlar dedenin, babanenin evine geri geldi torunla birlikte, bizde eski bayramları onun peşinde koşarken, her yeni yaşadığı şeyde yüzünde ki keyifte gördükçe o eski bayramları tekrar tadar gibiyiz.

Bana kalırsa eski bayramlar için tüh tüh diye dövünmek manasız. Yeni bayramlar eskilerini aratmıyor.. yeter ki yanınızda yaşadığı anı hissedenler, tadını çıkaranlar, keyiflenenler olsun. Biz bu bayram kendimizi mutlu olmaya uyarladık. Kızımızın yeni bayramın biran önce gelmesini istediği gibi her yeni karşılamayı diliyoruz.

Bayram da çocuklarımızın gülüşüne kayıtsız kalmayalım, onların keyfi bizim keyfimiz.. Sabahın köründe günün ilk ışıklarıyla uyandık.. keyifle.. her gününüz bayramlar gibi geçsin.. Mutlululuğunuz büyüsün çoğalsın, sevgiyle kalın

www.annesininmelegi.com

 

*Sitedeki bütün içeriğin sahibi annesininmelegi.com’dur. 

Kullanıcılar kişisel kullanım için site içeriğini bilgisayarlarına indirebilir veya kopyalayabilir. Bu izin, indirilen veya kopyalanan içerikle alakalı her tür kaynakça, telif veya sahiplik bilgisinin korunduğu durumlarda geçerlidir. Kullanıcılar site içeriğinden aldıkları her kopyaya bu bilgiyi dahil etmek zorundadır.

Kullanıcılar site içeriğine ekleme veya içerikte bir değişiklik yapamaz. Site içeriği kullanıcılar tarafından dağıtılamaz, pazarlanamaz ve tekrar basılamaz. Kullanıcıların yukarıda sayılanlardan herhangi birini yaptığı durumlarda, annesininmelegi.com ve üçüncü kişi ve kurumlar hukuksal yollara başvurma haklarını saklı tutar.

2 YORUMLAR

  1. Kesinlikle çok doğru çocuklar için her bayram yeni! Dolayısıyla biz ahlanıp vahlanan büyükler için eski bayramların tadını onlara yaşatmak ve aktarmak içinde en iyi fırsat bu zamanlar. Bayramda onları aile büyükleriyle buluşturmak, kalabalık sofralarda yemek yemek, el öpmek, hediye vermek için fırsat. Bu güzel yazı için ellerinize sağlık.

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz