İstinyePark ‘Güzel Sanatlar Parkı’yla Her Çocuk Bir Sanatçı!

0

İstinyePark ‘Güzel Sanatlar Parkı’yla  Her Çocuk Bir Sanatçı!

İstinyePark ‘Güzel Sanatlar Parkı’yla  Her Çocuk Bir Sanatçı!

İstinyePark çocuk ziyaretçilerinin  ‘sanatçı ruhlarını beslemek’ için çok özel bir projeye imza atıyor. İstinyePark’ta Ocak ayında başlayıp Haziran ayına kadar devam edecek ve her ay bir sanatçının eserlerinden ilham alacak ‘Güzel Sanatlar Parkı’nda çocuklar, yaratıcılıklarını geliştirdikleri unutulmaz saatler yaşayacak.

Çocuklar için eğlenceli olduğu kadar öğretici pek çok etkinliğe imza atan İstinyePark’taOcak ayından Haziran ayına kadar devam edecek olan ‘Güzel Sanatlar Parkı’, ruhundaki sanatçıyı ortaya çıkarmak isteyen tüm çocuklara açık olacak. Öğrenmeye, yaratma ve yeni fikir üretme esasına dayanan atölye çalışmaları, ‘Yaratıcı Saatler’ ve ‘Büyük Sanatçılar’ başlıkları altında her ayın 2 haftasonu dönüşümlü olarak yapılacak. Çocuklara yaratıcı ve eğlenceli bir dünyanın kapılarını açacak atölye çalışmalarından bazıları ise; Picasso Atölyesi, Bardak Heykeller, Dali Atölyesi, Hayvan Maskeleri, Klimt Atölyesi, Van Gogh Atölyesi, Canavar Heykeller, Matisse Atölyesi, Spin Painting, Geri Dönüşüm Plastik Kapak Tablosu.

Her ay bir sanatçının çalışmalarından ilham alınarak yapılacak olan ve sanatçı Özge Enginöz’ün danışmanlığında gerçekleştirilen ‘Büyük Sanatçılar’ atölye çalışmaları; çocuklara eğlenceli ve yaratıcı saatler vadediyor. 10-11 Ocak tarihlerinde Picasso’nun eserlerinden ilham alınarak yapılacak olan etkinliğin ilk atölye çalışmasında çocuklar, sanatçının kariyerinin başlangıcında yaptığı maskelerden esinlenerek; yüzün farklı açılarını aynı anda kullanan ve geometrik şekillerle yaratılan maskeler yapacaklar.

Afrika maskelerindeki vücut ve suratların deformasyonu, yüzlerin yassı ve geometrik biçimlerinden yola çıkarak yapılan maskeleri baz alan atölye çalışmasında çocuklar; hayal güçlerini kullanarak rengarenk suratlar, üçgen burunlar, kare gözler tasarlayacak ve ‘Her çocuk bir sanatçıdır’ diyen Picasso’yu yeniden keşfedecekler!

Ocak ayından itibaren her ay 2 haftasonu arayla dönüşümlü yapılacak ‘Güzel Sanatlar Parkı’, 12.00-19.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek. Dileyenler katılım ve ön kayıt için www.istinyepark.com.tr den başvuru yapabilirler.

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz