Kır Çocukları ile Merhem ve Sabun Atölyeleri

0

Kır Çocukları ile Merhem ve Sabun Atölyeleri

anne-sinin-melegi-com-kir_cocuklari_atolye-sabun-yapim-atolyesi-ucretsiz-cocuk-aktiviteleri-cocuk-etkinlikleri-rehberi

Kır Çocukları, Tahtacıörencik Köyü’nde doğayla uyumlu yaşam ve üretim pratiklerini uygulamaya ve yaygınlaştırmaya çalışan bir grup. . . . .

Küçük ölçekli aile çiftçiliği, doğal tarım, permakültür, doğa koruma, toplum destekli üretim, barışçıl iletişim, armağan ekonomisi gibi alanlarda tekrarlanabilir modeller oluşturmaya çalışıyorlar.

7-8 Eylül 2013 (Cmt-Pazar) günlerinde gerçekleşecek atölyelerle ilgili kısa bilgi :

Sabun Yapım Atölyesi
Evde kendi sabununuzu yapmak istiyorsanız işte sizin için Kır Çocukları’ndan keyifli, pratik ve uygulamalı bir atölye! En temel formülasyon üzerinden tamamen doğal malzemeler kullanarak, hammaddeleri tanıyarak, reaksiyona bakarak sabun yapımını öğrenecek, dilerseniz sabununuzu doğal yağlarla kokulandırıp, kuru çiçeklerle zenginleştirebileceksiniz.

Merhem Yapım Atölyesi
Kır Çocukları merhemleri nasıl yapılıyor? Aynısafa ve hodan bitkilerini, mürver yaprağını, sarı kantaron yağını, doğal balmumunu tanıyacak; farklı bitkilerin etken maddelerinin bitkisel yağlara geçirme yöntemlerini (soğuk maserasyon, güneşte ve ısıyla infüzyon) göreceksiniz. Atölyede aynısafa merhemi yapılacak: Ocakta Benmari usulü ısıtarak infüzyon, süzme, balmumuyla kıvam kazandırma, uçucu yağ ekleme ve merhem kavanozlarına aktarma.

Detaylı bilgi ve kayıt için Kır Çocukları web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz