Ramazan Bayramınız kutlu olsun. Umut dolu, mutluluk dolu nice bayramlar..

0
Ramazan Bayramınızı kutlu olsun
Ramazan Bayramınız kutlu olsun

Bayramınız mübarek, sevgi ve saygılarımız daim olsun…

Bu ilk cümle biraz ağır oldu, şöylesi daha iyi:

Herkese  iyi bayramlar diler büyüklerimin ellerinden, küçüklerimin gözlerinden(göz değilde yanaklar daha tatlı) yanaklarından öperim….

Ramazan Bayramınızı kutlu olsun
Ramazan Bayramınız kutlu olsun

Onbir ayın sultanını geride bırakırken, aslında bir bayram kartı yeterli olur diye düşümüştüm.. Bir kart tasarla, üstüne iyi dileklerini sırala… ohh..

Gene içimden yükselen iki satır yazmak dürtüsüne engel olamadım. Dolaylı yoldan benden haberdar olanlar, ya şimdi çalışıyordur, ya bloguna yazıyordur, ya da gene tasarlıyordur diye geçirmişler içlerinden, ilk telefon bayramlaşmalarında işte bunu konuşup kikirdeştik.. Kendime engel olamadım 😀

”Nerde o eski bayramlar” cümlesi biraz sonra kalabalıklara karışınca duyacaklarımdan olacak, olacak ta ben o eski bayramları, herkesin yaşadığını ve yaşamaya devam edeceğini düşünüyorum, o eski bayramların tadının farklılaşması söz konusu hepimizin yetişkin hayatında. Evet, eski bayramlar bizim çocukluğumuzda kaldı ama şimdi bebeklerimizin, çocuklarımızın, meleklerimizin hayatında.. hem de en güncel haliyle.. Onlar da büyüyecek ve ”nerde o eski bayramlar” diye hayıflanacaklar ve sonra hatırlayacaklar, bayramlar çocukken çok anlamlı çok güzel.

Bu bayram kızım bayramın ne olduğunu kavrar gibi. Sadece 3 yaşında ama el öpme faslını kıvırdı.. az önce dede, babaanne, amca hepsinin elini öptü, ilk harçlığını çığlıklarla kabul edip, tavşan çantasına tıkıştırdı. Sorduk parayla ne alınır dedik..? Bir cevabı yoktu.. Belki dondurma alırız parka giderken.. ama sahip olduğu herşeyle ilgili tek bir sayısı var: ”2”.

Kızım kaç paran var? -‘2’, Mira’cım kaç yaşındası? -‘2’. Kızım kaça satıyorsun bu kırmızı arabayı? -‘2 para’.. Paranın hayatında bir yeri de yok henüz ama bu yeni yaşadığı şey ona çok güzel geldi.

Az sonra büyük babaanneye gidilecek, ailenin diğer parçalarıyla biraraya gelinip, hoşbeş edilirken, büyük amcalar, büyük halalar, babasının kuzenleri arasında bir sevgi yumağı olarak koşturacak, bu bayram onun keyiflenmesini sağlayacak.. Mutlulukla cıvıldayacak.. Birlikte bayram yemeği yenecek, eminim masada ki herşeye uzanıp birkez tadına bakacak, ona her ilgi gösterene, her üstüne düşene nazlanacak.. kıkırdayacak.. yemem dedikten sonra gözlerinde ki birşey kaçırdımmıları görüp ben ona uzatacağım.. gene kikirdeyecek.. Evet bu bayramlar çok özel bayramlar ..bizim içinde öyle elbette.. eski bayramlar dedenin, anneannenin evine geri geldi torunlar sayesinde.. Bizde eski bayramları Mira’nın peşinde koşarken, her yeni deneyiminde yüzünde ki keyifi farkettikçe o eski bayramları tekrar tadar gibiyiz. Ben çocukken de bayramları sıkıcı bulurdum biraz.. Münzevi hayatlar yaşayan halamlar amcamların kasvetli evlerini ziyaret ederken bayramlardan zevk almazdım. Sadece kendi mahallemin az sayıda ki çocuğuyla birlikte şeker topladığımız, beklemediğimiz harçlıklarla ödüllendirildiğimiz anlarını severdim.

Bana kalırsa eski bayramlar için tüh tüh diye dövünmek manasız. Yeni bayramlar eskilerini aratmıyor.. yeter ki yanınızda yaşadığı anı hissedenler, tadını çıkaranlar, keyiflenenler olsun. Biz bu bayram kendimizi mutlu olmaya uyarladık. Kızımızın yeni bayramın biran önce gelmesini istediği gibi her yeni karşılamayı diliyoruz.

Bayram da çocuklarımızın gülüşüne kayıtsız kalmayalım, onların keyfi bizim keyfimiz.. Sabahın köründe günün ilk ışıklarıyla uyandık.. keyifle.. her gününüz bayramlar gibi geçsin.. Mutlululuğunuz büyüsün çoğalsın, sevgiyle kalın

www.annesininmelegi.com

 

*Sitedeki bütün içeriğin sahibi annesininmelegi.com’dur. 

Kullanıcılar kişisel kullanım için site içeriğini bilgisayarlarına indirebilir veya kopyalayabilir. Bu izin, indirilen veya kopyalanan içerikle alakalı her tür kaynakça, telif veya sahiplik bilgisinin korunduğu durumlarda geçerlidir. Kullanıcılar site içeriğinden aldıkları her kopyaya bu bilgiyi dahil etmek zorundadır.

Kullanıcılar site içeriğine ekleme veya içerikte bir değişiklik yapamaz. Site içeriği kullanıcılar tarafından dağıtılamaz, pazarlanamaz ve tekrar basılamaz. Kullanıcıların yukarıda sayılanlardan herhangi birini yaptığı durumlarda, annesininmelegi.com ve üçüncü kişi ve kurumlar hukuksal yollara başvurma haklarını saklı tutar.

www.annesininmelegi.com adresinde yayınlanan yazılar ve bilgi notlarına kullanıcılar tarafından bırakılan yorumlar ile ilgili tüm sorumluluk yorumu bırakan kullanıcıya aittir. 

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz