Pera Müzesi 24 Kasım’da Tüm Öğretmenlere Ücretsiz!

0
Pera Müzesi, “Öğretmenler Günü” kapsamında 24 Kasım Cuma günü tüm öğretmenleri ücretsiz ağırlarken, koleksiyon sergilerine yönelik ücretsiz turlar da düzenliyor.

Pera Müzesi, “Öğretmenler Günü” kapsamında 24 Kasım Cuma günü tüm öğretmenleri ücretsiz ağırlarken, koleksiyon sergilerine yönelik ücretsiz turlar da düzenliyor. 21- 26 Kasım tarihleri arasında ise Pera Müzesi Artshop’ta kurum yayınları %20 indirimli! 24 Kasım günü Pera Müzesi’ni ziyaret eden öğretmenlere “İdealler Gerçekleşirken: Suna Kıraç’ın izinde 10 yılın öyküsü” kitabı armağan edilecek.

Pera Müzesi, öğretmenleri Suna ve İnan Kıraç Vakfı koleksiyonlarıyla oluşturulan “Kesişen Dünyalar”, “Anadolu Ağırlık ve Ölçüleri” ve “Kahve Molası” sergilerini keşfe çağırıyor. 24 Kasım Cuma günü tüm öğretmenlere ücretsiz olan müze, bu özel günde ziyaretçilerini aynı zamanda sergi turlarında ağırlıyor. Pera Eğitim tarafından öğretmenlere yönelik hazırlanan turlar aynı gün saat 17.00 ve 19.00’da ücretsiz gerçekleşiyor. Öğretmen ve eğitmenlere yönelik düzenlediği atölyelere yıl boyunca devam eden Pera Eğitim programları, müzeyi öğrencileriyle nasıl daha etkili ve interaktif şekilde gezebileceklerine dair bilgi ve öneri içeren rehber kitapçıklarla destekleniyor.

Öğretmenlere özel hediye

24 Kasım günü Pera Müzesi’ni ücretsiz ziyaret eden öğretmenleri bir de Öğretmenler Günü hediyesi bekliyor. O güne özel olarak, sergileri gezen öğretmenlere Cumhuriyet’in temel değerleriyle yetişmiş Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi kurucularından Suna Kıraç’ın eğitim, kültür ve sağlık alanında başlattığı, öncüsü olduğu, desteklediği sivil toplum girişimlerinin ve bunları gerçekleştiren kurumların başarı öykülerini anlatan “İdealler Gerçekleşirken: Suna Kıraç’ın izinde 10 yılın öyküsü” kitabı hediye ediliyor.

Yetişkin Atölyeleri

Yıl boyu devam eden öğretmenlere yönelik atölyelerden “Kesişen Dünyalar: Elçiler ve Ressamlar” koleksiyon sergisi kapsamında düzenlenen Abdullah Biraderler Instagram’da! atölyesinde katılımcılar, Osman Hamdi Bey döneminde yaşanan olayları Instagram paylaşımı formatında hazırlayarak, gençlerle daha güncel iletişim kurabilmenin yollarını keşfediyor. “Kahve Molası: Kütahya Çini ve Seramiklerinde Kahvenin Serüveni” koleksiyon sergisi kapsamındaki “Kahve ile Duygunu Harekete Geçir” atölyesinde katılımcılar, Türk kahvesi ritüellerinden hareketle sohbet kültürünü inceleyerek farklı nesillerle iletişim kurmanın yöntemleri üzerine düşünme fırsatı buluyor. “Anadolu Ağırlık ve Ölçüleri” koleksiyon sergisi kapsamında düzenlenen “An’ı Yakala” atölyesinde ise katılımcılar, gündelik yaşamdan ilhamla kendi kişisel “zaman-ölçerlerini” tasarlarken ölçülen zaman ile hissedilen zaman arasındaki farkı deneyimliyor.

Pera Müzesi ziyareti, “Öğretmenler Günü” kapsamında 24 Kasım Cuma günü tüm öğretmenlere ücretsiz!

Pera Eğitim tarafından öğretmenlere yönelik hazırlanan turlar saat 17.00 ve 19.00’da ücretsiz gerçekleşiyor, katılım için Pera Müzesi web sitesinden rezervasyopn yaptırmak gerekmektedir.

Pera Müzesi’nin öğretmenlere yönelik hazırladığı “Öğretmen Rehber Kitapçıkları”na şuradan ulaşabilirsiniz: “Kesişen Dünyalar: Elçiler ve Ressamlar” / “Kahve Molası: Kütahya Çini ve Seramiklerinde Kahvenin Serüveni” / “Anadolu Ağırlık ve Ölçüleri

Öğretmen atölyeleri yıl boyunca Perşembe günleri 16.00- 17:30 saatleri arasında düzenleniyor. Atölyeler için en az 5 en fazla 10 kişilik grupların oluşması ve rezervasyon gerekmektedir.

Detaylı bilgi ve rezervasyon için: 0212 334 99 00 (4) [email protected]

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz