Ücretsiz Çocuk Oyunu: La Fonten Orman Mahkemesinde

0

Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu, 22 Ekim-13 Kasım 2011 Tarihleri Arasında Bahçelievler Kültür Merkezi’nde

Ücretsiz Çocuk Oyunu: La Fontaine orman mahkemesinde
Ücretsiz Çocuk Oyunu: La Fontaine orman mahkemesinde

2008’den bu yana 31 binin üzerinde çocuğa ulaşarak, çevreye duyarlı nesiller yetiştirilmesine katkıda bulunan Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu, yeni sezonda perdelerini ilk olarak 22 Ekim 2011 Cumartesi günü İstanbul Bahçelievler Kültür Merkezi’nde açıyor.  Çocuklara çevre bilinci, hayvan ve doğa sevgisi aşılamak hedefiyle hazırlanan, Türk Çocuk Edebiyatı’nın en önemli yazarlarından Yalvaç Ural’ın kaleme aldığı “La Fonten Orman Mahkemesinde” adlı oyun 22-23-29-30 Ekim 2011 ve 5-6-12-13 Kasım 2011 tarihlerinde Bahçelievler Kültür Merkezi’nde, saat 15.00’te ücretsiz olarak sahnelenecek.

Yeni eğitim öğretim yılının bir sürprizi olarak Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu, İstanbul’daki küçük ve büyük seyircileri ile iki ay boyunca buluştuktan sonra Türkiye Turnesi’ni de başlatıyor. Bu sezon bir ilk olarak yola çıkan Bosch  Çevre Çocuk Tiyatrosu, sezon boyunca Mersin, Adana, Antakya, Gaziantep, Kahramanmaraş, Kayseri, Niğde, Nevşehir ve Aksaray olmak üzere 9 ili gezerek, minik tiyatroseverler ve aileleri ile buluşuyor.

Oyunun Konusu:

Oyunda, insanların çevreyi koruma konusundaki özensizlikleri ve bilinçsizlikleri nedeniyle gün geçtikçe bozulan doğal döngüye dikkat çekiliyor. Her geçen gün doğadaki düzenin bozulmasından endişelenen hayvanlar, sonunda Aslan Kral’ın tavsiyesine uyarak şehre gidiyorlar ve kendilerini anlayacak tek insan olan La Fonten’den yardım istiyor. Klasik La Fonten masallarının yaratıcı bir bakışla yeniden uyarlaması olan oyunda ana fikir olarak, bugünden gerekli önlemler alınmadığı takdirde gelecekte dünyamızın ve dolayısıyla bugünün çocuklarının yaşayacakları olumsuzluklar gösteriliyor. Büyükler olarak anne babaların yaptığı hatalar yüzünden geri dönülmez bir noktaya gelmeden önce, bugünün çocukları uyarılıyor ve onlara her şeyin hala düzeltilebileceği umudu aşılanıyor.

Bahçelievler Kültür Merkezi

Detaylı Bilgi için:  0212 441 36 81 – 82

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz