fbpx
Ana Sayfa Çocuk Etkinlikleri Ücretsiz Etkinlikler Zorlu Çocuk Tiyatrosu yeni sezona “Karton Şehir” oyunuyla başlıyor!

Zorlu Çocuk Tiyatrosu yeni sezona “Karton Şehir” oyunuyla başlıyor!

0
Zorlu Holding tarafından düzenlenen ‘Bir Hayal Bir Oyun Yarışması’nın birincisi olan Gökhan Kızıklı’nın kaleme aldığı “Karton Şehir“ adlı hikâye bu sezon da çocuklarla buluşacak. Karton Şehir,yılsonu gösterisi,Zorlu Holding,Bir Hayal Bir Oyun Yarışması birincisi,Mebrure Yagmur Anaz,Ömer Karasu,Dilek Demir,Efkan Develi, Burak Acar,Ayse Günyüz,Zeynep Sevi Yılmaz,Cansu Demirci,Yarkın Ünsal,Hasan Demirci,Mert Arat,Ayhan Bekdemir,Gizem Yorgancıoglu,Çise Damla Develi,Sebnem Seviktürk,Köksal Ünal,Miraç Üney,Tugçe Ayar,müzikal,Zorlu Performans Sanatları Merkezi Drama Sahnesi,ücretsiz çocuk oyunu,ücretsiz tiyatro oyunu,ücretsiz çocuk eğlence,çocuk etkinlikleri istanbul çocuk etkinlikleri gladyatörler prensesler Tarkan Akıncı Merve Yörük Müzik dans

Zorlu Çocuk Tiyatrosu’nda yeni sezon, 30 Eylül’de “Karton Şehir” oyunuyla başlıyor!

Zorlu Holding tarafından düzenlenen ‘Bir Hayal Bir Oyun Yarışması’nın birincisi olan Gökhan Kızıklı’nın kaleme aldığı “Karton Şehir adlı hikâye bu sezon da çocuklarla buluşacak.

30 Eylül – 29 Ekim

“Karton Şehir” oyununda rengarenk bir serüven çocukları bekliyor!

Okulun tüm öğrencileri yılsonu gösterisi için tatlı, telaşlı bir hazırlık içindedirler. Başkahramanımız “Çocuk”  diğer öğrencilerden biraz daha uyumsuz ve yaramazdır. Yıl sonu gösterisinde gladyatörler, prensesler, okulun muhteşem korosu şovlarına başlamak üzeredirler. Ancak gösteride başrol olmayı isteyen Çocuk sadece balon şişirme görevini üstlenebilmiştir. Bu görev paylaşımının arkasında yatan gerçekler açığa çıkınca çocuk sorunlar çıkarır. Gösteri onun planları doğrultusunda gelişmeye başlayınca işler karışır.

Tüm bu kargaşanın sonunda Çocuk kendine bir Karton Şehir kurmaya ve buşehrin kralı olmaya karar verir. Böylece muhteşem Karton Şehir macerası eğlenceli, çok çılgın bir dünyada başlar.

Müzik, dans ve birçok sanatı bünyesinde barındıran oyunda rol alan profesyonel oyuncu ve dansçılar çocuklara sınırsız bir hayal dünyasının kapılarını açıyor.
4 yaş ve üzeri izleyicisine Zorlu Performans Sanatları Merkezi Drama Sahnesi’nde perdelerini açan tiyatro oyunu, çocuklara “birlik olmanın” ne kadar da önemli olduğunu anlatıyor.

Renkli ve benzersiz bir çocuk müzikali olan oyun, Zorlu’nun sahnelediği diğer oyunlar gibi rengârenk atmosferi ile çocukları sanatın eşsiz güzellikleriyle buluşturuyor. Aynı zamanda da son derece öğretici birçok mesaj içeriyor.

Serdar Saatman’ın yazdığı ve Gaye Cankaya’nın yönettiği KARTON ŞEHİR çocuklara eğlenceli, coşku dolu bir zaman geçirmeyi vadediyor.

 

YÖNETMEN: Gaye Cankaya

YAZAR: Serdar Saatman

MÜZIK: Efkan Develi, Burak Acar

ISIK: Kerem Çetinel

YAPIM KOORDINATÖRÜ: Çise Damla Develi

DEKOR TASARIMI: Tarkan Akıncı, Merve Yörük

(MSGSÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Dekor Tasarım Bölümü Ögrencileri)

KOSTÜM TASARIMI: Asude Kılıç, Kübra Yalçın

(MSGSÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Kostüm Tasarım Bölümü Ögrencileri)

 

OYUNCULAR:

Mebrure Yagmur Anaz,Ömer Karasu,Dilek Demir,Ayse Günyüz,Zeynep Sevi Yılmaz,Cansu Demirci,Yarkın Ünsal,Hasan Demirci,Mert Arat,Ayhan Bekdemir,Gizem Yorgancıoglu,Çise Damla Develi,Sebnem Seviktürk,Köksal Ünal,Miraç Üney,Tugçe Ayar

29 Ekim’e kadar sahnelecek oyunlarıiçin ücretsiz biletinizi bu linkten hemen alabilirsiniz: http://bit.ly/2wcMRsm

YORUM YOK

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz