Zorlu Çocuk Tiyatrosu’ndan bahara eğlenceli “merhaba”

0

Karlar Ülkesi ve Kibritçi Kız Müzikali Haftasonları sizlerle buluşmaya devam ediyor

Kibritçi Kız Müzikali, 05-06-12-13 Mart tarihlerinde Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde 26-27 Mart’ta Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde sahnelenecek. Karlar Ülkesi ise 05-06-12 ve 13 Mart’ta Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde; 20 Mart’ta da Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde çocuklarla buluşacak.. Ücretsiz çocuk tiyatro oyunu, ücretsiz çocuk etkinliği,

Zorlu Çocuk Tiyatrosu, “Kibritçi Kız” ve “Karlar Ülkesi” müzikli-danslı çocuk oyunu ile Zorlu Performans Sanatları Merkezi ve Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde ücretsiz olarak izleyiciyle buluşuyor.

Zorlu Çocuk Tiyatrosu, “Karlar Ülkesi” oyunu ve “Kibritçi Kız” müzikali ile çocukların karşısına çıkmaya devam ediyor. Ekim ayında yeni sezonu açan ve Kasım, Aralık, Ocak ve Şubat aylarında da çocuklarla buluşan Zorlu Çocuk Tiyatrosu, Mart ayı boyunca çocukların karşısına çıkmaya devam edecek.

Kibritçi Kız Müzikali, 05-06-12-13 Mart tarihlerinde Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde 26-27 Mart’ta Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde sahnelenecek. Karlar Ülkesi ise 05-06-12 ve 13 Mart’ta Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde; 20 Mart’ta da Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde çocuklarla buluşacak.

Zorlu Çocuk Tiyatrosu tarafından sahnelenecek oyunlar hakkında detaylı bilgiye www.zorlucocuktiyatrosu.com, www.facebook.com/zorlucocuktiyatrosu ve instagram.com/zorlucocuktiyatrosu adreslerinden ulaşabilirsiniz.

Kibritçi Kız Müzikali, tüm coşkusuyla çocukların karşısında!

“Kibritçi Kız Müzikali”, tiyatro oyun yazarı ve Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Bölümü Başkanı Prof. Dr. Hasan Erkek tarafından, Hans Christian Andersen’in ünlü masalından yola çıkılarak hazırlandı. Hasan Erkek’in aynı zamanda yönetmenliğini de üstlendiği oyun 5 yaş ve üzeri izleyicilere sesleniyor.

2013-2014 sezonu içinde 39. İsmet Küntay Tiyatro Ödülleri kapsamında “En İyi Çocuk Oyunu Ödülü”, Tiyatro Seyircileri Derneği Direklerarası Ödülleri kapsamında “Müzikal Yapım Ödülü” ve 2014 yılında ise Tiyatro Gazetesi tarafından “En İyi Yapım Ödülü”nelayık görülen Kibritçi Kız Müzikali, 2015 yılında da Türkiye Gezginler Derneği tarafından “2015 Yılının En İyi Çocuk Tiyatrosu” seçildi.

Sokaklarda akordeon çalıp şarkı söyleyerek kibrit satan bir kızın hikayesini anlatan müzikal, yaşama sevinci, dostluk ve dayanışmayı teatral bir dille minik izleyicilere aktarıyor. Müzik, dans, mim, jonklörlük ve resim sanatlarını bir arada sunan müzikal, aynı zamanda sokak çocukları konusunda farkındalık yaratmayı da amaçlıyor. Zorlu Çocuk Tiyatrosu, Kibritçi Kız Müzikali’ni alışılmışın dışında mutlu bir son ile bitirerek, izleyicilere farklı bir sahne uyarlaması sunuyor.

Karlar Ülkesi ile çocukların hayal dünyası gerçeğe dönüşüyor

Özlem Saraç’ın, Hans Christian Andersen’in “Karlar Kraliçesi” masalından yola çıkarak yazdığı ve Gaye Cankaya’nın yönettiği Karlar Ülkesi; çocuklara dostluğun önemini anlatırken doğa sevgisi de aşılıyor.

4 yaş ve üzeri seyircisine perdelerini açan oyun, her mevsimin kendine özgü dokusunu tüm renkleriyle sergilerken, çocukların yaşadıkları dünyayı anlamasına ve anlamlandırmasına katkıda bulunmayı amaçlıyor. Müzik, dans gibi farklı sanat dallarını bünyesinde barındıran oyunda rol alan profesyonel oyuncu ve dansçılar, çocuklara sınırsız bir hayal dünyasının kapılarını açacak.

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz