27-29 Nisan’da Validebağ Korusunda Çocuk Şenliği Devam Ediyor

0

23 Nisan Ulusal Egemenlik Haftası Çocuk Etkinlikleri Kapsamında

 

Validebağ Korusunda Çocuk Şenliği Devam Ediyor
Validebağ Korusunda Çocuk Şenliği Devam Ediyor

27 – 28- 29 Nisan 2012 Cuma – Cumartesi – Pazar

Saat: 12:00 – 19:00 arasında

Validebağ Korusunda gerçekleştirilecek oyun ve gösterilere tüm çocuklar davetlidir!

Ayrıca etkinlikler kapsamında katılan çocuklara çeşitli hediyeler dağıtılacaktır.

 

Validebağ Korusu şölen alanına dönüşecek

Özellikle Validebağ Korusu’ndaki etkinliklerde yumurta taşımadan birdirbire, çelik çomaktan seksek oyununa, kör ebeden beştaş’a kadar 15 çocuk oyunu etkinliklere katılan çocuklara tanıtılacak ve oynamaları sağlanacak. Ulusal ve uluslararası anlayışın temel prensiplerinden olan bir milletin kendi kültür değerlerini tanıma, yaşama, yaşatma, yeni nesillere aktarma hakkı ve sorumluluğu bilinciyle unutulmaya yüz tutan geleneksel çocuk oyunlarımızı tanıtma etkinliği kapsamında çıkarılacak olan “Pabucu Yarım, Gel Beraber Oynayalım” isimli çocuk oyun kitabı da etkinliklerde çocuklarımıza hediye edilecek. Validebağ etkinlikleri kapsamında ayrıca çocuklara 1.000 adet uçurtma ve topaç da dağıtılacak. Dağıtılacak olan uçurtma ve topaçlarla Validebağ Korusu tam bir şölen alanına dönüşecek.
Şölen alanında şişme oyun grupları, sahne etkinlikleri, okul gösteri grupları, müzikli palyaço Show, Maskot rock ve bando grupları, çocuk mehter takımı, sihirbaz, jonglör, pandomim, kukla gösterileri, Karagöz-Hacivat, balon Show ve oyun atölyeleri yer alacak. Çocuklara pamuk şeker, popcorn, macun ve limonataların ücretsiz olarak dağıtılacağı etkinlikler süresince ayrıca ÜFTUD ekipleri çeşitli gösteriler düzenleyecek.
Tahta arabalarla nostalji: Rally Üsküdar
23 Nisan Ulusal Egemenlik Haftası ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında geçen yıl ilki düzenlenen ve tahta arabalarla gerçekleştirilen Rally Üsküdar, gördüğü yoğun ilgi sonrası bu yıl da devam edecek.  Üsküdar’da hizmet veren 14 Bilgievi ile Çocuk Eğitim Merkezi’nde eğitim alan ve 10-14 yaş aralığındaki çocuklardan oluşan 14 kişilik çocuk grubu, boğazın eşsiz manzarası eşliğinde Salacak’ta bir nostaljiyi yaşatmak adına tahta arabalarla 500 metrelik bir parkurda birbirleriyle yarışırken doyasıya eğlencenin tadını yaşayacaklar. Eğlenceli yarışma sonrası yarışmada dereceye giren çocuklar, tahtadan birer kupa ve yine tahtadan birer madalya ile farklı modellerde bisiklet hediye edilecek. Ayrıca tüm katılımcılara çeşitli hediyeler verilecek.

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz