Bosch on binlerce çocuğu “La Fonten Orman Mahkemesinde” oyunu ile buluşturacak

0
“La Fonten Orman Mahkemesinde” çocuk tiyatro oyunu bu yıl Türkiye’nin özellikle doğusundaki 16 ili ücretsiz olarak gezecek. Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu,La Fonten Orman Mahkemesi,Muş, Bingöl, Elazığ, Malatya, Şanlıurfa, Kahramanmaraş, Kayseri, Aksaray, Konya, Isparta, Burdur, Antalya, Mersin ,ücretsiz etkinlik,çocuk tiyatro oyunu,çocuk etkinlikleri,haftasonu ne yapsak,haftasonu programı,haftasonu çocuk etkinliği.

Çocuklarımıza çevre bilincini eğlenceli oyunlarla aşılayan Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu, çevreye duyarlı nesiller yetiştirilmesine katkıda bulunmaya devam ediyor. “La Fonten Orman Mahkemesinde” çocuk tiyatro oyunu bu yıl Türkiye’nin özellikle doğusundaki 16 ili ücretsiz olarak gezecek.

Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu, bu yıl özellikle tiyatroya ve sanata erişimin kısıtlı olduğu doğu illerinde sahne alacak. Bu kapsamda, SAKM tarafından sahneye konan “La Fonten Orman Mahkemesinde” adlı oyun, yeni sezonda 5 Kasım’da Ağrı’da turneye başlayacak. Tüm temsilleri ücretsiz olarak sahnelenecek olan oyun daha sonra Muş, Bingöl, Elazığ, Malatya, Şanlıurfa, Kahramanmaraş, Kayseri, Aksaray, Konya, Isparta, Burdur, Antalya, Mersin ve Adana’da küçük izleyicileri ve aileleriyle buluşacak.

Hayvanlar, La Fonten’i yardıma çağırıyor

‘La Fonten Orman Mahkemesi’nde oyununda, insanların çevreyi koruma konusundaki özensizlikleri ve bilinçsizlikleri nedeniyle gün geçtikçe bozulan doğal döngüye dikkat çekiliyor. Her geçen gün doğadaki düzenin bozulmasından endişelenen hayvanlar, sonunda Aslan Kral’ın tavsiyesine uyarak şehre gidiyorlar ve kendilerini anlayacak tek insan olan La Fonten’den yardım istiyor. Klasik La Fonten masallarının yaratıcı bir bakışla yeniden uyarlaması olan oyunda ana fikir olarak, bugünden gerekli önlemler alınmadığı takdirde gelecekte dünyamızın ve dolayısıyla bugünün çocuklarının yaşayacakları olumsuzluklar gösteriliyor. Büyükler olarak anne babaların yaptığı hatalar yüzünden geri dönülmez bir noktaya gelmeden önce, bugünün çocukları uyarılıyor ve onlara her şeyin hala düzeltilebileceği umudu aşılanıyor.

Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu 2016-2017 Sezon Turne Takvimi:

5 – 6 Kasım 2016, Ağrı

12 – 13 Kasım, Muş

19 – 20 Kasım, Bingöl

26 – 27 Kasım, Elazığ

3 – 4 Aralık, Malatya

10 – 11 Aralık, Şanlıurfa

17 – 18 Aralık, Kahramanmaraş

24 – 25 Aralık, Kayseri

7 – 8 Ocak, Aksaray

14 – 15 Ocak, Konya

18 – 19 Şubat, Isparta

25 – 26 Şubat, Burdur

4 – 5 Mart, Antalya

11-12 Mart, Alanya

25 – 26 Mart, Mersin

1 – 2 Nisan, Tarsus

8 – 9 Nisan, Adana

22 – 23 Nisan, Ceyhan

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz