Ekmeği Hep Taze Tüketin! İsrafa ve Bayat Ekmeğe Son

Bayat ekmeği yumuşatma tarifimle ekmeğin yeni fırından alınmış gibi taze olsun

1
Ekmeği Hep Taze Tüketin! İsrafa ve Bayat Ekmeğe Son! Ekmeğiniz yeni fırından alınmış gibi hep taze olsun.bayat ekmek, taze ekmek, bayat ekmek nasıl yumuşatılır, bayat ekmek nasıl kullanılır,bayat ekmek nasıl tüketilir, taze ekmek, hep taze ekmek, ekmek nasıl taze tutulur? bayat ekmek nasıl yumuşatılır ekmek nasıl yumuşar ekmek nasıl yumuşatılır kurumuş ekmek nasıl yumuşatılır lavaş ekmeği nasıl yumuşatılır sert ekmek nasıl yumuşatılır

Ekmeğiniz fırından yeni alınmış gibi hep taze olsun

Kalabalık olmayan az nüfuslu çekirdek ailelerin ve bekarların evlerinde, eve tazecik taşınan ekmek bayatlamadan bitmez, bitemez. Hele de bizim gibi çok ekmek tüketmeyen evlerde ekmeği küflenmeye terketmek en acısı… Bayat ekmeği tüketmek için ilk akla gelen seçenek ekmeği kızartarak tüketmek, ya da minik minik doğrayıp çorbaya kruton olarak hazırlamak, hiçbirisi olmazsa, hızlıca tavada nemini alıp ekmeği köfte harcı olmak üzere kurutmak.

Bayat ekmek nasıl yumuşar?

Bayat ekmeği taze ekmeğe nasıl dönüştürebilirsiniz? Bayat Ekmeği Taze Ekmeğe Dönüştürmek mümkün.

Ekmeği daha yeni fırından alınmış gibi, taze taze tüketmek istiyorsanız aşağıdaki 2 yöntemimi mutlaka denemelisiniz!

Nasıl olur demeyin, bayat ekmeği yumuşatmada gerçekten işe yarıyor:

Ekmek su buharında nasıl yumuşatılır?

Bugün dolaptaki bayat, sertleşmiş bir sandviç ekmeğini annemin usulüyle hayata döndürdüm.
Tencereye su koydum, üstüne süzgeç. Ekmeği süzgece koyup üzerine bir bez örttüm. Su kaynadıktan 5 dakika sonra ekmekler pamuk gibi oldu.
gögüs ucu yarasına ne iyi gelir Gögüs ucu yarasına ne iyi gelir Kadınlar Kulübü meme başı çatlağı en iyi göğüs kremi gogus ucu catlaklari

Bayat ekmek nasıl tazelenir?

İlk önce, ekmeği akan suyun altından hızlıca geçirin. Sonra ıslanan ekmeği yağlı kağıda sıkıca sarın.

Pişirme kağıdına sardığınız ekmeği önceden ısıtılmamış, soğuk fırına koyun ve fırını 150 dereceye ayarlayın. 10 dakika sonra ekmeği çıkarın, ekmeğin ilk günkü tazeliğinde olduğunu göreceksiniz.

Annem asla bayat ekmek atmazdı. Hep bu şekilde taptaze hale getirirdi ekmekleri….

Hem mis gibi ekmeğinizi israf etmediniz, hem de sıcacık tazecik tüketecek hale getirdiniz.

mumsy natural en iyi pişik kremi

Bayat ekmek nasıl değerlendirilir?

  • Bayat ekmekleri, soğan, patatesleri küp küp dilimleyip yumurta ile tirit yapabilirsiniz.
  • Bayat ekmekleri fırın tepsisine dizip, üzerine biraz süt ya da zeytinyağı, yumurta, maydanoz, biber, kaşar koyup fırına sürüyorum… Pizza gibi oluyor… Kahvaltı için harika.
  • Bayat ekmekleri küçük küpler olarak kesip, tavaya biraz zeytinyağı ekleyerek, sevdiğiniz baharatlar ekleyerek (kekik, biberiye, fesleğen harika oluyor) kızartarak çorbalarınıza kuruton olarak hazırlayabilirsiniz.
  • Ekmekleri kare küpler halinde kesip tereyağı veya zeytin yağında bir kaç sarımsakla kızartarak enfes çorba garnitürü yapabilirsiniz.

Oh afiyet olsun…

bayat ekmek nasıl yumuşatılır ekmek nasıl yumuşar ekmek nasıl yumuşatılır kurumuş ekmek nasıl yumuşatılır lavaş ekmeği nasıl yumuşatılır sert ekmek nasıl yumuşatılır

*Sitedeki bütün içeriğin sahibi https://www.annesininmelegi.com’dur. 

Bu web sitesinde sunulan tüm bilgilerin (sınırlı kalmamak kaydıyla yazılı metinler, fotoğraflar ve diğer her çeşit bilgi dahil olmak üzere) maddi ve manevi hakları 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında Annesinin Meleği’ne aittir. Annesinin Meleği’nin yazılı izni olmadan yukarıda sözü edilen bilgiler kopyalanamaz, değiştirilemez ve yayınlanamaz. All material and immaterial rights of the information (including but not limited to the written texts, photos and all other information) given in this web- site are belong to Annesinin Melegi regarding to the Law no.5846 on Intellectual and Artistic Works. No one shall copy, amend and publish the above mentioned information without any written permission of annesininmelegi.com.

1 Yorum

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz