Ekmeği Hep Taze Tüketin! İsrafa ve Bayat Ekmeğe Son

Bayat ekmeği yumuşatma tarifimle ekmeğin yeni fırından alınmış gibi taze olsun

1
Ekmeği Hep Taze Tüketin! İsrafa ve Bayat Ekmeğe Son! Ekmeğiniz yeni fırından alınmış gibi hep taze olsun.bayat ekmek, taze ekmek, bayat ekmek nasıl yumuşatılır, bayat ekmek nasıl kullanılır,bayat ekmek nasıl tüketilir, taze ekmek, hep taze ekmek, ekmek nasıl taze tutulur? bayat ekmek nasıl yumuşatılır ekmek nasıl yumuşar ekmek nasıl yumuşatılır kurumuş ekmek nasıl yumuşatılır lavaş ekmeği nasıl yumuşatılır sert ekmek nasıl yumuşatılır

Ekmeğiniz yeni fırından alınmış gibi hep taze olsun

Ekmek Su Buharında Nasıl Yumuşatılır Tarifi

Özellikle kalabalık olmayan az nüfuslu çekirdek ailelerin ve bekarların evlerinde eve tazecik taşınan ekmek bayatlamadan bitmez, bitemez. Hele de bizim gibi çok ekmek tüketmeyen evlerde ekmeği küflenmeye terketmek en acısı… Bayat ekmeği tüketmek için ilk akla gelen seçenek ekmeği kızartarak tüketmek, ya da minik minik doğrayıp çorbaya kruton olarak hazırlamak, hiçbirisi olmazsa, hızlıca tavada nemini alıp ekmeği köfte harcı olmak üzere kurutmak.

Ama ekmeği daha yeni fırından alınmış gibi, taze taze tüketmek istiyorsanız aşağıdaki yöntemimi mutlaka denemelisiniz! Nasıl olur demeyin, gerçekten işe yarıyor:

İlk önce, ekmeği akan suyun altından hızlıca geçirin. Sonra ıslanan ekmeği yağlı kağıda sıkıca sarın.

Pişirme kağıdına sardığınız ekmeği önceden ısıtılmamış, soğuk fırına koyun ve fırını 150 dereceye ayarlayın. 10 dakika sonra ekmeği çıkarın, ekmeğin ilk günkü tazeliğinde olduğunu göreceksiniz. Hem mis gibi ekmeğinizi israf etmediniz, hem de sıcacık tazecik tüketecek hale getirdiniz.

Oh afiyet olsun…

bayat ekmek nasıl yumuşatılır ekmek nasıl yumuşar ekmek nasıl yumuşatılır kurumuş ekmek nasıl yumuşatılır lavaş ekmeği nasıl yumuşatılır sert ekmek nasıl yumuşatılır

*Sitedeki bütün içeriğin sahibi https://www.annesininmelegi.com’dur. 

Bu web sitesinde sunulan tüm bilgilerin (sınırlı kalmamak kaydıyla yazılı metinler, fotoğraflar ve diğer her çeşit bilgi dahil olmak üzere) maddi ve manevi hakları 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında Annesinin Meleği’ne aittir. Annesinin Meleği’nin yazılı izni olmadan yukarıda sözü edilen bilgiler kopyalanamaz, değiştirilemez ve yayınlanamaz. All material and immaterial rights of the information (including but not limited to the written texts, photos and all other information) given in this web- site are belong to Annesinin Melegi regarding to the Law no.5846 on Intellectual and Artistic Works. No one shall copy, amend and publish the above mentioned information without any written permission of annesininmelegi.com.

1 Yorum

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz