Faber-Castell “Yaratıcılık Atölyeleri” ile renkli bir hafta sonu

0
Faber-Castell “Yaratıcılık Atölyeleri” ile renkli bir hafta sonu. Faber-Castell Yaratıcılık Atölyeleri,istanbul oyuncak muzesi,Sabancı Müzesi,Portre Defteri,Rahmi M. Koç Müzesi,Faber-Castell

Faber-Castell’in Oyuncak Müzesi, Sabancı Müzesi ve Rahmi M. Koç Müzesi’nde hayata geçirdiği “Yaratıcılık Atölyeleri” bu hafta sonu çocukları renkli ve yaratıcı çalışmalarla buluşturacak.

Oyuncak Müzesi’nde 25 Şubat Cumartesi günü gerçekleştirilecek “Tasarım” atölyesinde çocuklar, müzede sergilenen itfaiye araçlarını inceleyerek ve sonrasında atık malzemeleri kullanarak kendi itfaiye araçlarını yapma şansı yakalayacak. Müze giriş ücreti 9TL-12TL arası olup atölyeler müze ziyaretçilerine ücretsiz olacak. Atölyelere 4-12 yaş grubu çocuklar aileleri ile 7-12 yaş grubu çocuklar tek başlarına katılabilecek.

Rahmi M. Koç Müzesi’nde 25 Şubat Cumartesi günü 4-6 yaş grubu çocuklar için “Konuşan Heykeller” atölyesi yapılacak. Atölyede minik ellerle şekillenen taş, toprak ve hamur, rengarenk boyanarak sergilenecek. Katılım ücretinin 40TL olduğu atölye Rahmi M. Koç Müzesi Anasınıfı Eğitim Atölyesi’nde gerçekleştirilecek.

Sabancı Müzesi’nde 25 Şubat Cumartesi günü 5-12 yaş grubu çocuklar için “Portre Defteri” atölyesi gerçekleştirilecek. Bu atölye çalışmasında çocuklar, farklı duygulara sahip, farklı bakışlarda ve duruşlarda portre kombinasyonları yapacak. Atölyelere giriş ücreti 45 TL olup, PERAkart kullanıcısı aileler atölyelere %50 indirimli giriş fırsatı yakalayacak.

“Faber-Castell Yaratıcılık Atölyeleri”ne katılmak isteyenler müzelerde gerçekleşen çalışmaların detaylı program ve bilgilerine www.istanbuloyuncakmuzesi.com, www.rmk-museum.org.tr  ve www.sakipsabancimuzesi.org.tr adreslerinden ulaşılabiliyor.

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz