İSTANBUL EXTREME FEST 2012 SOKAK SPORLARI YARIŞMASI

2
İstanbul Extreme Fest 2012
İstanbul Extreme Fest 2012

Heyecan ve adrenalin dolu Extreme Fest 19-20 Mayıs‘ta Forum İstanbul‘da!

Gösteriler, Manga Konseri ve 10.000 TL büyük ödüllü Sokak Sporları Yarışması, Extreme Fest’te sizleri bekliyor olacak!

 

 

 

 

 • 10.000 TL ödül
 • 3 kategori: BMX, Skate Board, In-line Skate
 • Her branşın ilk 3’üne para ödülü ve sponsor hediyeleri
 • Yarışmacılara sürpriz hediyeler
 • Bireysel veya grup performansı sunabilme

Sokak Sporları Yarışması detaylı bilgi ve başvuru için:

Forum İstanbul AVM’deki danışma masalarından kayıt yapılabilir veya Forum İstanbul AVM’nin Facebook sayfasından 17 Mayıs Perşembe günü saat 12:00’ye kadar ön kayıt yaptırılması gerekiyor.

İstanbul Extreme Fest 2012 Sokak Sporları Yarışması, Yarışma Koşulları ve Kuralları

 1. On-line ön kayıt: Sokak Sporları Yarışması’na on-line ön kayıt yaptırmak için Forum İstanbul AVM’ye ait olan facebook sayfasındaki (www.facebook.com/istanbulforum ) kayıt bölümünden en geç 17 Mayıs 2012 saat 12:00’ye kadar kayıt olunması gerekmektedir. Grup performansı sunacak yarışmacılardan sadece birinin ön kayıt yaptırması gereklidir.
 2. Danışmadan ön kayıt: Dileyenler, ön kayıt için Forum İstanbul Danışma Masalarındaki Ön Kayıt Formu’nu da doldurabilirler. Grup performansı sunacak yarışmacılardan sadece birinin ön kayıt yaptırması gereklidir.
 3. Asıl Kayıt: Kesin kayıt ve yarışma malzemelerinin alınması için, 19 Mayıs 2012 günü, en geç saat 11:00’de, Forum İstanbul AVM Açık Otoparklı’ndaki İstanbul Extreme Fest 2012 alanı içinde yer alan, Yarışma Kayıt Masası’na gidilerek asıl kayıt işleminin yapılması gerekmektedir. Grup performansı sunacak grupların tüm üyelerinin Yarışma Kayıt Masası’nda ıslak imzalı kayıt formu doldurması gerekmektedir.
 4. Ön kayıt yaptırmayan yarışmacı adayları da yarışma günü asıl kayıt yaptırabileceklerdir; ancak yarışmacı kontenjanı dolmuşsa Organizasyon Komitesi yarışma günü yeni kayıt kabul etmeyebilir.
 5. Yarışmacılar, yarışma günü nüfus kağıtlarını yanlarında bulundurarak Yarışma Asıl Kayıt Masası’na ibraz etmek zorundadırlar.
 6. Sokak Sporları Yarışması
  1. Agresif paten (In-line skate)
  2. Kaykay (Skate board)
  3. BMX Bisiklet

  kategorilerinde düzenlenecektir.

 7. Dileyen yarışmacılar bireysel performansla, dileyen yarışmacılarsa grup performansı ile yarışmaya katılabileceklerdir. Dereceye girilerek para ödülü kazanılması durumunda, ödül grup üyeleri arasında eşit olarak paylaşılacaktır. Jüri’nin değerlendirmesi, sunulan performansın artistik ve teknik yönlerden incelenmesine göre yapılacaktır.
 8. Organizasyon Komitesi tarafından her branşın
  • 1.sine 1.500 TL
  • 2.sine 1.000 TL
  • 3.süne 500 TL

  para ödülü verilecektir. Organizasyon Komitesi tarafından farklı ek hediyeler, mansiyon ödülleri de dağıtılabilir.

 9. Katılımcılar, bu kategorilerden sadece 1 (bir)’ini seçebilirler.
 10. Sokak Sporları Yarışması’na kayıt olan yarışmacılar 14 Mayıs 2012’den itibaren Forum İstanbul AVM açık otoparkında kurulacak olan alanda antrenman yapabileceklerdir.
 11. Yarışmacılar 19 Mayıs 2012 Cumartesi günü, eleme aşaması için performanslarını sunacaklardır.
 12. Yarışmacılar 20 Mayıs 2012 Pazar günü, yarı final ve final aşamaları için performanslarını sunacaklardır.
 13. Yarışmacıların performanslar esnasında kask, dirseklik ve dizlik kullanmaları zorunludur.
 14. Yarışma günü asıl kayıt esnasında her yarışmacıya, tasarımı Organizasyon Komitesi tarafından belirlenecek birer göğüs numarası verilecektir. Yarışmacılar bu göğüs numaralrını, dışarıdan görünecek biçimde, kıyafetlerinin üzerine, göğüz ve sırtlarına iliştirmek zorundadırlar.
 15. Yarışmaların tüm sevk ve koordinasyonu Organizasyon Komitesi tarafından görevlendirilen hakem ve juri ekibi tarafından gerçekleştirilecektir.
 16. Yarışmacı, parkura başlamadan önce gerekli kayıt prosedürünü eksiksiz olarak tamamlamak zorundadır.
 17. Yarışmacılar, parkur içinde görev alan Saha Görevlileri’nin yönlendirme, söylem ve uyarılarına eksiksiz uymak zorundadır.
 18. Genel akış ve kurallara uymayan, Saha Görevlileri’nin yönlendirme, söylem ve uyarılarını dikkate almayan yarışmacılar, parkurdan çıkartılır ve süreleri geçersiz sayılır.
 19. Bir yarışmacı için parkurda geçireceği azami süre 90 saniye olarak belirlenmiştir ve bu sürenin bitimi ile yarışmacı parkurdan çıkacaktır.
 20. Sürenin bitmesine rağmen yarışmaya devam eden yarışmacıların performansları geçersiz sayılacaktır.
 21. Jüri üyelerini tayin ve değiştirme yetkisi Organizasyon Komitesi’ndedir.
 22. Ehil jüri tarafından yapılacak değerlendirme sonucunda her kategorinin; birincisi, ikincisi ve üçüncüsü Forum İstanbul ve Organizasyon Komitesi tarafından belirlenen ve istenildiği takdirde değiştirme hakkı tamamen Forum İstanbul ve Organizasyon Komitesi’nde olan ödüllerle ödüllendirilecektir.
 23. Yarışmacıyla ilgili diğer hükümler:
  1. Sokak Sporları Yarışması’na kendi irade ve sorumluluğumla katıldığımı, parkur kurallarını bildiğimi, parkura katılmadan önce parkura katılmamı engelleyecek herhangi bir sağlık sorunumun bulunmadığını kabul ederim.
  2. Sokak Sporları Yarışması’nda meydana gelebilecek her türlü kaza ve sakatlılık riskinin ve sorumluluğunun kendime ait olduğunu, aldığım bu sorumluluk gereği etkinliği düzenleyen kuruluşlara ve onlarla işbirliğinde olan kurumlara, organizasyonun gerçekleştiği alanlara, organizasyonun düzenlenmesinde çalışanlara tazminat talepleri dahil hukuki ve cezai tüm dava haklarımdan gayri kabili rucu feragat ettiğimi beyan ve taahhüt ederim.
  3. Sokak Sporları Yarışması kapsamında meydana gelebilecek her türlü kaza ve hastalık hallerinde tüm sorumluluk ve masrafların tarafıma ait olduğunu beyan ve taahhüt ederim.
  4. Sokak Sporları Yarışması kapsamında yer alan faaliyetler nedeni ile görüntülerimin televizyon, internet, gazete, dergi ve sair yazılı ve görsel mecralarda kullanılmasına izin verdiğimi, eser, görüntü, fotoğraf ve ses kaydının tüm kullanım ve mülkiyet haklarının Forum İstanbul Alışveriş Merkezi’nin katılımcıya sağladığı imkanlar ve turnuva süresince katılımcının neden olduğu maliyetler karşılığında, inhisari ve süresiz, yer ve muhteva açısından herhangi bir sınırlama olmaksızın, kayıtsız ve şartsız gayrikabili rücu şekilde devrettiğimi katılımcı sıfatı ile taahhüt eder, kabul ederim.
  5. Sokak Sporları Yarışması kapsamında yer alan faaliyetler hakkında tarafıma yeterli bilgilendirme yapıldığını, etkinliğin tanıtım broşürlerinde yer alan şartları kabul ettiğimi ve bu tip bir etkinliğe katılmak için gerekli sağlık koşullarını taşıdığımı beyanla, etkinlik nedeniyle doğabilecek doğrudan ve dolaylı maddi ve/veya manevi, menfi ve/veya müspet zararlardan ve olası sair zarar ve masraflardan dolayı Forum İstanbul Alışveriş Merkezi ve Organizatör’ün hiçbir şahsi, hukuki ve cezai sorumluluk sahibi olmadıklarını kabul ederim.
  6. Kayıt esnasında verdiğim tüm kişisel kişiliklerin bilgileri eksiksiz ve doğrudur. Bu bilgilerle uyuşmaya bir durum tespit edildiğinde yarışma ödülelriyle ilgili hiç bir talepte bulunmayacağımı kabul ve taahhüt ederim.
 24. Sokak Sporları Yarışması’na katılmak için gerekli şartları taşıyan katılımcılar, bu belgeyi Kayıt Personeli’nin yanında ıslak imzaları ile imzalayacaktır. Önceden imzalanmış belgeler kesinlikle kabul edilmeyecektir.

Jüri:

 • Cenk Kuli (Türkiye Kaykay Şampiyonu)
 • Can Polatkan (2009-2011 Türkiye Snowboard Şampiyonu)
 • Cihan Akça (İlk Türk Milli Dalga Sörfçü)
 • Boğaçtan Onur (Sokak Sporları Yarışması 2012 Organizasyon Komitesi Başkanı)

2 YORUMLAR

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz