İstanbul Modern’den çocuklar için çamurdan heykeller atölyesi

0
İstanbul Modern’de 7-12 yaş çocukları hem eğlenceli hem de öğretici bir atölye bekliyor: Çamurdan Heykeller. İstanbul Modern,çamurdan heykeller atölyesi,müze uzmanları, yaz atölyeleri, sanat atölyesi,çocuk sanat eğitimi,çocuk sanat atölyesi,7-12 yaş çocuklar,çocuk etkinlikleri,istanbul etkinlik,haftasonu ne yapsak,çocuklu haftasonu programı,çocuğumla haftasonu ne yapsak?

İstanbul Modern’de sanat dolu bir yaz

Çocuklar için çamurdan heykeller atölyesi

İstanbul Modern’de 7-12 yaş çocukları hem eğlenceli hem de öğretici bir atölye bekliyor: Çamurdan Heykeller

Benim çocukluğum çamurdan şekiller yaparak geçti, ama öyle kilden bahsetmiyorum. Sokaktaki tozu toprağı sulandırarak yaptığım çamurlara gün boyu şekil verirdim. Rahmetli Temel Dede bana “çamur adam” adını vermişti. Annem üstüm başım kirlenirmiş dert etmeden benim bu çamur sevdam ve birçok kirli eğlenceme göz yumardı. Elbette böylesine rahat yetişmiş, desteklenmiş bir çocuk olarak güzel sanatlar okumam bir rastlantı değil. Aileler çocuklarının hayatına değer katan bu sanatsal faaliyetleri desteklemesi çocuklarımız için son derece önemli. Bakmayı değil görmeyi öğrenen,  iyiyi ve güzeli ayırt eden bir yeni nesil gündelik hayatımızın dahi daha güzel ayrıntılara sahip olmasına olanak sağlayacak.. Gelelim İstanbul Modern’in çamurdan heykeller atölyesine;

İstanbul Modern’de hafta içi hergün müze uzmanlarının eşliğinde gerçekleşen yaz atölyelerde çocuklar resimden heykele, tasarımdan maket yapımına uzanan farklı sanat uygulamalarına katılıyor.

Çamurdan Heykeller Atölyesi çocukların doğal bir malzemeyle çalışarak, hayal dünyalarını geliştirmelerini sağlıyor. İstanbul Modern’in “Sanatçı ve Zamanı” koleksiyon sergisinde yer alan bazı otoportre çalışmalarından ilham alan çocuklar, kendi hikayelerinden yola çıkıyor. Fiziksel özelliklerinin ötesinde kendi iç dünyalarına bakan çocuklar, kendini anlatma sanatının alışılagelmişin dışında kalan, binbir türlü yöntemiyle tanışıyor. Alışkanlıklarını, korkularını yani kendilerine dair özgünlüklerini, çamura form vererek somutlaştırıyor.

Atölye tarihleri: 20,27 Temmuz – 3,10,17, 24 Ağustos

Perşembe günleri 10:00-12:00

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz