Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi’nde Yaz Okulu 25 Haziran’da başlıyor…

0
Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi’nde Yaz Okulu 25 Haziran’da başlıyor. Bu yaz, 25 Haziran’dan 20 Temmuz’a kadar 7-11 yaş arasındaki çocuklara çok kapsamlı bir program sunmaya hazırlanan Sakıp Sabancı Müzesi; fotoğraftan resme, tasarımdan ilüstrasyona, felsefeden yogaya kadar pek çok alanda çocuklara kendilerini geliştirme imkanı sunacak. 

Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi, yaz tatilini verimli bir şekilde değerlendirmek isteyen çocukları sanat dolu “Yaz Okulu”nda ağırlayacak.

25 Haziran’dan 20 Temmuz’a kadar 7-11 yaş arasındaki çocuklara çok kapsamlı bir program sunmaya hazırlanan Sakıp Sabancı Müzesi; fotoğraftan resme, tasarımdan ilüstrasyona, felsefeden yogaya kadar pek çok alanda çocuklara kendilerini geliştirme imkanı sunacak.

“Müzede Ritim” ile müziğin birleştiren ruhunu hissederek dünya müziklerinde ritim örnekleriyle tanışacak çocuklar, “Müzede Yoga” ile Cihangir Yoga eğitmenleri eşliğinde uyum ve dengenin önemini kavrarken esnekliklerini artıracak. “İllüstrasyonun Bana Söyledikleri” atölyesinde kitaplardaki illüstrasyonları inceleyerek hikâyede geçen karakterlerin maceralarına dair illüstrasyonlar çizerken, “Müzede Felsefe” atölyesinde ise cevaplardan çok sorulara odaklanarak özgüven, cesaret, yaratıcılık, çevre bilinci, insan hakları, hayvan sevgisi gibi kavramlar üzerine düşünecek.

SSM’nin geniş bitki çeşitliliğine sahip bahçesinde çocuklara kamp deneyimi yaşatacak “Müzede Kamp” da çocuklar; çadır kurmayı öğrenerek, kampa ait ritüelleri gerçekleştirecek ve takım çalışmalarında aktif rol alacak.  “Başyapıtım Ben” atölyesinde usta sanatçıların başyapıtlarını inceleyerek, kendi başyapıtlarını tasarlarken; “Fotoğrafın Her Hali”nde ise alternatif baskı tekniklerinden “fotogram” ve “cyonatyp” uygulamalarıyla tanışarak ışıkla boyama yapacak.

“Bir Küçük Kitap Tasarladım”, çocukların hayal ettikleri bir karakteri ve hikâyesini resmetmelerine imkan sağlarken, “Müzede Resim” ise, çocuklara resimlerin tekniği ve malzemelerine dair bilgi verici bir atölye olarak gerçekleştirilecek. Bu atölyede çocuklar, akrilik, linol ve tekstil boyası gibi boya çeşitlerini kullanarak farklı yüzeylere baskı uygulaması yapacak. El yapımı defterlerden çalışan saatlere, kaligrafi sanatıyla süsledikleri tişörtlerden, baskılı çantalara kadar el becerilerini geliştirmelerini sağlayan “Müzede Tasarım” atölyesinde çocuklar birbirinden keyifli ve özgün tasarımlar yaparak keyifli vakit geçirecek.

* Yarım günlük atölyelerin 100 TL, günlük atölyelerin ise 150 TL olduğu Yaz Okulu, 10.00-13.00 ve 14.00-17.00 saatleri arasında iki farklı grup çalışması olarak gerçekleştirilecek.

Detaylı bilgi için hafta içi 09.00 – 13.00 / 14.00 – 17.00 saatleri arasında 0535 627 23 17 numaralı telefondan arayabilirsiniz.

Kayıt için; www.sakipsabancimuzesi.org

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz