Koç Üniversitesi Çocuk Yaz Okulu

0

Koç Üniversitesi Çocuk Yaz Okulu 2013

Koç Üniversitesi Yaz Okulu 2013
Koç Üniversitesi Yaz Okulu 2013

 

Koç University English Language Center for Kids, 5-12 yaş aralığındaki çocukların, çeşitli atölye çalışmaları ile kaynak kullanabilme, problem çözme gibi yeteneklerini geliştirirken, aktif İngilizce konuşma ve dinleme becerilerini geliştirmeyi hedefliyor.

YAŞ GRUPLARI

Bu program 5 ile 12 yaş arası öğrenciler için tasarlanmıştır.

  • Program süresince öğrencilere Amerika’nın prestijli üniversitelerinden gelecek olan Amerikalı rehberler eşlik edecektir.
  • Program boyunca yürütülecek tüm aktiviteler İngilizce olacak ve öğrenciler, yoğun İngilizce dinleme ve konuşma pratiği yapma imkanı bulacaklardır.

DÖNEMLER

1. DÖNEM -3 HAFTA

24 Haziran – 12 Temmuz 2013

2. DÖNEM – 3 HAFTA

15 Temmuz – 2 Ağustos 2013

3. DÖNEM – 3 HAFTA

12 Ağustos – 29 Ağustos 2013

ATÖLYELER

Yaz programımızda, aşağıda belirtilen aktivitelerimiz ve atölyelerimiz Koç Üniversitesi Rumelifeneri Yolu kampüsümüzün tüm imkanları kullanılarak gerçekleştirilecektir. Aktivite ve atölyelerimizin tamamında iletişim dilimiz İngilizce olacak ve her üç öğrencimize bir Amerikalı rehberimiz tüm program boyunca eşlik edecektir.

– Yoga Atölyesi
Her güne enerjik, huzurlu ve keyifli başlamak için bir yaşam biçimi olan yogayla günü selamlayacağız.

-Konuşma ve Sahne Performansı Atölyesi
Amerika’dan gelen rehberlerimizin eşliğinde her sabah İngilizce konuşma ve kendimizi ifade edebilmeyi amaçlayan bu eğlenceli dersimizle sınıfta, sahne ortamında, açık havada çocuklarımızın,  İngilizce’yi severek kullanmasını sağlayacağız.

– Mutfak Atölyesi
Şeflerimizle eğlenerek, menü hazırlayarak, tadarak, pişirerek ve atölyenin her anında İngilizce konuşarak, keyifli saatler geçireceğiz. Çocuklarımız sıralamayı, organize çalışmayı, zamanlamayı, plan ve program yapmayı eğlenerek öğrenecekler. Mevsim meyve ve sebzelerini 5 duyularını kullanarak tanıyacak, bu şekilde mevsimleri, renkleri ve kullandıkları malzemelerin isimlerini öğrenecekler. Beraber gerçekleştirecekleri grup aktiviteleriyle takım çalışmasını ve paylaşmayı öğrenecekler.

– Poi-Juggling Atölyesi
Poi derslerimiz çocuklarımızın beden, ruh, zihin koordinasyonunu geliştirecek. Fiziksel davranışlarla bilinçlerini odaklayabilmeyi ve yönlendirebilmeyi öğretecek; kas güçlerinin artmasını ve vücutlarının esneklik kazanmasını sağlayacak.  Atölyemiz çocuklarımıza yaşam ritmlerini düzenlemeyi, potansiyellerini etkin bir şekilde kullanabilmeyi öğretecek.  Matematik, mizah, oyunun gücü, iletişim ve zamanın etkin kullanımının birleştiği jonglörlük atölyemiz tüm çocuklarımızın çok keyif alacağı bir oyun meditasyonu olacak.

-Havuzda Eğlence
Açık ve kapalı havuzlarımızda çocuklarımız rehber öğretmenlerimizle eğlenceli spor aktiviteleri yapacaklar ve havuz oyunları oynayacaklar.

– GOLF Eğitimi ( Sertifika Programı)

-Parkour – Free Running
Parkour- free running, çocuklarımızın sosyalleşmesini sağlayacak, kendine güvenini arttıracak ve motive edecek. Atölyemiz Londradan “Safeguarding and Protecting Children” ve “Parkour/Freerunning Instructor” Sertifikalı Spor Akademisi mezunu uzman antrenörümüzün belirlediği müfredat çerçevesinde uygulanacak.

-Ritim – Vücut Perküsyonu Atölyesi
Ritim, müziği oluşturan elemanlardan en önemlisi. Ritim atölyesi, çocuklarımızın zihinsel ve bedensel gelişimini desteklerken, müziğe aktif olarak katılımlarını sağlayacak. Gerek vurmalı enstrümanlarla gerekse atık malzemelerle yapılan çalışmalar, çocuklarımızın konsantrasyonunu ve belleğini geliştirecek.

– Fotoğraf Atölyesi
Çocuklarımız karanlık oda ve kadraj eğitiminden başlayarak, kampusümüzdeki tüm alanları değerlendirerek ve gezerek fotoğraf çekimi yapacaklar. Fotoğraf eğitmenlerimizle dönem sonundaki sergimizde tüm sevdiklerimizin beğenisine sunacaklar. Görsel algının gelişimi ve yaratıcılık üzerine kurulu olan bu atölyede, çocuklarımız kendilerini ifade etmenin keyfine varacaklar. Belirli bir tema içerisinde gün boyu çektikleri fotoğraflar ile kendi albümlerini hazırlayacaklar.

-Geri Dönüşüm temalı Sanat Atölyesi
Atık malzemeler kullanılarak, geri dönüşüm ve çevre bilincinin yerleştirilmesini hedefleyen atölyemizde çocuklarımız, Amerikalı rehberlerimizin hazırladıkları çalışmaları yapacaklar.

-Doğa, Çadır ve Kamp Atölyesi
Cuma akşamı ailelerin de katılımıyla,  çocuklarımız kendi kuracakları çadırlarda, kendi yakacakları kamp ateşinin etrafında birlikte oyunlar oynayacak ve konaklayacaklar. Kamp atölyemizde koşarken satranç oynamak olarak tanımlanan oryantiring çalışması süresince, kaybolmadan ilerlemeyi, haritayı üç boyutlu düşünebilmeyi ve strateji kurmayı öğrenecekler. Hazine Avı ile eğlenerek ipuçlarını takip edecek ve hedefe ulaşacaklar. Takım Çalışması ile arkadaşına güvenmeyi, ekip dayanışmasını ve belirli bir amaç etrafında birleşmeyi öğrenecekler.  Gece yürüyüşü yapacaklar. Cumartesi sabahı kahvaltılarını birlikte hazırlayacaklar. Kamp alanı ve çadırları birlikte toplayacaklar.

Ücret Çizelgesi

1. DÖNEM – 3 HAFTA – 3000 TL

2. DÖNEM – 3 HAFTA – 3000 TL

3. DÖNEM – 3 HAFTA – 3000 TL

Koç Ailem üyelerine %10 indirim uygulanacaktır.

Koç Üniversitesi Mezunları Çocuklarına %10 indirim uygulanacaktır.

Koç İlkokulu ve Koç Lisesi Mezunları ve öğrencilerine %10 indirim uygulanacaktır.

Her iki kardeşe %10 indirim uygulanacaktır.

Yapı Kredi Bankası Kredi kartı ile yapılacak ödemelerde 2 + 6 (8 taksit) ve 6 + 6 (12 Taksit) uygulaması yapılacaktır.

Programa kesin kayıt için ödeme işlemlerinizin 15 Mayıs itibariyle tamamlanmış olması gerekmektedir.

 Kayıt Koşulları ve Detaylı Bilgi İçin

0 212 338 1500 veya 0 549 762 0449
numaralı telefonları arayarak veya [email protected] adresine email atarak erken rezervasyon yaptırabilirsiniz.

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz