Minikler Hafta Sonu Ted Rönesans Koleji’nin Atölyeleri ile Sanata Doyacaklar…

0

Minikler Hafta Sonu Sanata Doyacaklar…

5-12 Yaş Grubundan Renkli, Ritimli Eserler…

Ted Rönesans Koleji, 14 Haziran’da Sky Towers Ataşehir’de, 15 Haziran’da Tarabya Torch’da Sanat Atölyeleri Kuracak.

Minikler Hafta Sonu Sanata Doyacaklar…  5-12 Yaş Grubundan Renkli, Ritimli Eserler…  Ted Rönesans Koleji, 14 Haziran’da Sky Towers Ataşehir’de, 15 Haziran’da Tarabya Torch’da Sanat Atölyeleri Kuracak.

TED Rönesans Koleji, minikleri sanatla buluşturma etkinlikleri hız kesmiyor. Nisan ayında başlayan ve yoğun ilgi gören sanat atölyeleri 14 Haziran’da Sky Towers Ataşehir’de, 15 Haziran’da ise Tarabya Torch’ta devam ediyor. 15 Haziran Babalar Günü’nde düzenlenecek atölyelerde minikler TED Ankara Koleji Mezunları Derneği’nin Geleneksel Kuru Fasulye Günü’nde babalarıyla eğlence ve sanat dolu bir gün geçirecek. Düzenlenecek sanat atölyelerinde, çocuklar küçülen kartlar, taş boyama, alçıdan eller yapacak ve büyük usta Okay Temiz’le ritim tutacak.

Kendi Sanat Eserlerini Yapacaklar…

Çocukların akademik gelişimlerinin mutlaka beceri gelişimleri ile desteklenmesini hedefleyen TED Rönesans Koleji, düzenledikleri sanat atölyeleri ile miniklerin aileleriyle birlikte kaliteli zaman geçirmelerine de katkı sağlıyor. Keyifli vakit geçiren minikler kendi yaptıkları ürünlerle mutlu olurken, aileleri de onlara destek oluyor.

14 Haziran’da Sky Towers Ataşehir’de düzenlenecek sanat atölyelerinde, çocuklar sanat eğitmenleri eşliğinde küçülen kart ve taş boyama yapacaklar. 5-12 yaş arasındaki çocuklara uygun olarak düzenlenen atölyelerin ilki olan Isınınca Küçülen Kartlar Atölyesi’nde kendi kartlarını yapan çocuklar, ikinci atölye olan Taş Boyama Atölyesi’nde renkleri doyasıya yaşayacak.

Alçıdan Eller Yapıp, Okay Temiz’le Ritim Tutacaklar…

İstanbul TED Ankara Kolejliler Derneği tarafından geleneksel olarak düzenlenen Kuru Fasulye Günü, TED Mezunlarını her yıl olduğu gibi, bu yıl da Tarabya Torch’ta bir araya getiriyor. Kuru Fasulye Günü’nün bu yıl Babalar Günü’ne denk gelmesi sebebiyle babalar ve çocuklarının birlikte yapabilecekleri etkinliklere de yer verilecek. TED Rönesans Koleji de 15 Haziran Pazar günü Tarabya Torch’ta yapılacak Kuru Fasulye Günü’nde iki sanat atölyesi kuracak. İlk Atölye olan ‘Alçıdan Eller’ sanat atölyesiyle, minikler babalarıyla birlikte alçıdan el izlerini çıkaracak ve yaratacakları çalışmaları bu özel günün anısı olarak saklayabilecekler.

TED Rönesans Koleji Sanat Atölyeleri kapsamında gerçekleştirilecek bir diğer etkinlik ise uluslararası caz sanatçısı ve ritim ustası Okay Temiz eğitmenliğinde düzenlenecek Ritim Atölyesi… 34 yıllık caz ve dünya müzikleri tecrübelerini hem büyükler hem de minikler için ritim atölyeleri ile paylaşan büyük usta Temiz, Geleneksel Kuru Fasulye Günü’nde çocuklarla birlikte çalacak.

TED Rönesans Koleji tarafından çocukların ritmik yetenekleri ve yaratıcılıklarını geliştirmeleri hedefiyle düzenlenecek atölyeye 5- 12 yaşındaki minikler katılabilecek. Atölyede enstrümanların doğru tutulmasından, doğru sesler çıkarılabilmesine, oturuş pozisyonlarından, ellerin doğru kullanılmasına kadar birçok unsuru eğlenerek öğrenecek olan çocuklar, Okay Temiz ile çalmanın keyfini doyasıya yaşayacaklar.

Çağdaş Eğitimi Etkinliklerle Anlatıyorlar…

Düzenlediği etkinlikleri çocukların ilgi, ihtiyaç, yaş ve eğitim özelliklerini karşılayacak şekilde seçen TED Rönesans Koleji, çocuklar için ‘sosyal oyunu geliştirmek, oynamaları için cesaretlendirmek ve güvenli öğrenme çevresi yaratmak’ unsurlarını öncelikleri arasında tutuyor. Kolej’in çağdaş eğitim anlayışı arasında yer alan üst düzey bilişsel becerilerin gelişimi etkinliklerle de yansıtılıyor. Çocuğun bilişsel gelişiminin yanında, sosyal ve duygusal gelişimini de önemseyen Kolej’de destekleyici yaratıcı drama dersleri de veriliyor. TED Rönesans Koleji’nin eğitim anlayışını yansıtan, minikler için sanat atölyeleri etkinliklerinin yoğun ilgi görmesi nedeniyle devam etmesi planlanıyor.

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz