Pera Eğitim’de Çocuklar Yaratıcılıklarını Konuşturuyor!

0
Pera Eğitim, “Mersad Berber: Bir Bosna Alegorisi” sergisi kapsamında, 4-6 ve 7-12 yaş gruplarına yönelik atölyeler düzenliyor. 4-25 Mart tarihlerinde gerçekleştirilecek atölyeler ile çocuklar, Bosna-Hersek sanatının 20. yüzyılın ikinci yarısındaki en önemli temsilcilerinden Mersad Berber’in eserlerini keşfederken, yaratıcılıklarını destekleyen aktivitelerle keyifli vakit geçiriyor. pera eğitim,çocuk tiyatroları istanbul anadolu,ücretsiz aktiviteler,çocuk tiyatroları istanbul avrupa yakası,çocuk tiyatroları istanbul anadolu yakası, ücretsiz çoçuk etkinlikleri,ücretsiz çocuk tiyatroları istanbul 2016,istanbul ücretsiz etkinlikler 2016,ücretsiz aktiviteler,ücretsiz çocuk tiyatroları istanbul 2016,çocuk tiyatroları istanbul anadolu,istanbul ücretsiz etkinlikler 2016,çocuk tiyatroları istanbul avrupa yakası,çocuk tiyatroları istanbul anadolu yakası,avm etkinlikleri,Kültür Sanat Etkinlikleri, Konser Tiyatro Sergi Fuar Eğlence Festival Yarışma Gösteri, çocuk tiyatrosu, gösteri, sirk, tema park etkinlikleri,En Güncel Çocuk Etkinlikleri - Tiyatro, Gösteri, Atölye,Çocuk Atölyeleri, çeşitli etkinlikler,Çocuk etkinlik ve mekan önerileri, İstanbul'da çocuklarla gezilecek müzeler, atölye çalışmaları, açık hava aktiviteleri, Çocuk Oyunları, çocuk tiyatroları,ücretsiz etkinlik, istanbul etkinlikleri, çocuk etkinlikleri, çocuk aktiviteleri,haftasonu çocuk etkinliği, haftasonu n yapsak,haftasonu çocuk için,çocuk etkinlikleri,çocuk etkinlikleri,11 yaş çocuk etkinlikleri,8 yaş çocuk etkinlikleri, anne çocuk etkinliği ,cumartesi çocuk etkinlikleri,istanbul avrupa yakası çocuklar için kurs ve etkinlik,istanbul avrupa yakasinda somestr etkinligi,karne aktıvıtelerı,karne günü etkınlıklerı, ucretsiz bebek etkinlikleri,belediyesi çocuk etkinlikleri,cocuk aktiviteleri,çocuklar için etkinlikler,istanbul avrupa yakasi,Dört Nala Stop-Motion,Renkli mini kilimler,iki elin sesi var, üç elin nesi var,7-12 yaş çocuklar,dijital sanat,dıgıdık dıgıdık atlar,Bambaştan: Baş, Omuz, Diz, Ayak,4-6 yaş aralığındaki çocuklar,Piksel Piksel At,100’lerce Yüz,Pera Eğitim,Mersad Berber,Bir Bosna Alegorisi

Pera Eğitim, “Mersad Berber: Bir Bosna Alegorisi” sergisi kapsamında, 4-6 ve 7-12 yaş gruplarına yönelik atölyeler düzenliyor. 4-25 Mart tarihlerinde gerçekleştirilecek atölyeler ile çocuklar, Bosna-Hersek sanatının 20. yüzyılın ikinci yarısındaki en önemli temsilcilerinden Mersad Berber’in eserlerini keşfederken, yaratıcılıklarını destekleyen aktivitelerle keyifli vakit geçiriyor.

Pera Çocuk mart ayı programı, Pera Müzesi’nin yeni sergisi paralelinde birbirinden farklı, renkli ve eğlenceli sekiz yaratıcı atölye içeriyor. “Mersad Berber: Bir Bosna Alegorisi”sergi turu ile başlayan atölyeler, eserler üzerinde yapılan değerlendirmelerin ardından, yorum ve yaratıcılığa dayanan uygulamalı çalışmaları kapsıyor.

4-6 yaş aralığındaki çocuklar, atlarla dörtnala koşuyor

“Piksel Piksel At” atölyesinde katılımcılar, Mersad Berber’in at figürüne yer verdiği eserleri inceledikten sonra, rengarenk boncuklarla kendi atlarını çiziyor. 4 Mart Cumartesi günü 11.00-13.00 saatleri arasında gerçekleşen atölye ile çocuklar, renkler ve piksel sanatı hakkında bilgi sahibi oluyor.

“100’lerce Yüz” atölyesinde katılımcılar, seçecekleri çeşitli yüzleri akrilik boya ve spatula kullanarak tuval üzerinde kolaj tekniğiyle tamamlıyor. Atölye, 11 Mart Cumartesi günü 11.00-.13.00 saatleri arasında gerçekleşiyor.

“Bambaştan: Baş, Omuz, Diz, Ayak” atölyesi ile katılımcılar, farklı kişilere ait yüz, kol ve bacak resimlerini kullanarak nasıl kolaj yapılabileceğini öğreniyor. 19 Mart Pazar günü 12.30-14.30 saatleri arasında gerçekleşecek atölye ile çocuklar aynı zamanda vücutlarını tanıma fırsatı yakalıyor.

“Dıgıdık Dıgıdık Atlar” atölyesi, dikkatleri yine at figürüne çekerken, çocuklara tahta parçaları, doğal malzemeler, rafya, keçe, kozalak gibi farklı malzemelerle atlara yaşam alanları tasarlamalarına olanak sağlıyor. Atlar nerede yaşar, ne ile beslenir, yaşam biçimleri nasıldır gibi konularda bilgi ve düşüncelerin paylaşılacağı atölye, 25 Mart Cumartesi günü 11.00-13.00 saatleri arasında gerçekleşiyor.

7-12 yaş aralığındaki çocuklar, geleneksel ve dijital sanatı deneyimliyor

“İki Elin Sesi Var, Üç Elin Nesi Var?” atölyesi sergi turunun ardından vücuda odaklanıyor, ellerin ifade ettiği anlamlar ile resmedilme biçimlerini konu ediniyor. Katılımcılar, alçı ve eldiven kalıpları kullanarak oluşturdukları kalıpları, atölye sonunda yanlarına alabiliyor. Atölye 4 Mart Cumartesi günü 14.00-.16.00 saatleri arasında gerçekleşiyor.

“Renkli Mini Kilimler” atölyesinde katılımcılar, geleneksel sanatlar ve dokuma sanatı üzerine bilgi aldıktan sonra, dokuma tezgahında rengarenk ipliklerle, farklı desenlerde kilimler üretiyorlar. Annesi de dokuma ile uğraşan Mersad Berber’den ilham alan atölye, 19 Mart Pazar günü 15.00-17.00 saatleri arasında gerçekleşiyor.

“Dört Nala Stop-Motion” atölyesinde katılımcılar, İngiliz fotoğrafçı Eadweard Muybridge’in fotoğraf makinelerinden elde ettiği görüntüleri inceledikten sonra, sanatçı Berber’in resimlerinden esinlenerek bir hikaye oluşturuyor. Hem stop-motion tekniği hem de fotoğraf çekimi üzerine yoğunlaşan atölye, 11 Mart Cumartesi 14.00-16.00 saatleri arasında gerçekleşiyor.

“Tam Tersine” atölyesinde katılımcılar, sanatçı Berber’in at resimlerini inceliyor ve atları en kolay nasıl çizebileceğini öğreniyor. Rönesans dönemine ait perspektif tekniği ve duvar resmi yapımı üzerine bilgi edindikten sonra atölyedeki masaların altına giren çocuklar, tıpkı Michelangelo’nun Sistine Şapeli tavanına uyguladığı freskler gibi, bu kez yukarı bakarak hayallerindeki resimleri yapıyor. Atölye, 25 Mart Cumartesi günü 14.00-16.00 saatleri arasında gerçekleşiyor.

“Piksel Piksel At”, “100’lerce Yüz”, “Bambaştan: Baş Omuz Diz Ayak”,“Dıgıdık Dıgıdık Atlar” atölyeleri katılım ücretleri 45 TL.

“İki Elin Sesi Var, Üç Elin Nesi Var?”, “Renkli Minik Kilimler”, “Dört Nala Stop-Motion”, “Tam Tersine!”atölyeleri katılım ücretleri 45 TL.

10 kişilik kontenjanı bulunan atölyelerin biletleri Biletix üzerinden temin edilebilir. Atölye katılım ücretleri PERAkart Aile sahiplerine %50 indirimli.

Detaylı bilgi ve rezervasyon için:0212 334 99 00 (4) [email protected]

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz