fbpx
Ana Sayfa Çocuk Etkinlikleri Yarıyıl Çocuk Etkinlikleri Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi’nde çocuklara özel yarıyıl atölyeleri başlıyor!

Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi’nde çocuklara özel yarıyıl atölyeleri başlıyor!

0
Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi, sömestr tatilinde keyifli ve öğretici bir deneyim yaşamak isteyen çocukları eğitim programlarına davet ediyor.

Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi, sömestr tatilinde keyifli ve öğretici bir deneyim yaşamak isteyen çocukları eğitim programlarına davet ediyor.

Gerçekleştirdiği etkinliklerle çocukları da sanatla buluşturmayı amaçlayan SSM, 22 Ocak’ta başlayacak atölye çalışmalarıyla 7-11 yaş arasındaki çocuklara tatillerini verimli bir şekilde geçirme imkanı sunuyor.

Bu kapsamda düzenlenecek “Kış Atölyesi” ile çocuklar, internet erişiminin veya televizyonun olmadığı bir ortamda doğada bulunan unsurlarla neler yapılabileceğini keşfederek kendi anılarını oluşturacak. Ellerinde bulunan malzemelerle kendi kupalarını, tişörtlerini ve bez bebeklerini tasarlayacak çocuklar atölyenin sonunda edindikleri deneyimleri de hazırladıkları kış çayları eşliğinde ebeveynleriyle paylaşacak.

“Resim – Heykel Atölyesi”nde, tarih öncesi çağlarda insanların mağaralarda yaşadığı dönemde ortaya çıkan resim ve heykel yapma ihtiyacının bugünlere gelene kadar geçirdiği yolculuğun hikayesi işlenecek. Sanatın geçirdiği bu sürecin çeşitli örnekler eşliğinde anlatılacağı atölye çalışmasında çocuklar, sanat tarihinden ilhamla kendi eserlerini yaratacak.

Çocukların yetenek, beceri ve hayal güçlerini kullanarak yaratıcılıklarını pekiştirecekleri “Ahşap Oyuncak Atölyesi”nde ise, kendi oyuncaklarını tasarlayacak çocuklar, tasarımlarını hayata geçirmenin mutluluğunu yaşarken, aynı zamanda ahşap malzemeler ve onların işleneceği araçlar hakkında da bilgi sahibi olacaklar.

Program:

22-26 Ocak 2018
AtölyeSaat
Kış Atölyesi11:00-13:00
Resim-Heykel Atölyesi14:00-16:00
Ahşap Oyuncak Atölyesi11:00-13:00
29 Ocak – 3 Şubat
Kış Atölyesi14:00-16:00
Resim-Heykel Atölyesi11:00-13:00
Ahşap Oyuncak Atölyesi14:00-16:00

* Çocuk atölyeleri ücretli olup programlar haftalıktır.

Detaylı bilgi için; www.sakipsabancimuzesi.org veya 0 (212) 277 22 00

YORUM YOK

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz