Tiyatro Mie Ocak ayında Bakırköy Yunus Emre Kültür Merkezi’nde

0
Tiyatro Mie Ocak 2011 Programı
Tiyatro Mie Ocak 2011 Programı

Bakırköy Yunus Emre Kültür Merkezi Tiyatro Mie Ocak Ayı Programı


Tiyatro Mie Ocak 2011 Programı
Tiyatro Mie Ocak 2011 Programı

7  Ocak 2012 Cumartesi  Saat 14.00  Külkedisi Sinderella

Tiyatro Mie, Dünya çocuk edebiyatının klasiği Külkedisi – Sinderella’yı sahneliyor.

Kabağın saray arabasına dönüştüğü fantastik öyküsü ve orjinal dönem kostümleri, büyüleyici danslarıyla çocuk büyük herkesi büyülüyor.

Babasının evlenmesi ile eve gelen üvey kız kardeşleri Sindirella’yı güzelliği yüzünden kıskanırlar. Ona hizmetçi gibi davranır, ocağın önünde uyuduğu için Külkedisi derler.

Bir gün, ülkenin Prensi bir balo verir, Sinderella da bu baloya gitmek ister ama üvey kardeşleri ona izin vermezler. O gece neler olur neler?

14 Ocak 2012 Cumartesi  Saat 14.00  Uyuyan Güzel

Günün birinde Mutluluk Ülkesi’nin Kral ve Kraliçesinin güzeller güzeli kızları dünyaya gelir. Kral dilek perilerini yemeğe davet eder ve kızlarının geleceği için güzel dilekler dilemelerini ister. Ancak yemeğe çağırılmayan 13. Peri de gelir ve prenses bebeğe kötü bir dilekte bulunur. Buna göre prenses bebek 18 yaşına geldiğinde eline bir iğne batacak ve ülkedeki tüm insanlar 100 yıllık bir uykuya dalacaktır. Prenses bebeğin 18. Yaş gününde 13. Perinin bu dileği kabul olur ve tüm ülke uykuya dalar. Efsaneye göre bir prens uyuyan güzeli öpecek ve ülkeyi bu uykudan uyandıracaktır. Prenses bu 100 yıllık uykusunda prensini beklemektedir.

21 Ocak 2012 Cumartesi  Saat 14.00  Rapunzel Altın Saçlı Prenses

Güzeller güzeli Rapunzel, öyle güzel öyle iyi yüreklidir ki, onu büyüten Cadı, kimseler görmesin diye erişilmez kuleye hapseder.

Bir gün ülkenin Prens’i ormanda yürüyüş yaparken, altın sarısı uzun saçlarıyla kulede ki Rapunzel’i görür, göz kamaştıran güzelliği karşısında büyülenir.

Cadı, olan biteni öğrendiğinde çok sinirlenir ve kötü planlar yapar. Acaba güzel Rapunzel Cadı’nın hapsettiği kuleden kurtulup özgürlüğüne kavuşabilecek midir?

28 Ocak 2012 Cumartesi  Saat 14.00  Küçük Balık Bambam

Çevre konseptli çocuk oyunumuz Küçük Balık Bambam.Sevimli yardım sever minik Bambam okul çağı gelmiştir ve bir deniz okuluna başlar.

Bambam, bu okulunda Paslı, Aksırık ve Dev İstiridye ile tanışır, arkadaş olup onları çok sever. Okulda insanların denize attıkları atıklarla, büyük balıklarla karşılaşırlar. Birlikte şarkılar söyleyip dans ederler.

Çevre kirliliğinin zararlarını öğrenirler. Hiçbir şeyin tek başına çözülemeyeceğini, sevgi ve birliktelikle her şeyin üstesinden gelineceğini, başarıya ulaşılacağını, yaşadıkları bir dolu maceradan sonra öğrenirler.

Artık denize açılma zamanları gelmiştir.

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz