Ücretsiz Etkinlik : Müzeler Konuşuyor : Konuğumuz Amerika

İstanbul Modern, ABD’den önemli müze profesyonellerini İstanbul izleyicisiyle düzenli olarak buluşturacak yeni bir konuşma serisine başlıyor.

0
Ücretsiz Etkinlik : Müzeler Konuşuyor Konuğumuz Amerika
Ücretsiz Etkinlik : Müzeler Konuşuyor Konuğumuz Amerika

Müzeler Konuşuyor : Konuğumuz Amerika

İstanbul Modern, ABD’den önemli müze profesyonellerini İstanbul izleyicisiyle düzenli olarak buluşturacak yeni bir konuşma serisine başlıyor. Müzeler Konuşuyor: Konuğumuz Amerika, çağdaş müzeciliğin ve geniş anlamda müze deneyiminin ayrıntılı biçimde ele alınacağı yeni bir iletişim platformu olmayı hedefliyor.
ABD’deki müzeciliğin geçmişi ve sanat kurumları günümüzün müze uygulamaları üzerinde iz bırakarak tüm dünyadaki kültürel kurumların işleyişini etkiledi.

ABD’nin önde gelen müzelerinin direktör, küratör ve departman yöneticilerinin bilgi ve deneyimlerini paylaşmaları için İstanbul’a davet edilmesi bu bakımdan önem taşıyor. Konuşmalar, müze yönetimi, küratöryel pratikler, koleksiyonlar ve arşivler, izleyici oluşturma ve halkla ilişkiler, eğitim ve sosyal programlar, etkinlik programları, yerel ve küresel pazarlama ve iletişim stratejileri, yeni teknolojiler, müze mimarisi ve müze iç alanlarının yeniden tanımlanması gibi temel konulara odaklanıyor.

Amerikan Büyükelçiliği işbirliğiyle düzenlenen Müzeler Konuşuyor: Konuğumuz Amerika kapsamındaki konuşmalar 2013 yazına kadar devam edecek.

Etkinlikler ücretsizdir.
Konuşmalar sırasında İngilizceden Türkçeye simültane çeviri yapılacaktır.

Bilgi ve Rezervasyon için : [email protected]

MÜZELER KONUŞUYOR:
SAN FRANCISCO MODERN SANAT MÜZESİ
Neal Benezra
San Francisco
Modern Sanat Müzesi Direktörü

8 KASIM PERŞEMBE 19:00

Neal Benezra, 1935 yılında kurulan Birleşik Devletler’in en eski ve en itibarlı modern ve çağdaş sanat müzelerinden SFMOMA’nın tarihi ve gelecek planları hakkında konuşacak. Yakın zamanda dünyanın en büyük çağdaş sanat koleksiyonlarından olan Fisher Collection’ı bünyesine katacağını açıklayan SFMOMA, aynı zamanda Snøhetta mimarlık şirketi tarafından tasarlanan bir genişleme projesi başlattı. Yeni binanın 2016 yılında tamamlanması bekleniyor.
MÜZELER KONUŞUYOR:
PAZARLAMALaura Miller
Guggenheim Müzesi,
New York Pazarlama Direktörü

27 KASIM SALI 17:00

Laura Miller, müzelerdeki pazarlama pratiklerinin son yıllardaki gelişimi üzerine bir konuşma yapacak. Konuşma, Guggenheim Müzesi’nin yerel ve küresel izleyicilere ulaşma potansiyelini artıran interaktif web ve sosyal medya girişimlerindeki hızlı büyümeye odaklanacak. Miller, kendi içinde giderek farklılaşan bir izleyici kitlesini müzenin içinde, dışında ve online olarak müzeyle buluşturmak adına geliştirilen iletişim ve pazarlama pratiklerine örneklerle değinecek.
MÜZELER KONUŞUYOR:
DİJİTAL MEDYAErin Coburn
Metropolitan Müzesi,
Dijital Medya Direktörü

14 ARALIK CUMA 19:00

Erin Coburn, müze deneyimini çeşitlendirmek adına kullanılan dijital medya olanaklarını değerlendiren bir konuşma yapacak. Ziyaretçilerin müzelerdeki sanat çalışmalarını izleme, araştırma ve deneyimleme sürecini yeni teknolojilerin nasıl değiştirebileceğini değerlendirecek. Coburn, ayrıca, dijital medya ve yeni teknolojinin sunduğu fırsatların müze dışına çıkarak online ziyaretçilere hangi yollardan ulaşılabileceğini de örneklerle anlatacak.

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz