Ücretsiz Seminer | Çocuğum İnternet Kullanırken Güvende mi?

0
İnternet ve teknoloji kullanımının çok erken yaşlarda başladığı günümüzde ,ailelerin İnternet ve sosyal medya kullanımı hakkında çocuklarını bilgilendirmesi büyük önem taşıyor.

İnternet ve teknoloji kullanımının çok erken yaşlarda başladığı günümüzde, ailelerin İnternet ve sosyal medya kullanımı hakkında çocuklarını bilgilendirmesi büyük önem taşıyor. Anne ve babaların en çok sorduğu sorulardan biri “Çocuğum İnternet kullanırken güvende mi?” oluyor. Bu kapsamda İstanbul Go Okulu, akademisyenlerin katılımıyla 19 Kasım Pazar günü ücretsiz olarak güvenli İnternet semineri düzenliyor.

İnternet ve teknoloji kullanımının çok erken yaşlardan itibaren çocukların günlük yaşamının bir parçası olduğu günümüzde, ailelerin internet ve sosyal medya kullanımı konusunda çocuklarını bilinçlendirmeleri ve onlara rehberlik etmeleri büyük önem taşıyor.

Velilerin özellikle bilinçli internet kullanımı hakkında bilgilenmelerinin önemini vurgulayan İstanbul Go Okulu da 19 Kasım’da ailelere, çocuklar için güvenli internet semineri düzenliyor. Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden Sinan Aşçı ve Orhan Şener’in konuşmacı olarak katılacağı seminerde, çocukların internet ve teknoloji kullanımına nasıl sınırlamalar getirilmesi gerektiği tartışılacak.

Yeni medya araçlarının çocuk ve gençlerin hayatlarını olumlu ve olumsuz olarak nasıl etkilediği ve çocuklarının internet ve teknoloji kullanımına nasıl sınırlamalar getirmeleri gerektiği üzerine bilgilendirmeyi hedefleyen seminerde konuşulacak bazı konu başlıkları şöyle:

  • Çocukların sohbet odalarında, sosyal ağlarda, çevrimiçi oyunlarda ve diğer internet ortamlarında güvende olabilmeleri için nelere dikkat edilmeli?
  • Gerekli önlemleri aldıktan sonra çocukların internette güvenli zaman geçirebilmeleri için neler yapılabilir?
  • Çocuklara internet kullanımını yasaklamadan güvenli ve bilinçli kullanımı için neler yapılabilir?

İstanbul Go Okulu’nun Kızıltoprak’taki şubesinde gerçekleşecek seminere aileler ücretsiz katılacak.

19 Kasım Pazar 2017 11.00 – 12.30
@Bağdat Caddesi, Kızıltoprak

Bilgi ve kayıt için:
www.gookulu.com | 0216 550 9910 | 0535 952 8993 | [email protected]
Adres: Bağdat Caddesi Nazlı Apt. No: 78/11 34726 Kızıltoprak/Kadıköy

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz