Yapı Kredi Kültür Merkezi’nden Yaratıcı Drama ile Okuma Atölyeleri – 5 Ekim 2013

0

Yapı Kredi Kültür Merkezi’nden Yaratıcı Drama ile Okuma Atölyeleri

5 Ekim 2013

Yaratıcı Drama yöntemi ile okuma atölyeleri, çocuklara okuma alışkanlığı aşılarken, hayal kurma, merak etme, sorgulama, problem çözme, farklı perspektifler edinme, grup içinde kendini ve fikirlerini rahatça ifade edebilme gibi pek çok beceriyi kazandırmayı hedefliyor.

anne-sinin-melegi-com-yapi-kredi-kultur-merkezi-yaratici-drama-okuma-atolyesi-kirpi-omlet-aysun-berktay-ozmen-ucretsiz-cocuk-aktiviteleri-cocuk-etkinlikleri-rehberi

Yaratıcı Drama ile Okuma Atölyesi | Kirpi Omlet

“Güzel bir dünya”

Yaratıcı Drama Eğitmeni: Çiğdem Odabaşı

Yer: Yapı Kredi Kültür Merkezi, saat: 10.00-10.45

Kırlarda Tek Başına Bir Kirpi!

Kirpi Omlet bir gün tek başına kırlara çıkar. Meyve ve sebze bahçeleri, oyuncu tavşanlar, kurbağa arkadaşı Peki…Onu bekleyen ne güzel bir dünya uzanmaktadır önünde. Gelin görün ki, annesi Çıtırık Hanım ve kardeşleri Diko ile Piko merak içindedir. Kirpi Omlet’in bu keşif yolculuğunda ona eşlik etmeye var mısınız?

Yaratıcı drama eğitmeni Çiğdem Odabaşı’yla gerçekleştirilen okuma atölyemize 5-6 yaş aralığındaki tüm çocuklar davetlidir. 

Rezervasyonlar saat 16.00’ya kadar yapılmaktadır.

Etkinlik 5-6 yaş arası 24 çocuk ile sınırlıdır.

 

Yaratıcı Drama ile Okuma Atölyesi | Yeni Komşumuz Komo

“Yaşasın arkadaşlık”

Yaratıcı Drama Eğitmeni: Çiğdem Odabaşı

Yer: Yapı Kredi Kültür Merkezi, saat: 11.00-12.00

 

Küçük koala Komo, yeni taşındığı ağaçta yeni dostlar edinir. Ama bu dostlardan kimisi ona biraz kuşkuyla, kıskançlıkla bakmaktadır. Maymun Munu, yeni komşuları Komo hakkında hiç de iyi şeyler düşünmemektedir.

Bir gün Komo, konukseverlik ettiğini düşünerek dostlarına kendi yediği ağaç yapraklarından ikram eder. Ama komşuların hepsi hastalanır. Maymun Munu ise, ona bir ders vermekte çok kararlıdır. Peki, bu ders nasıl sonuçlanacak dersiniz?

Yaratıcı drama eğitmeni Çiğdem Odabaşı’yla gerçekleştirilen okuma atölyemize 7-8 yaş aralığındaki tüm çocuklar davetlidir.

Rezervasyonlar saat 16.00’ya kadar yapılmaktadır.

Etkinlik 7-8 yaş arası 24 çocuk ile sınırlıdır.

 

Yaratıcı Drama ile Okuma Atölyesi | Gökyüzüne Düşen Kız

“Ya her şey tersine dönerse”

Yaratıcı Drama Eğitmeni: Çiğdem Odabaşı

Yer: Yapı Kredi Kültür Merkezi, saat: 12.30-13.30

Evrende birbirine benzeyen ama birbirinden farklı şeyler bir araya geldiğinde ne olur?
Bir gün zıplarken, gökyüzüne düşerseniz neler olur, hiç düşündünüz mü?
Nil koşmayı, zıplamayı çok seven ve tabii ister istemez, kendini özgür hissettiği bu eylemlerin sonucu bazen de düşmeyi göze alan bir çocuktur. Ama bir gün, anneannesinin aldığı trambolinde zıplarken öyle bir düşer ki, bu, hiçbir düşmesine benzemez. Nil, gökyüzüne düşmüştür. Kendi yaşadığı dünyaya hem benzeyen hem de çok farklı Gökyüzü Krallığı’na…

Yaratıcı drama eğitmeni Çiğdem Odabaşı’yla gerçekleştirilen okuma atölyemize 9-12 yaş aralığındaki tüm çocuklar davetlidir. 

Rezervasyonlar saat 16.00’ya kadar yapılmaktadır.

Etkinliğimiz 9-12 yaş arası 24 çocuk ile sınırlıdır.

 

Öğretmenler ve Kütüphaneciler için Yaratıcı Okuma Atölyesi

Her Güne Bir Oyun

“Eğlenerek öğren!”

Yaratıcı Drama Eğitmeni: Çiğdem Odabaşı

Yer: Yapı Kredi Kültür Merkezi, saat: 14.30-15.30

Türk ve dünya kültürlerinden seçilen birbirinden zevkli geleneksel çocuk oyunları, birbirinden eğlenceli deneyler, dünyanın dört bir yanında milyonlarca çocuğun severek oynadığı tablalı oyunlar, gölge oyunları, sözlü oyunlar- hepsi ayrintılı tarifler ve küçük birer tarihçeyle. Bol kahkahalı, bol şamatalı günler için özel olarak tasarlanan Her Güne Bir Oyun, seçtiği oyunları mevsim koşullarını dikkate alarak takvime yerleştiriyor: Yılın her günü için farklı bir eğlence öneriyor.

Çiğdem Odabaşı yönetimindeki yaratıcı okuma atölyeleri eğitimcilere, okumaya farklı bakış açıları kazandırmayı hedefliyor. Kitaptaki değerlerin grup eşliğinde sorgulanmasıyla çeşitli sonuçlara varmaya ve farklı disiplinlere de uyarlanabilecek yeni yöntem ve yaklaşımlar geliştirmeye yardımcı olmayı hedefleyen atölyemize tüm öğretmen ve kütüphaneciler davetlidir.

Rezervasyonlar saat 16.00’ya kadar yapılmaktadır.

Lütfen rezervasyon yapınız.
0212 252 47 00/447

 

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz