fbpx
Ana Sayfa Çocuk Etkinlikleri Ücretsiz Etkinlikler Zorlu Çocuk Tiyatrosu, birbirinden güzel çocuk oyunları ile perdelerini açıyor

Zorlu Çocuk Tiyatrosu, birbirinden güzel çocuk oyunları ile perdelerini açıyor

0
Zorlu Çocuk Tiyatrosu, “Karlar Ülkesi” ve “Lunapark Gezegeni” çocuk oyunu ile sezonu açıyor. Zorlu Çocuk Tiyatrosu, yeni sezonda Zorlu Performans Sanatları Merkezi ve Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde ücretsiz olarak izleyiciyle buluşacak. ücretsiz etkinlikler,ücretsiz çocuk oyunu,karlar ülkesi,lunapark gezegeni,zorlu çocuk tiyatrosu

Zorlu Çocuk Tiyatrosu yine birbirinden güzel tiyato oyunları ile çocuklarımızı karşılamaya hazırlanıyor.

Zorlu Çocuk Tiyatrosu,  “Karlar Ülkesi” ve “Lunapark Gezegeni” çocuk oyunu ile sezonu açıyor.  Zorlu Çocuk Tiyatrosu, yeni sezonda Zorlu Performans Sanatları Merkezi ve Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde ücretsiz olarak izleyiciyle buluşacak.

Çocuklara tiyatroyu tanıtmak ve sevdirmek amacıyla bir sosyal sorumluluk projesi olarak hayata geçirilen Zorlu Çocuk Tiyatrosu, “Karlar Ülkesi” ve “Lunapark Gezegeni” oyunu ile çocukların karşısına çıkıyor.

“Karlar Ülkesi”nin bu sezondaki ilk gösterimi 29 Ekim Cumartesi günü, “Lunapark Gezegeni” oyununun ise 26 Kasım Cumartesi günü Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde yapılacak. Zorlu Çocuk Tiyatrosu ayrıca Anadolu Turnesi kapsamında her iki oyununu Türkiye’nin çeşitli illerinde sahneleyecek.

Karlar Ülkesi ile çocukların hayal dünyası gerçeğe dönüşüyor

Zorlu Çocuk Tiyatrosu bu sezon perdelerini “Karlar Ülkesi” müzikli-danslı çocuk oyunu ile açıyor. 29 Ekim Cumartesi günü Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde sahnelenecek olan oyun, Özlem Saraç tarafından Hans Christian Andersen’in “Karlar Kraliçesi” masalından yola çıkılarak yazıldı. Gaye Cankaya’nın yönettiği Karlar Ülkesi; çocuklara dostluğun önemini anlatırken doğa sevgisi de aşılıyor.

4 yaş ve üzeri seyircisine perdelerini açan oyun, her mevsimin kendine özgü dokusunu tüm renkleriyle sergilerken, çocukların yaşadıkları dünyayı anlamasına ve anlamlandırmasına katkıda bulunmayı amaçlıyor. Müzik, dans gibi farklı sanat dallarını bünyesinde barındıran oyunda rol alan profesyonel oyuncu ve dansçılar, çocuklara sınırsız bir hayal dünyasının kapılarını açacak.

 

Lunapark Gezegeni ile çocuklar hayallerine hayat verecek

Zorlu Holding’in “Hayallerine Hayat Ver” kampanyasının devamı kapsamında dördüncü sınıf öğrencisi Çağrı Berat’ın hayal dünyası ile zenginleştirilen çocuk oyunu “Lunapark Gezegeninin bu seneki ilk gösterimi ise 26 Kasım Cumartesi günü, Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde yapılacak.

Serdar Saatman’ın yazdığı ve Gaye Cankaya’nın yönettiği Lunapark Gezegeni, çocuklara hayal kurmanın ne kadar da önemli olduğunu anlatıyor. 4 yaş ve üzeri seyircisiyle ilk kez Zorlu Performans Sanatları Merkezi Drama Sahnesi’nde buluşacak olan oyun, çocukların eğlenceli ve coşkulu bir zaman geçirmelerini sağlıyor.

Bir müzikal atmosferinde sahnelenen Lunapark Gezegeni, rengarenk atmosferi ile çocukları sanatın eşsiz güzellikleriyle buluştururken öğretici birçok mesajı da içinde barındırıyor.

Zorlu Çocuk Tiyatrosu tarafından sahnelenecek oyunlar hakkında detaylı bilgiye www.zorlucocuktiyatrosu.com, www.facebook.com/zorlucocuktiyatrosu ve instagram.com/zorlucocuktiyatrosu adreslerinden ulaşabilirsiniz.

YORUM YOK

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz