19 Haziran’da #BabamlaPeraMüzesi!

0
Pera Müzesi Babalar Günü’ne özel 19 Haziran Babalar Günü’nde tüm erkek ziyaretçiler müzeyi ve sergilerini ücretsiz ziyaret edebiliyor. Pera Eğitim ise çocuk programları kapsamında Babalar Günü’ne özel iki farklı atölye düzenliyor. pera müzesi,babalar günü,ücretsiz etkinlikler,istanbul etkinlikler, baba çocuk etkinlikleri,

14-19 Haziran 2016

Pera Müzesi Babalar Günü’ne özel 19 Haziran Babalar Günü’nde tüm erkek ziyaretçiler müzeyi ve sergilerini ücretsiz ziyaret edebiliyor. Pera Eğitim ise çocuk programları kapsamında Babalar Günü’ne özel iki farklı atölye düzenliyor.

 

Pera Çocuk, Babalar Günü kapsamında 19 Haziran’da gerçekleştireceği iki atölye ile çocuklara babalarıyla birlikte katılacakları renkli ve yaratıcı bir eğitim programı sunuyor. “Mario Prassinos: Bir Sanatçının İzinde, İstanbul-Paris-İstanbul” sergisi kapsamında gerçekleştirilen atölyelerin ilkinde 4-6 yaş aralığındaki çocuklar pipetle mürekkep üfleyerek babalarıyla birlikte ağaç yapıyor. Babalar Günü için hazırlanan diğer atölyede ise 7-12 yaş aralığındaki katılımcılar Shakespeare’den ilham alarak yaratacakları karakterlere babalarıyla uygun giysi ve aksesuarlar tasarlıyor.

 

Mario Prassinos resimlerinden ilhamla “Uçuşan Ağaçlar Atölyesi”

Çocuklar bu atölye çalışmasında babalarıyla birlikte Mario Prassinos’un ağaçlar üzerine çalıştığı serisinden yola çıkarak, pipet yardımıyla renkli mürekkepleri üflüyor ve kağıda yayarak ağaç yapıyor. Böylelikle resimde derinlik, ışık ve gölge gibi kavramları deneyimleme fırsatı buluyor.

 

Saat: 12:20- 14:20

Yaş Grubu: 4-6

Babanla Birlikte “Kahramanını Yarat”

Sanatçı Mario Prassinos’un, İngiliz şair, oyun yazarı William Shakespeare’in ünlü “Macbeth” oyunu için tasarladığı kostümlerle tanışan çocuklar, babalarıyla oluşturacakları mini senaryolardan yola çıkarak, yaratacakları karakterlere uygun giysi ve aksesuar hazırlıyor.

 

Saat: 15:00-17:00

Yaş Grubu: 7-12

 

19 Haziran Babalar Günü’nde tüm erkek ziyaretçilere müze girişi ücretsiz! Atölye kontenjanları sınırlıdır. Kayıt: http://bit.ly/1UYLEOe / Detaylı bilgi: [email protected]

 

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz