Sağlıklı ve lezzetli bir tarifin mi var? Alzheimer Derneği’nin ödüllü yarışmasına katılmak ister misin?

0

Sağlıklı ve lezzetli bir tarifin mi var? Alzheimer Derneği’nin ödüllü yarışmasına katılmak ister misin?

Sağlıklı ve Lezzetli Mönü Yarışması Başlıyor

anne-sinin-melegi-com-Saglikli-ve-lezzetli-bir-tarifin-mi-var-odullu-yarisma-turkiye-alzheimer-dernegi-ucretsiz-cocuk-aktiviteleri-cocuk-etkinlikleri-rehberi

Beslenme, Alzheimer hastalarındaki en önemli sorunlardan biridir. Unutkanlıkla birlikte öğün atlama, yetersiz sıvı alma söz konusudur. Ayrıca diş sorunları, depresyon sebebiyle iştahsızlık da var ise hastada yetersiz bir beslenme durumu oluşabilir. Hastalık ilerledikçe açlık hissi bozulur, dolayısıyla gıdalara ilgi azalır. Sindirim, dolaşım ve boşaltım organlarında işlev bozuklukları görülebilir. Bu nedenle hastalığın evrelerine göre doğru ve sağlıklı beslenmenin planlanması gerekmektedir. Doğru beslenme hastanın kaliteli bir yaşam standardını mümkün olduğunca uzun sürdürebilmesi için çok büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle, hasta yakınlarının ve bakıcılarının bu konuya önem vermesi gerekmektedir.

Türkiye Alzheimer Derneği sağlıklı ve doğru beslenmenin Alzheimer hastalığındaki önemini vurgulamak üzere, EKS Mutfak Akademisi işbirliği ile 15 Mart 2014 tarihinde “Sağlıklı ve Lezzetli Mönü Yarışması” düzenlemektedir. Yarışmaya ilişkin diğer bilgiler ve katılım koşulları için buraya tıklayın. Yarışmaya katılmak isteyenlerin, Katılım Koşullarını okuduktan sonra Başvuru Formlarını doldurarak 28 Şubat tarihine kadar [email protected]adresine göndermeleri gerekmektedir.

Mönülerin hem Alzheimer hastalarının beslenmesine yönelik olması hem de hasta yakınlarının kolaylıkla uygulayabileceği kadar pratik olması beklenmektedir.
Son başvuru tarihine kadar gönderilen başvuru formlarındaki mönüler değerlendirilmesi sonucu seçilen ilk 10 mönünün sahipleri EKS Mutfak Akademisi’nde aralarında Eyüp Kemal Sevinç, Sahrap Soysal, Okan Karacan ve Emine Sporel gibi değerli şeflerin bulunduğu jüri önünde tariflerini uygulayarak değerlendirmeye alınacaktır. İlk 3 mönü için verilecek ödüllerin yanı sıra ilk 50 mönüden oluşan yemek kitabı da Alzheimer Derneği’ne ve hasta yakınlarına destek amaçlı olarak hazırlanacaktır.

Tarih: 15 Mart 2014
Program:
11.00 – 11:30 Yarışmacılar malzemelerini organize edecekler.
11.30 – 13:00 Yarışmacılar mönüdeki ürünlerini hazırlayacaklar.
13.00 – 14:00 Jüri üyeleri değerlendirmelerini yapacak.
14.00 – 14:30 Sonuçların açıklanması ve ödül töreni.

Yer: EKS Mutfak Akademisi, Sapphire Alışveriş Merkezi Emniyet Evleri Mah. Eski Büyükdere Cad. No:1 Kağıthane-İstanbul

Başvuru formu için tıklayınız.

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz