43. Uluslararası Pınar Çocuk Resim Yarışması başladı

0
43. Uluslararası Pınar Çocuk Resim Yarışması başladı

43. Uluslararası Pınar Çocuk Resim Yarışması başvuruları başladı

Haydi çocuklar, “Geleceğimi resmediyorum, 2050 yılında dünyamız” teması ile 2050 yılında dünyamızı nasıl hayat ettiğinizi çizin, 23 Nisan 2024 tarihine kadar Pınar’a gönderin, yarışmaya katılın ve sürpriz hediyeler kazanma şansı yakalayın.

Yarışmanın konusu “Geleceğimi Resmediyorum: 2050 Yılında Dünyamız” olarak belirlenmiştir. Yarışma, Pınar Çocuk Resim Yarışması ve Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü iş birliğinde ilk ve orta öğretim öğrencilerinin katılması amacıyla düzenlenmektedir. Yarışmanın amacı değişen iklimsel koşullar ve teknolojik gelişmeler ile dünyamızın 2050 yılında yaşayacağı değişimi çocukların nasıl hayal ettiklerini görmektir. Çocukların geleceğe dair düşüncelerini ve gelecek hayallerini anlatabilmeleri için “Geleceğimi Resmediyorum: 2050 Yılında Dünyamız” temalı bu resim yarışması düzenlenmiştir.

Resim Yarışması Başvuru Şartları

 • Öğrenciler yarışmaya, 25 cm x 35 cm veya 35 cm x 50 cm ölçülerinde, resim kağıdına yapılmış resimlerle katılabilirler.
 • Her türlü resim ve boya malzemesini kullanmak serbesttir. (Sulu boya, pastel boya, kuru boya, yağlı boya vb.)
 • Her öğrenci tek bir resim ile yarışmaya katılabilir. Yarışma gönüllülük esasına göre düzenlenecek olup yarışmaya katılım ücretsizdir.
 • Kırışmış ve yıpranmış eserler kabul edilmeyecektir.
 • Yarışmaya gönderilen resimler daha önce herhangi bir yerde yayınlanmamış olmalıdır.
 • Kopya olduğu tespit edilen eserler yarışma dışı bırakılacaktır.
 • Siyasî amaçlara hizmet eden, genel ahlak kurallarına uymayan, hakaret ve reklam unsuru içeren eserler yarışma dışı kalacaktır.
 • Yarışmaya gönderilecek eserlerin ön yüzüne hiçbir bilgi yazılmayacak ve eserin arka yüzünün sol alt köşesine aşağıda Madde – 5 | Tablo – 1’de örneği yer alan “Yarışma Etiket Formu” yapıştırılacaktır. Etiketsiz eserler kabul edilmeyecektir.
 • Yarışma takvimine uyulmadan teslim edilen eserler değerlendirilmeye alınmayacaktır.
 • Yaşar Holding ve Yaşar Holding’e bağlı şirket çalışanlarının çocukları yarışmaya katılamazlar.
 • Yarışmaya resimlerin kargo yoluyla gönderilmesi ya da dijital platformlarımız üzerinden katılım mümkündür.
 • Katılımcılar, yarışma şartnamesi ve başvuru formlarının tüm hükümlerini kabul ve taahhüt etmiş sayılır.
 • Katılımcı, yarışmaya gönderdiği eserin tümüyle kendisine ait olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder. Eserlerin alıntı ve/veya çalıntı olmasından doğabilecek her türlü yasal sorumluluklar eser sahibine aittir. Eser sahibi ile hak talebinde bulunan üçüncü şahıslar arasında doğabilecek maddi veya manevi uyuşmazlıklardan Pınar sorumlu değildir.

Resim Yarışması Sonuçlarının Açıklanması VE Ödüller

 • Tüm illerden gelen resimlerin değerlendirilmesi sonucunda, Türkiye çapında her coğrafi bölgeden 1’er öğrenci olmak üzere, toplam 7 asil ve 7 yedek öğrenci seçilecektir.
 • Yarışma sonuçları 21 Mayıs 2024 tarihinden itibaren “www.pinar.com.tr” web sitesinde ve “@pinarlayasam” Facebook, Instagram ve Twitter sosyal medya hesaplarında yayınlanacaktır.
 • 10-14 Haziran 2024 haftası İzmir’de gerçekleştirilecek 43. Pınar Çocuk Resim Yarışması Ödül Töreni’ne katılmaya ve ödül almaya hak kazanan 7 asil öğrenci, törene katılıp katılmayacağını en geç 31 Mayıs 2024 tarihine kadar, 444 76 27 numaralı Pınar İletişim Merkezi’ne ve [email protected] mail adresine yazılı bildirmelidir. 31 Mayıs 2024 günü saat 17.00’ye kadar katılıma dair herhangi bir bildirim yapılmazsa, o öğrencinin yerine yedek listeden başka bir öğrenci, Pınar Çocuk Resim Yarışması Ödül Töreni’ne katılmaya hak kazanacaktır. Pınar, Pınar Çocuk Resim Yarışması Ödül Töreni’ni yapıp yapmama, tarihlerini ve içeriğini değiştirme hakkına sahiptir. Ödül alan öğrenciler ile birlikte sadece bir velisi gerçekleştirilecek törende yer alacaktır.
 • Pınar Çocuk Resim Yarışması’nı kazanan 7 öğrenciye, ayrıca aşağıda detayları bildirildiği üzere, 2024 yılı Haziran ayı içerisinde Ödül Töreni’nde teslim edilecek birer adet bisiklet ve profesyonel resim malzemelerinden oluşan bir resim çantası hediye edilecektir. Ayrıca yarışmayı kazanan çocuklara ödül töreni sonunda “Pınar Çocuk Resim Yarışması Kazanan Sertifikası” verilecektir. Pınar Çocuk Resim Yarışması Ödül Töreni’nin iptal edilmesi durumunda kazanan çocukların hediyeleri adreslerine teslim edilecektir.
 • Pınar Çocuk Resim Yarışması’na katılarak jüri değerlendirmesi sonucunda belirlenen 7 yedek öğrenciye, 2024 yılı Haziran ayı içerisinde bildirdiği adresine gönderilmek üzere, kablosuz kulaklık ve profesyonel resim malzemelerinden oluşan bir resim çantası hediye edilecektir.
 • Öğrencilerin, Pınar Çocuk Resim Yarışması Ödül Töreni’ne velisi ile birlikte gelmesi zorunludur.
 • Pınar Çocuk Resim Yarışması’na katılan öğrenciler içinden Jüri’nin belirleyeceği başarılı 3 öğrenciye, Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı aracılığı ile bir eğitim öğretim yılı için burs verecektir. Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı’nın bursları ödül törenini takip eden eğitim ve öğretim yılını kapsar.
 • Pınar Süt Mamülleri San. A.Ş. Pınar Çocuk Resim Yarışması Ödül Töreni’ne katılmaya hak kazanan ve katılan 14 öğrenci içinden jüri’nin belirleyeceği başarılı 3 öğrenciye, Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı aracılığı ile bir eğitim öğretim yılı için burs verecektir. Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı’nın bursları ödül törenini takip eden eğitim ve öğretim yılını kapsar. Burs süresi 9 ay olup, Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı’nın belirleyeceği tutarda ve karşılıksız olarak verilir.
 • Yarışma ve sosyal etkinlikler sonucu ortaya çıkan katılımcı eserlerinin telif hakkı eser sahibine aittir. Eserlerin basın yayım ve paylaşımı eser sahibinin izni ile gerçekleştirilecektir.
 • https://www.pinar.com.tr/images/pdf/43_Uluslararasi_Pinar_Cocuk_Resim_Yarismasi-Genel_Sartname.pdf

Detaylı bilgi için pinar.com.tr internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. https://pinarcocukresimyarismasi.com/

Resimleriniz heyecanla bekleniyor!

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz