“Ailelerin umudu gerçek oluyor” kampanyası ile 2500 aileye çocuk sahibi olma imkanı

2

“Ailelerin umudu gerçek oluyor” kampanyası ile
2500 aileye çocuk sahibi olma imkanı

Başvurularınızı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'na bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına yapabilirsiniz
Başvurularınızı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına yapabilirsiniz

Acıbadem Sağlık Grubu’nun sosyal sorumluluk projesi kapsamında gündeme getirdiği ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın işbirliğiyle hayata geçen “Ailelerin Umut’u gerçek oluyor” kampanyası başlıyor. Bu kampanyayla 2 bin 500 çiftin, tüp bebek yöntemiyle çocuk sahibi olması hedefleniyor. Bakanlık tarafından tespit edilecek 2 bin 500 ailenin, konaklama masrafları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından karşılanacak, tüm tedavi giderleri ise Acıbadem Sağlık Grubu tarafından üstlenilecek.

Aileler nasıl belirlenecek?

Yeşil kartlı ve sosyal güvencesi olmayan, gelir seviyesi asgari ücretin altındaki ailelelere yönelik başlatılan kampanyaya başvuru, ailenin bağlı bulunduğu ilçedeki Sosyal Yardım ve Dayanışma Vakfı tarafından 7 Aralık 2012 tarihine kadar kabul edilecek. Yapılan başvurular sonucunda elde edilen veriler, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyetlerince değerlendirilerek uygun nitelikteki 2 bin 500 aile 7 Aralık 2012 tarihine kadar tespit edilecek.

Başvuru kriterleri

Kampanyadan yararlanabilmek için ailelerin Bakanlığın belirlediği şartları taşıyor olması gerekiyor. Buna göre kimlerin başvuru yapabileceği şöyle sıralanıyor;
– Kendisinin ve eşinin sosyal güvencesi olmayanlar
– Gelir testi sonucunda yeşil kartlıların ve hiçbir güvencesi olmayanların dahil edildiği GO düzeyinde olanlar
– Genel Sağlık Sigortası kapsamında sağlık provizyonu 60/c-I kapsamında sigortalı olanlar
– 23-39 yaş aralığında bulunan kadınlar (Başvuru tarihi itibariyle bitirilen yaş kabul edilecek)
– Son üç yıl içerisinde normal ya da diğer tedavi yöntemiyle çocuk sahibi olamadığına dair raporu bulunanlar
– Çocuklarının sağlık sorunları nedeniyle çocuk sahibi olması gerektiğini doktor raporuyla belgelendirenler

Tedavi süreci nasıl yürüyecek?

Bakanlık tarafından tespit edilen 2500 ailenin kaydı Acıbadem Sağlık Grubu’na iletilecek. Bu süreçte aileler, ASG yetkilileri tarafından aranarak tedavi süreciyle ilgili bilgilendirilecek. Ailelerin tüp bebek tedavisinde, ASG’ye bağlı, 9 tüp bebek merkezi görevlendirilecek. Kampanya 1 yıl sürecek ve 2500 aileye bu süre içinde tüp bebek uygulaması yapılmış olacak.

2 YORUMLAR

  1. merhaba. etkınlık duyurma tarıhınız 10 subat 2013 , etkınlıgın bıtıs tarıhı ( Sosyal Yardım ve Dayanışma Vakfı tarafından 7 Aralık 2012 tarihine kadar kabul edilecek. ) 7 aralık 2012 gorunmekte. sanırım ya bır etkınlık gec duyurulmuş, yada tarıh hatası yapılmış. 🙁 BENDE BİR UMUT DEMIŞTIM….

    • Elif Hanım, server üzerinde database ile ilgili bir sıkıntıdan dolayı daha önce yayınlanmış yazı tekrar facebook ve twitter’a yansımış, malesef geçmiş bir konu olmakla beraber sayın Bakan’ın aileleri 5000’e tamamlama yönünde bir beyanatı var, bu yüzden sizin adınıza konuyu takip ediyoruz, karışıklık için özür dileriz.
      Sevgiler,

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz