Tübitak 11. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Başlıyor

2
TÜBİTAK, geleceğin bilim insanı olmak için aday öğrencileri erken yaşlarda keşfederek yeteneklerini teşvik etmek ve geliştirmek amacıyla biyoloji, fizik, kimya ve matematik alanlarında

Tübitak Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması için son başvuru tarihi 15 Şubat 2017

Çocuklarımızın daha yoğun bilimsel bilgiye ve meraka ihtiyacı var. Ülkemizin çocuklarının son dönemdeki Pisa sonuçları malesef vaad edici değil. Bize düşen görev çocuklarımıza daha fazla bilimsel bilgi sağlamak ve bilimsel bilgi elde edecekleri ortamlar ve imkanlar sağlamak.

TÜBİTAK, geleceğin bilim insanı olmak için aday öğrencileri erken yaşlarda keşfederek yeteneklerini teşvik etmek ve geliştirmek amacıyla biyoloji, fizik, kimya ve matematik alanlarında”Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması” düzenleniyor. Yarışmaya ortaokul 5, 6, 7 ve 8’inci sınıf öğrencileri katılabilecek.

Bu yıl 11’incisi düzenlenen Araştırma Projesi Yarışması, iki aşamalı olarak düzenleniyor. Bölgesel yarışmaları geçen projeler finale kalma hakkı kazanacak. Bölge ve final yarışmalarında dereceye giren öğrenciler ve danışman öğretmenleri ödüllendirilecek.

Yarışma başvuruları, projelerin tamamlanmış haliyle, 25 Ocak 2017 – 15 Şubat 2017 tarihleri arasında https://e-bideb.tubitak.gov.tr adresinden online olarak yapılacak, sergi yeri ve tarihleri de aynı adresten duyurulacak.

Detaylı bilgi için tıklayın.

En yeni Çocuk Yarışmaları hakkında bilgi almak için tıklayınız!

2 YORUMLAR

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz