Akbatı AVYM’den Aile Festivali | Her şey daha iyi bir ebeveyn olmak için

0
Akbatı AVYM Aile festivalinde çocuklarınız onlara özel hazırlanan etkinlik alanında hoşça vakit geçirirken, siz anne babalar da ünlü isimlerin ebeveynliğe ve çocuk gelişimine dair sunumlarını dinleyin. ebeveyn okulu,aile festivali,akbatı avym,Mutlu Ve Başarılı Çocuk Nasıl Yetiştirilir,0-6 Yaşın Çocuk Gelişimde Önemi ve Montessori,seminer,ücretsiz,çocuk etkinlikleri,ebeveyn etkinlikleri,ebeveyn eğitimleri,Ülkü Unsu, Akif Karakuş,çocuğunu tanı

Akbatı AVYM, bu yıl ikincisini düzenlediği Aile Festivali kapsamında ebeveyn-çocuk ilişkisini daha da güçlendirmek amacıyla altı haftalık bir program hazırladı. Aile festivali, 17 Haziran’a çeşitli aktivitelere ev sahipliği yapacak. Program dahilinde saat 14.00-16.00 saatleri arasında her Cumartesi gerçekleşecek olan Aile Festivali’nde ebeveynler bağımsız hareket edebilen, özgüveni yüksek, başarılı ve mutlu çocuk yetiştirmenin püf noktalarını birbirinden farklı aktivitelerle deneyimleyerek öğrenecek.

Akbatı AVYM Aile festivalinde çocuklarınız onlara özel hazırlanan etkinlik alanında hoşça vakit geçirirken, siz anne babalar da ünlü isimlerin ebeveynliğe ve çocuk gelişimine dair sunumlarını dinleyin.

Alanında uzman isimlerle ebeveyn okulu

Akbatı AVYM, birer gün kutlanan anne ve babalar gününü bir buçuk aya yayıyor ve ‘Ebeveynler ne yapmalı’ özelinde düşünerek bu yıl farklı bir program düzenliyor. Psikolojik danışmanlık, aile ve çift terapisi, sanat terapisi, EMDR terapisi konularında uzman Ülkü Unsu, Akif Karakuş ve Montessori Uzmanı Funda Akpınar’ın konuk olacağı bir ‘Ebeveyn Okulu’ niteliği taşıması amaçlanan programda anne-babalar, tek taraflı dinlemek yerine çocuklarıyla birebir etkileşimde olarak, onları hissedip daha iyi anne-baba olmanın yollarını öğrenecek. Ebeveynler söyleşilere katılırken, çocuklar da söyleşi alanında kurulacak özel etkinlik atölyesinde keyifli vakit geçirecekler.

‘Ebeveynler çocuklarını ne kadar tanıyor?’ konusuyla başlayacak olan programda, çocuğun duyguları ve hayattaki roller, ebeveynlerin karşılıklı etkileşimde oldukları çeşitli oyunlarla deneyimlenecek. Montessori Okulu sahibi Funda Akpınar ile Montessori uygulamalarının da yapılacağı etkinlik, son haftasında çocukların babalarıyla birlikte yarışacağı ‘Akbatı’da Gizli Hazineyi Bul’ oyunu ve ‘Beni Ödülle Cezalandırma’ isimli kitabıyla dikkatleri üzerine çeken ünlü akademisyen, yazar Dr. Özgür Bolat’ın vereceği söyleşi ile sonlanacak. Her Cumartesi 14.00-16.00 arasında toplam altı etkinliğin gerçekleşeceği Aile Festivali’nde, en az dört etkinliğe katılan tüm anne-babalara ise katılım sertifikası verilecek.

 

0-6 Yaşın Çocuk Gelişimde Önemi ve Montessori

13 Mayıs Cumartesi 14:00 – 16:00

Montessori Sertifikası ve Montessori Okulu sahibi Funda Akpınar’ın uygulamalı vereceği bu seminerde ebeveynler konu hakkında bilgileri dinleyerek, Montessori uygulamasını da öğrenirken, çocuklar ise “çocuklara önceden hazırlanmış bir çevrede özgürlük tanımak” şeklinde tanımlanan Montessori oyun alanını deneyimleme fırsatı bulacaklar.

 

Olumsuz Duyguları Dışarıda Bırakın

27 Mayıs Cumartesi / 14:00 – 16:00 

Ebeveynler bu etkinlikte psikologlar tarafından duyguların ve hareket etme isteğinin reddi ve bunun çocuğun üzerindeki etkileri hakkında bilgilendirilecekler. ‘Olumsuz duygular kötü müdür? Duygu girdabındayken çocuğa nasıl davranmalıyız?’ sorularının irdeleneceği bu oturumda gönüllü katılımcıyla çeşitli duygu-ret senaryoları çalışılacak. Sonunda ise çocuk rolündeki ebeveyne kendisine nasıl davranılmasını beklediği sorulacak.

 

Drama Üçgeni

3 Haziran Cumartesi / 14:00 – 16:00 

Akademinin ikinci haftasında katılımcılar drama üçgenini öğrenip, canlandıracaklar. Dörtlü gruplara ayrılacak olan katılımcılara birer resim kâğıdı verilecek. Herkes aklındaki resmi yapmaya başladıktan sonra kağıtlar katılımcılar arasında saat yönünde değiştirilecek. Dört turdan sonra orijinal resmin sahibine döneceği etkinlikte katılımcıların girdikleri roller ve dinamikler gözlemlenecek. Uzmanlar tarafından her bir katılımcıya geri bildirim verildikten sonra katılımcıdan hislerini dile getirmesi istenecek.

 

Beklenmeyen Durumlarda Vücudumuzda ve Ruhumuza Neler Olur?

10 Haziran Cumartesi / 14:00 – 16:00 

Seminer olarak verilecek bu etkinlikte ise ‘Travmada beynin tepkileri: Kaç/Don/Savaş- Hangi tepkiyi en çok veriyoruz? – Bir tepki diğerinden iyi mi? – Travmada hayvanlar ve insanlar arasındaki farklar – Travmada duygularımız’ konular, video ve anıların yanısıra travmadan çıkmaya ilişkin beden uygulamaları ile desteklenecek.

 

Akbatı’da Gizli Hazineyi Bul  / Özgür Bolat  “Mutlu Ve Başarılı Çocuk Nasıl Yetiştirilir?”

17 Haziran Cumartesi /  12:00-14:00

Bir buçuk aya yayılan etkinliklerin son haftasında ise Babalar Günü’ne özel, çocukların babalarıyla birlikte yarışacağı ‘Gizli Hazineyi Bul’ oyunu oynanacak. 4 ailenin katılacağı yarışmada çocuklar babalarıyla Akbatı’nın içine gizlenmiş ipuçları ile gizli hazineyi bulmak için yarışacak ve sonunda hediye çeki kazanacak.

Aile Festivali’nin son etkinliği ise, ‘Beni Ödülle Cezalandırma’ isimli kitabıyla dikkatleri üzerine çeken ünlü eğitim bilimci Dr. Özgür Bolat’ın konuşmacı olacağı “Mutlu Ve Başarılı Çocuk Nasıl Yetiştirilir?” başlıklı söyleşi olacak. Söyleşide çocuk eğitiminde doğru bilinen yanlışlar, mutlu çocuk yetiştirmenin püf noktaları tartışılacak.

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz