Tatile giderken alınacaklar: Bebekli tatil için valiz hazırlıkları

Bebekli rahat bir tatil için ailenin ve bebeğin tüm ihtiyaçlarını karşılayan bir hazırlıkla keyifli bir tatil yapabilirsiniz.

1
Tatile giderken alınacaklar: Bebekli tatil için valiz hazırlıkları | Bebekli rahat bir tatil için ailenin ve bebeğin tüm ihtiyaçlarını karşılayan bir hazırlıkla keyifli bir tatil yapabilirsiniz

Bebekli tatilde valizde olmazsa olmazlar

Sıcakların iyice hissedildiği bu aylarda, bebekli aileler için tatile çıkıp çıkmamaya karar vermek ayrı bir stres sebebi olabiliyor. Bebek bakımı bizi karı koca olarak bozdu, biz tatilde nasıl organize olacağız diye düşünüyor olabilirsiniz. Bebeğiniz de ailenin bir parçası olarak ailesi ile birlikte sosyal hayata dahil edilmeli. Sosyal ortamlarda nasıl davranacağına yönelik en baştan itibaren uyumlanmalı. Bebekli rahat bir tatil için en başta yapılan doğru ve tüm ihtiyaçları karşılayan bir hazırlıkla keyifli bir tatil yapabilirsiniz. Anne babalar için hazırladığım tatile giderken alınması gerekenler listesinde bebeklere özel ihtiyaçlar yönelik başlıklar aşağıda

Hamilelik, doğum ve sonrası, anne babalar için oldukça yorucu ve gergin bir dönem olarak geçebiliyor. Bebek sahibi olmak bizi bozdu diyor olabilirsiniz 🙂

Şu sıra “Bebek sahibi olmak bizi bozdu” lafını birçok bebek sahibi arkadaşımdan duyar oldum. Bebekli hayatta hayli stres yaşadıklarını biliyorum. Ben de bebeğimin yemek süresi azıcık geçtiğinde dahi aşırı gerilir ve herkesi de gererdim. Bebekle tatile çıkmak demek tüm evi tatile taşımak demekti ve gene de unutulmuş bir detay yüzünden stresten ölüp bitmek kaçınılmazdı. Ay ne zor zamanlar… Sonra 2. çocuğumuz oldu ve biz iki çocuklu olarak daha rahat hareket etmeye başladık. Bu hale gelene kadar ilk bebeğimizle hareket ederken 3 yıl stresten bitap düştük. Çocuk sahibi olunca elini kolunu sallayarak tatile çıkamıyorsun, hakikaten yolculuk boyunca elinin altında olması gerekenler var, eğer gerekli hazırlığı yaparak yolculuk planlarsan tüm aile keyifle bir tatil yapabiliyor.

Özellikle yaz dönemi iklim olarak, rahatlamak ve dinlenmek için fırsat sunuyor. Yolculuk, çevre değişikliği ve kalabalık, dış dünyaya alışmaya çalışan, kendi düzeni dışında pek de mutlu olmayacak bebek ve aileleri için endişe sebebi olabiliyor. Ancak gözünüz korkmasın, bu durum tatil yapmaya engel değil. Eksiksiz bir planlama ile keyifli bir tatil mümkün. Bebekleriyle tatil hazırlıkları yapan ebeveynlerin hayatını kolaylaştıracak
bebek valizinde olması gereken eşyalar için aşağıdaki maddelere göz atın:

Bebekl Tatil için Bebek Bakım Malzemeleri

Bebeğin günlük alt değişimi göz önünde bulundurularak, valize yeterli sayıda bebek bezi koyulmalı. Yahut yanınızda taşımak yerine gittiğiniz yerde tamamlamak üzere yolculuk ve ilk güne özel adette bebek bezi alabilirsiniz. Islak mendil, steril pamuk, müslin kurulama bezleri ve pişik için kremin yanı sıra, banyo için doğal sünger, doğal organik bir şampuan, sabun, tırnak makası, diş fırçası ve diş macunu da unutulmamalı.

En iyi pişik kremi Mumsy Natural

Kıyafet

Tatil için tercih edilen yerin iklim özelliklerine bağlı olarak, açık renkli ve pamuklu yazlık kıyafetlerle birlikte, havanın serinleyebileceği de göz önüne alınarak kalın ve uzun giysiler hazırlanmalı. Ayrıca güneşten korunma amaçlı şapka ve sandalet ayakkabı da valize dahil edilmeli. 

*Yolculuk sırasında Uçak içi ve feribot için yanınıza uzun kollu üstler, polar üstler almayı unutmayın. Terleyen sırtlar için ek t-shirt ve su çeken müslinler elinizin altında olmalı.

Bebek Beslenmesi için araç gereçler

Anneler henüz ek gıdaya geçmemiş bebeklerini açık havada emzirebilmek için emzirme önlüğü ya da ince bir şal tercih edebilirler. 6 ayı geçen bebekler için termos, kolay taşınabilir bardak, tabak ve çatalın yanı sıra mama ile küçük cam kavanozları yemek için kullanabilir. Ek gıdaya geçen bebeklere ilk yiyeceklerini hazırlamak üzere püre hazırlayıcı elektrikli hazırlayıcılar çok pratik. Özellikle bebeğiniz belli bazı gıdalara alerjisi varsa, kaldığınız yerdeki hazır gıdaları bebeğinize vermek yerine bebeğinizin yiyeceklerini kendiniz hazırlayabilirsiniz.

*Uçak yolculuğu sırasında uçak kalkış ve inişinde bebeğinizi emzirmenizi öneririm. Özellikle inişte ve kalkış sırasında bebeğinizi emzirerek kulağının daha az rahatsız olmasını sağlayabilirsiniz.

Oyuncak

Bebeğin seyahat esnasında ve tatil boyunca ani ağlama krizlerinde kurtarıcı olabilecek, bulunduğu ortama alışmasını kolaylaştıracak oyuncakların yanında olması oldukça önemli. Özellikle renkli ve hareketli oyuncakların yanı sıra ilk defa göreceği oyuncak, kitap ve toplar kurtarıcı olacaktır. Ayrıca deniz için kolluk ve can yeleği de bebeğin tatil eğlencesine katkı sağlayacaktır. Bebeğiniz plaj oyuncakları için uygunsa yanınıza çeşitli plaj oyuncakları alabilirsiniz.

İlk yardım çantası

Acil durumlar için tatile çıkmadan önce bebeğin sağlık sigortasıyla ilgili bilgileri ve kimliğini almayı unutmamak gerekiyor. Yanık kremi, sinek kovucu ve sinek ısırığı için krem(Mumsy Natural – Boo-boo stick) , alerji ilacı, batticon, steril gazlı bez, yara bandı, ateş ölçer, ateş düşürücü şurup ve fitil olası sağlık sorunlarında ilk müdahaleyi kolaylaştırabilir. Güneş ışınlarından korumak için bebek cildine uygun UV filtreli koruyucu kıyafetler, SPF 30 ve üzeri koruma faktörlü güneş koruyucu krem veya losyon da olmazsa olmazların başında geliyor. Bebeğiniz içi güneş koruyucu krem yerine ultraviyole filtresi özelliği bulunan özel kıyafetleri tercih edebilirsiniz.

Taşıma malzemeleri

Yolculuk ve tatil süresince bebeğin rahat ve güvenli taşınmasına yardımcı olacak puset, oto koltuğu, sling gibi malzemeler de aileler için kurtarıcı olacaktır.

1 Yorum

  1. Tatile giderken alınacaklar listemde bundan sonrası içinde dahil olmak üzere, Mumsy Natural Doğal Pişik Kremi, Bebek Losyonu ve BOO BOO Stick var kesinlikle. Mumsy’nin o güzel kokusunu tatilde de yanımızda hissetmek ve bebeğimin düzenini bozmamak için bu seyahat ürünleri yanımda götürmeyi çok sevdim. Hem yer kaplamıyor

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz