Çocuklar için eğlenceli gerçekler: Kuşlar çiş yapmaz

0
Çocuklar için eğlenceli gerçekler Kuşlar çiş yapmaz bunları biliyor musunuz Kuşlar çiş yapmazlar, sadece kaka yaparlar

Kuşlar çiş yapmazlar, sadece kaka yaparlar.

Deve kuşları hariç kuşların idrar keseleri yoktur. Kuşların atık ürünü katı ürik asittir. Yani kaka..:)

Kuşlarda, beyinin gelişmiş olmasına bağlı olarak, davranış şekilleri karmaşıklaşmıştır. Özellikle sesle iletişim kurulması gelişmiştir. İnsan dışında başka bir canlının sesini taklit etme özelliği sadece kuşlarda bulunur.

Kuşlarda vücut, uçmaya elverişli şekilde yaratılmıştır. Kemiklerin içinde ilik yoktur. Hava ile doludur. Havada üşümemesi için ve sıcaktan rahatsız olmaması için soğuk ve sıcak geçirmeyen bir tüy örtüsüne sahiptir.

Bu bilgiler kızımın çok hoşuna gitti. Hele de tuvalet eğitimi vermeye çalıştığımız şu günlerde çiş konusu kızımda merak uyandırdı. Birde kuşların kemiklerinin içinin hava dolu olması uçma yetenekleriyle çok paralel görünmüş olmalı ki bizim miniğe, bunu tekrarlayıp duruyor..:D

annesininmelegi.com’da daha bir çok ilginç bilgi var; örneğin zürafaların ses telleri yok ve ıstakozların kanı mavi renk, kediler sadece insanlara miyav diyor, biliyor musun kırmızı muz ülkemizde de satılıyor.

Daha fazla ilginç bilgi için göz at: Çocuklarımız için eğlenceli bilgiler

*Sitedeki bütün içeriğin sahibi annesininmelegi.com’dur. 

Kullanıcılar kişisel kullanım için site içeriğini bilgisayarlarına indirebilir veya kopyalayabilir. Bu izin, indirilen veya kopyalanan içerikle alakalı her tür kaynakça, telif veya sahiplik bilgisinin korunduğu durumlarda geçerlidir. Kullanıcılar site içeriğinden aldıkları her kopyaya bu bilgiyi dahil etmek zorundadır.

Kullanıcılar site içeriğine ekleme veya içerikte bir değişiklik yapamaz. Site içeriği kullanıcılar tarafından dağıtılamaz, pazarlanamaz ve tekrar basılamaz. Kullanıcıların yukarıda sayılanlardan herhangi birini yaptığı durumlarda, annesininmelegi.com ve üçüncü kişi ve kurumlar hukuksal yollara başvurma haklarını saklı tutar.

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz