ANKAmall’da çocuk atölyeleri sürüyor

0

ANKAmall’da çocuk atölyeleri sürüyor

Çocuklar mutfak, inşaat ve geri dönüşüm atölyeleri ile hem eğleniyor hem öğreniyor

ANKAmall’da çocuk atölyeleri sürüyor

ANKAmall’da çocukların yaratıcılığını geliştiren çocuk atölyeleri devam ediyor. Çocuklarımızın pasta ve kurabiye yaptıkları mutfak atölyesi, minik ustaların maharetlerini gösterdikleri  inşaat atölyesi, çocuklarımızın çevre bilinçlerini artırmaya yönelik geri dönüşüm atölyesi gibi etkinlikler okullar açılana kadar devam edecek ve isteyen tüm meleklerimiz ücretsiz olarak katılabilecek.

Minikler  “Mutfak atölyesi “ ile hem öğreniyor hem eğleniyor

4 yaş üstü çocuklarımız, oyun hamuru yerine gerçek şeker hamuru ile tanışıyor. Çeşitli kalıpları ve kendileri için özel hazırlanan minik oklava ve merdaneleri ile yaptıkları kek ve kurabiyeleri diledikleri gibi şekillendiriyorlar. Rengarenk  süsledikleri  kurabiyeleri pişirdikten  sonra da afiyetle mideye indiriyor.

Minik  inşaat ustaları iş başında

Sadece erkek değil, kız çocukların da ilgi gösterdiği inşaat atölyesine 6 yaş üzeri çocuklar katılabiliyor. İş kıyafetlerini giyen, baretlerini takan minik ustalar çivi çakmayı, harç karmayı, duvar örmeyi öğreniyor. Küçük testere kullanarak tahtaları kesen küçükler el becerilerini de geliştiriyor.

Çevreye duyarlılık ve tüketim bilinci için geri dönüşüm atölyeleri

Çocuklar keçe, kağıt, tuvalet kağıdı rulosu ve pet şişe gibi materyaller kullanarak tüketim bilinci ediniyor. Terlik süsleme, yastık ve çanta yapma gibi etkinliklerle hem el becerilerini geliştiriyor, hem de kaliteli vakit geçirebiliyor.

Çocuk gelişimi, sınıf öğretmenliği ve inşaat mühendisliği eğitimi almış profesyoneller eşliğinde sürdürülen atölyeler ANKAmall’da 13 Eylül’e kadar devam edecek.

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz