Kadıköy Belediyesi Çocuk Etüt Merkezleri kayıtları başladı

0

Kadıköy Belediyesi Çocuk Etüt Merkezlerine kayıtlar başladı.

Kadıköy Belediyesi Çocuk Etüt Merkezlerine kayıtlar başladı

Kadıköy belediyesi’nin ilk ve ortaokul öğrencilerini sınavlara hazırlamak için açtığı Çocuk Etüt Merkezleri’nin 2015-2016 eğitim öğretim yılı kayıtları başladı.
2009 yılında kurulan ve daha çok dershaneye gitme imkanı bulamayan Kadıköylü çocukların ücretsiz eğitim gördüğü Kadıköy Belediyesi Çocuk Etüt Merkezleri, 2015-2016 eğitim- öğretim yılına hazır hale getirildi. 25 Ağustos – 25 Eylül tarihleri arasında yapılacak yeni öğrenci kayıtları 3’üncü sınıftan 8’inci sınıfa kadar eğitim gören öğrencileri kapsayacak. Matematik, Türkçe, Fen, Sosyal Bilgiler ve İngilizce derslerinin verildiği merkezlerde ilköğretim öğrencileri temel bilgisayar dersleri de alacak. Kadıköy sınırları içerisinde ikamet eden öğrencilerin ücretsiz faydalandığı etüt merkezlerinde 1 adet kütüphane ve bilgisayar odası bulunuyor. Ayrıca öğrenci ve velilerinin ihtiyaçlarını karşılamaya çalışan rehberlik servisi de her türlü pedagojik ve psikolojik alanlara yönelik destekler veriyor.
Öte yandan, her yıl bin 500 öğrencinin eğitim gördüğü Kadıköy Çocuk Etüt Merkezleri’nde kuruluşundan bugüne kadar 5 bini aşkın öğrenci eğitim aldı.

Etüt Merkezleri:

Bedri Rahmi Eyüboğlu Çocuk Etüt Merkezi
Cemal Süreya Çocuk Etüt Merkezi
Fazıl Hüsnü Dağlarca Çocuk Etüt Merkezi
Kemal Tahir Çocuk Etüt Merkezi

Eğitim 3. sınıftan 8. sınıfa kadardır. Etüt dersleri 3, 4, 5. sınıflar için; branş dersleri 6, 7, 8. sınıflar için verilecektir.

Kadıköy’de ikamet zorunludur.

Ücretsizdir.

Bilgi için: http://www.cocuketutmerkezleri.kadikoy.bel.tr/altsayfa.aspx?id=2081

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz