BASF Kids’ Lab ile Çocuklar Sanatın Kimyasını Keşfediyor!

0
Sanatın Kimyası Atölyesi çocukları bekliyor

Hafta içi Salı, Çarşamba, Perşembe | Saat 10.00, 11.30 ve 14.00 | süre 60 dk.

BASF’nin çocuklara kimyayı ve bilimi daha yakından tanıtmayı amaçladığı, çocukların zararsız maddelerle interaktif ve eğlenceli deneyler yapmasına imkan tanıyan Kids’ Lab eğitim programı, Sanatın Kimyası Atölyesi ile devam ediyor. Bu atölye 5-7 ve 8-12 yaş grubu çocukları sanat ve kimya ile buluşturuyor. Çocuklar, boyanın tarihini sanat tarihi ile öğrenirken, kendi boyalarını üretip, müze koleksiyonundan esinlenerek resimler yapıyor

Sanatın Kimyası Atölyesi üç uygulama adımından oluşuyor. Programın ilk uygulaması, çocukların hayal gücünü tetikleyen, renkleri tanıtan, boya yapımının tarihine sanat tarihi üzerinden değinen ve İstanbul Modern’in koleksiyonundan örneklerin yer aldığı bir sunum ile başlıyor. İkinci adımda bir kimya öğretmeni rehberliğinde çocuklar, rezervasyon sırasında iletilen listede belirtilen malzemelerle kendi boyalarını oluşturuyor ve deney raporlarını hazırlıyor. Programın son adımında, çocuklar hazırladıkları boyalar ile soyut resim uygulaması gerçekleştiriyor. Yapılan resimler ve tutulan deney raporları Kids’ Lab resim galerisinde sergileniyor. 

Günler: Salı, Çarşamba, Perşembe
Seanslar: 10.00 / 11.30/ 14.00
Süre:60 dk.

Etkinlikler ücretsizdir. Rezervasyon gereklidir. Rezervasyonlarınızı hafta içi saat 09.00- 18.00 arasında yaptırabilirsiniz.

Rezervasyon ve detaylı bilgi için: 0212 334 73 41  

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz