Biliyor musunuz? Bebeklerimiz uyuyarak büyürler…

0
Bebeklerimiz uyudukça büyürler...Kesintisiz ve Kaliteli Gece Uykusu Beyin Gelişimini Hızlandırır ve Bebeğinizin Sağlıklı Büyümesini Sağlar!Çocuklarımız için ilginç gerçekler: Uyusun da büyüsün... Kesintisiz ve Kaliteli Gece Uykusu Beyin Gelişimini Hızlandırır ve Bebeğinizin Sağlıklı Büyümesini Sağlar! acayip bilgiler, ağzınız açık kalabilir,Annesinin Meleği,bebek, bebek blog,bebek blogları, Bebek Hazırlıkları için başvuru adresiniz,bebeklerde uyku, bilim bilgileri, Bilimania – Bunları Biliyor Muydunuz?,bilmediklerimiz,bunları bilin, bunları biliyomusunuz, Bunlari Biliyor Musun, bunları biliyor musunuz,bunları biliyor musunuz facebook,Bunları Biliyormusunuz,bunları biliyormusunuz ilginç bilgiler, bunları biliyormusunuz kitabı,bunları biliyormusunuz komik,bunları biliyormusunuz köşesi,bunları biliyormusunuz sağlık,bunu biliyormusunuz,bunu biliyormuydunuz,bunu hiç duydunuz mu, büyüme, büyüme hormonu, Çocuklar için eğlenceli gerçekler,çocuklarımız için eğlenceli bilgiler,Çocuklarımız için eğlenceli gerçekler,çocuklarımız için ilginç bilgiler, Doğanın Olağanüstü 10 Gerçeği, Doğanın Olağanüstü gerçekleri,Düşündüren şeyler: Bunları Biliyor musunuz? İlginç Bilgiler, eğlenceli bilgiler, eğlenceli bilim,eğlenceli gerçekler,eğlenelim, hayvanlar hakkında bilmediğimiz gerçekler, Her güne bir bilgi, ilginç, ilginç bilgiler heyecanlı, ilginç gerçekler, ilginç hikayeler, kar nasıl yağar, kar neden yağar, kar yağışı, lapa lapa kar, merak edilenler,şaşıracaksınız, şaşırtıcı,şaşırtıcı bilgiler, uyku hastalıkları, uyku nedir, uyku problemleri, uykunun önemi, uyusunda büyüsün ninni, bebek uykusu,uykunun önemi,bebekler hakkında önemli bilgiler,melatonin,büyüme hormunu

“Bebeklerimiz uyudukça büyürler”

“Büyüme hormonu uyku sırasında salgılanıyor”

Bebek gelişimi için uykunun önemi halk deyişlerimize ve ninnilerimize çok güzel yansımıştır. “Uyusun da büyüsün” sözü çocukluk döneminde uykunun gelişim için önemini çok iyi anlatmaktadır. Bugün bu ninninin arkasındaki gerçeğin, uyku sırasında salgılanan büyüme hormonu olduğu bilimsel çalışmalarla ortaya konmuştur.  Uyku sırasında, özellikle çocuklarda büyüme hormonu çalıştığı için, çocuklar bu sırada daha fazla büyürler.

Kesintisiz ve Kaliteli Gece Uykusu Beyin Gelişimini Hızlandırır ve Bebeğinizin Sağlıklı Büyümesini Sağlar!

Günümüzde, uyku ve uyku hastalıklarının önemi son yıllarda yapılan çalışmalarla çok daha iyi anlaşıldı. Uykunun sadece pasif bir dinlenme süreci olmadığı, vücudumuz için vazgeçilmez bir aktif yenilenme süreci olduğu tespit edildi. Uyku yoksunluğunun da sadece ertesi günümüzün kötü geçmesine sebep olmadığı, özellikle çocukluk döneminin uyku hastalıklarının geri dönüşü olmayan ve erişkin yaşlarda da devam eden kalıcı gelişim ve sağlık sorunlarına neden olduğu anlaşıldı.

Çocuklarımız için ilginç gerçekler: Uyusun da büyüsün... Kesintisiz ve Kaliteli Gece Uykusu Beyin Gelişimini Hızlandırır ve Bebeğinizin Sağlıklı Büyümesini Sağlar! acayip bilgiler, ağzınız açık kalabilir,Annesinin Meleği,bebek, bebek blog,bebek blogları, Bebek Hazırlıkları için başvuru adresiniz,bebeklerde uyku, bilim bilgileri, Bilimania – Bunları Biliyor Muydunuz?,bilmediklerimiz,bunları bilin, bunları biliyomusunuz, Bunlari Biliyor Musun, bunları biliyor musunuz,bunları biliyor musunuz facebook,Bunları Biliyormusunuz,bunları biliyormusunuz ilginç bilgiler, bunları biliyormusunuz kitabı,bunları biliyormusunuz komik,bunları biliyormusunuz köşesi,bunları biliyormusunuz sağlık,bunu biliyormusunuz,bunu biliyormuydunuz,bunu hiç duydunuz mu, büyüme, büyüme hormonu, Çocuklar için eğlenceli gerçekler,çocuklarımız için eğlenceli bilgiler,Çocuklarımız için eğlenceli gerçekler,çocuklarımız için ilginç bilgiler, Doğanın Olağanüstü 10 Gerçeği, Doğanın Olağanüstü gerçekleri,Düşündüren şeyler: Bunları Biliyor musunuz? İlginç Bilgiler, eğlenceli bilgiler, eğlenceli bilim,eğlenceli gerçekler,eğlenelim, hayvanlar hakkında bilmediğimiz gerçekler, Her güne bir bilgi, ilginç, ilginç bilgiler heyecanlı, ilginç gerçekler, ilginç hikayeler, kar nasıl yağar, kar neden yağar, kar yağışı, lapa lapa kar, merak edilenler,şaşıracaksınız, şaşırtıcı,şaşırtıcı bilgiler, uyku hastalıkları, uyku nedir, uyku problemleri, uykunun önemi, uyusunda büyüsün ninni, bebek uykusu,uykunun önemi,bebekler hakkında önemli bilgiler

Uyku; çocukların büyümesi üzerinde önemli bir rol oynar. Mükemmel bir gece uykusu, bebeğinizin gün boyu öğrendiklerini düzenlemesini, enerji depolarını yenilemesini ve diğer güne mutlu, zinde ve en önemlisi öğrenmeye açık olarak başlamasını sağlayarak zihinsel gelişimini hızlandırır.

Bebeğim uyumuyor, ne yapabilirim diyorsanız;  Bebeklerde uyku düzeni ile ilgili önerilerimiz için tıklayınız!

*Sitedeki bütün içeriğin sahibi annesininmelegi.com’dur. 

Bu web sitesinde sunulan tüm bilgilerin (sınırlı kalmamak kaydıyla yazılı metinler, fotoğraflar ve diğer her çeşit bilgi dahil olmak üzere) maddi ve manevi hakları 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında Annesinin Meleği’ne aittir. Annesinin Meleği’nin yazılı izni olmadan yukarıda sözü edilen bilgiler kopyalanamaz, değiştirilemez ve yayınlanamaz. bebek uykusu,uyusunda büyüsün,uyku düzeni,bebeklerde uyumanın önemi All material and immaterial rights of the information (including but not limited to the written texts, photos and all other information) given in this web- site are belong to Annesinin Melegi regarding to the Law no.5846 on Intellectual and Artistic Works. No one shall copy, amend and publish the above mentioned information without any written permission of annesininmelegi.com.

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz