Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu Dünya Tiyatro Günü’nü Kırşehir’de kutluyor

0
Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu çocuklarla buluşuyor

Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu Dünya Tiyatro Günü’nü Kırşehir’de kutluyor

Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu çocuklarla buluşuyor

 

Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu, Dünya Tiyatro Günü’nü 28-29 Mart tarihlerinde, Kırşehir’de yapacağı temsillerle kutluyor.

Tiyatronun eğlendirirken öğreten gücü sayesinde çocuklara çevre, doğa ve hayvan sevgisi aşılayarak, duyarlı bireyler olarak yetişmelerine destekleyen Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu, 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nü, hafta sonu Kırşehir’de yapacağı temsillerle kutluyor. “La Fonten Orman Mahkemesinde” oyunu 28-29 Mart tarihlerinde, Kırşehir İl Kültür Turizm Müdürlüğü Kültür Merkezi Salonu’nda saat 12.00 ve 14.00’te Kırşehirli minik tiyatro severlerle buluşuyor.

Türkiye’nin her köşesinde 10 binlerce çocukla buluşuyor

Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu, “Çevreci Nasreddin Hoca Kukla Oyunu” ve Sadri Alışık Kültür Merkezi işbirliğiyle hazırladığı “La Fonten Orman Mahkemesinde” oyunu ile 2008 yılından bu yana yaklaşık 105 bin çocuğa çevre koruma bilinci aşıladı. Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu’nu on binlerce çocuğa ulaştırmaktan gurur duyduklarını vurgulayan Bosch Ev Aletleri Pazarlama Müdürü Neylan Süer, “Çocukların hayatına çevre bilinci ve doğa sevgisini yerleştirmek için tiyatronun öğretici gücüne inanıyoruz. Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu aracılığıyla, 2008’den bu yana tiyatroyu destekliyoruz. Sadri Alışık Tiyatrosu gibi köklü bir tiyatro ile işbirliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Önümüzdeki yıllarda da tiyatroya desteğimizi sürdürerek, Türkiye’nin dört bir yanındaki temsillerimize devam edeceğiz.” dedi.

Bosch’un bu projesi ile sanata da büyük destek verdiğini vurgulayan Sadri Alışık Kültür Merkezi Yöneticisi Sadri Alışık ise “Çevre ve doğal kaynakları korumaya odaklı teknolojiler sunan Bosch’un desteğiyle, sanata gönül veren bir ekip olarak, çocuklara çevre duyarlılığı ve doğa sevgisi aşılayan bir tiyatro götürmekten çok mutluyuz. 2010 yılından bu yana Bosch ile birlikte Türkiye’yi il il geziyor, Türk Çocuk Edebiyatı’nın en önemli yazarlarından Yalvaç Ural’ın kaleme aldığı ‘La Fonten Orman Mahkemesinde’ adlı oyunumuzu, çocuklar ve aileleri için sergiliyoruz.” şeklinde konuştu.

Hayvanlar, La Fonten’i yardıma çağırıyor

La Fonten Orman Mahkemesinde oyununda, insanların çevreyi koruma konusundaki özensizlikleri ve bilinçsizlikleri nedeniyle gün geçtikçe bozulan doğal döngüye dikkat çekiliyor. Her geçen gün doğadaki düzenin bozulmasından endişelenen hayvanlar, sonunda Aslan Kral’ın tavsiyesine uyarak şehre gidiyorlar ve kendilerini anlayacak tek insan olan La Fonten’den yardım istiyor. Klasik La Fonten masallarının yaratıcı bir bakışla yeniden uyarlaması olan oyunda ana fikir olarak, bugünden gerekli önlemler alınmadığı takdirde gelecekte dünyamızın ve dolayısıyla bugünün çocuklarının yaşayacakları olumsuzluklar gösteriliyor. Büyükler olarak anne babaların yaptığı hatalar yüzünden geri dönülmez bir noktaya gelmeden önce, bugünün çocukları uyarılıyor ve onlara her şeyin hala düzeltilebileceği umudu aşılanıyor.

 

Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu Turne Takvimi
20 – 21 EylülIğdır
11 – 12 EkimKars
18 – 19 EkimArdahan
1 – 2 – 15 – 16 KasımErzurum
22 – 23 KasımBayburt
6 – 7 AralıkGümüşhane
20 – 21 Aralık / 10 – 11 OcakErzincan
24 – 25 Ocak / 21 – 22 ŞubatSivas
28 Şubat – 1 MartManisa
14 – 15 MartYozgat
28 – 29 MartKırşehir
4 – 5 NisanKırıkkale
25 – 26 Nisan / 16 – 17 Mayıs /30 Mayıs – 1 Haziran / 7 – 8 HaziranAnkara

 

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz