Pınar Çocuk Tiyatrosu, Dünya Tiyatrolar Günü’nde Çanakkaleli çocuklarla buluşuyor

0

Pınar, Dünya Tiyatrolar Günü’nü “Sütle Gelen Sevgi” oyunuyla kutluyor

Pınar Çocuk Tiyatrosu, Dünya Tiyatrolar Günü’nde Çanakkaleli çocuklarla buluşuyor

Pınar Çocuk Tiyatrosu, “Sütle Gelen Sevgi” oyunuyla 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nde Çanakkaleli çocuklarla bir araya geliyor. 

Pınar, Dünya Tiyatrolar Günü’nü “Sütle Gelen Sevgi” oyunuyla kutluyor Pınar Çocuk Tiyatrosu, Dünya Tiyatrolar Günü’nde Çanakkaleli çocuklarla buluşuyor Pınar Çocuk Tiyatrosu, “Sütle Gelen Sevgi” oyunuyla 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nde Çanakkaleli çocuklarla bir araya geliyor.

Türkiye’nin dört bir yanında üç milyondan fazla çocuğu ücretsiz olarak tiyatroyla buluşturan Pınar Çocuk Tiyatrosu, 27. yılında Dünya Tiyatrolar Günü’nde Çanakkaleli çocukları sihirli bir dünyayla buluşturmak için “Sütle Gelen Sevgi” oyununu sahneye koyuyor.

 

Dünya Tiyatrolar Günü’nü de Çanakkale’de kutlayacak olan Pınar Çocuk Tiyatrosu, 26 – 27 Mart tarihlerinde Çanakkale On Sekiz Mart Üniversitesi Anafartalar kampüsündeki Süleyman Demirel Konferans Salonu’nda dört oyun sergileyerek, 1.600 çocukla bir araya gelecek.

 

Pınar Çocuk Tiyatrosu, “Sütle Gelen Sevgi” oyunuyla sağlıklı olmak için iyi beslenmenin ve sütün önemini komik bir şekilde anlatırken, bir yandan da bencil olmamayı öğütlüyor. Neşeli müziklerle ve danslarla süslenen oyun, minik izleyicilerine keyifli saatler yaşatıyor. Minik izleyiciler, renkli karakterler ve dikkat çekici dekorasyon ve kostüm tasarımlarıyla keyif dolu bir oyun izleyerek, eğleniyor.

 

“Sütle Gelen Sevgi” künye: 


Yazan ve Yöneten: Nilbanu Engindeniz

Genel Sanat Yönetmeni: Şakir Demirpehlivan

Oynayanlar: Işık Yönt, Mustafa Çolakoğlu, Dündar Taşal, Elif Küçükkoyuncu, Lara Aysal, Deniz Çeküç

Dekor & Kostüm: Şakir Demirpehlivan

Sahne amiri: Münevver Tepe

Işık & Ses uygulama: Volkan Keskin

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz