Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu Kocaelili miniklerle buluşuyor

0

Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu  Kocaelili miniklerle buluşuyor

Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu, çevre bilinci ve doğa sevgisi aşılayan “La Fonten Orman Mahkemesinde” oyununu Kocaelili minik tiyatroseverlerle buluşturuyor. Tüm Kocaeli halkının davetli olduğu oyun, 20-21 Şubat tarihlerinde Sabancı Kültür Merkezi’nde ücretsiz olarak sahnelenecek.

Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu, çevre bilinci ve doğa sevgisi aşılayan “La Fonten Orman Mahkemesinde” oyununu Kocaelili minik tiyatroseverlerle buluşturuyor. Tüm Kocaeli halkının davetli olduğu oyun, 20-21 Şubat tarihlerinde Sabancı Kültür Merkezi’nde ücretsiz olarak sahnelenecek. yarın okullar tatil mi, survivor izle, survivor full izle

Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu, “La Fonten Orman Mahkemesinde” oyununu 20-21 Şubat tarihlerinde saat 12.00 ve 14.00’te, Kocaeli Sabancı Kültür Merkezi’nde ücretsiz olarak sunacak. Türk Çocuk Edebiyatı’nın en önemli yazarlarından Yalvaç Ural’ın kaleme aldığı oyun, 2010 yılında Sadri Alışık Kültür Merkezi işbirliğiyle çocuklara çevre bilinci, hayvan ve doğa sevgisi aşılamak hedefiyle hazırlandı.

 

Hayvanlar, La Fonten’i yardıma çağırıyor

‘La Fonten Orman Mahkemesi’nde oyununda, insanların çevreyi koruma konusundaki özensizlikleri ve bilinçsizlikleri nedeniyle gün geçtikçe bozulan doğal döngüye dikkat çekiliyor. Her geçen gün doğadaki düzenin bozulmasından endişelenen hayvanlar, sonunda Aslan Kral’ın tavsiyesine uyarak şehre gidiyorlar ve kendilerini anlayacak tek insan olan La Fonten’den yardım istiyor. Klasik La Fonten masallarının yaratıcı bir bakışla yeniden uyarlaması olan oyunda ana fikir olarak, bugünden gerekli önlemler alınmadığı takdirde gelecekte dünyamızın ve dolayısıyla bugünün çocuklarının yaşayacakları olumsuzluklar gösteriliyor. Anne babaların yaptığı hatalar yüzünden geri dönülmez bir noktaya gelmeden önce, bugünün çocukları uyarılıyor, neleri yapmamaları gerektiği anlatılıyor ve onlara her şeyin hala düzeltilebileceği umudu aşılanıyor.

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz