Hafta Hafta Hamilelik: Hamilelikte 37. Hafta

2

Hafta Hafta Gebelik: Gebelikte 37. Hafta

(36+0, 36+6. Günler)

37 Haftalık Ultrason Bebek Görüntüsü
37 Haftalık Ultrason Bebek Görüntüsü

Hamilelikte 37. hafta itibariyle bebeğinizin boyu yaklaşık olarak 48-49 cm, kilosu ise  2.850 -2.900  gramdır.

İkiz bebek anneleri muhtemelen doğum yaptı. Normal doğum yapacak tekil gebelik annelerinin de heyecanlı bekleyişi devam ediyor 🙂 Bu hafta doğum yapmanız erken doğum olarak nitelendirilmez, ayrıca bebekte veya sizde herhangi bir sorun olma olasılığı çok çok düşüktür.

Bebeğiniz büyümeye, yağ depolamaya devam ediyor. Erkek bebeklerin gelişimi genelde kız bebeklere göre daha çok yağ depolamaya eğilimlidir. Sizde artık kendinizi bu nedenle daha ağır hissediyorsunuz, hareketleriniz iyice yavaşladı, yürümekte nefes almakta güçlük çekiyor olabilirsiniz. Sürekli uyumak istiyor ama uyuyamıyor olabilirsiniz. Uykusuz günlere çok az kaldı, vücudunuz aslında sizi geçireceğiniz bu uykusuz günlere hazırlıyor 🙂

37 Haftalık 3 Boyutlu Bebek Görüntüsü
37 Haftalık 3 Boyutlu Bebek Görüntüsü

Doktorunuz sizi bu hafta itibariyle vajinal olarak muayene edecektir. Pelvik kemiğinin uygunluğuna, doğum kanalında enfeksiyon olup olmadığına bakar. Herhangi bir enfeksiyon varsa tedavisi için en uygun zamandır, bu nedenle bu haftaki kontrolünüzü tatil, yorgunluk vb. sebeplerle sakın ertelemeyin yada gitmemezlik etmeyin. Ayrıca doktorunuz bebeğin pozisyonunu inceler. Bebek ters duruyor olabilir, bu ilerleyen günlerde değişebilir, ters pozisyonda durması illa hep bu şekilde kalacağı ve normal doğum yapamayacaksınız anlamına gelmez. Önemli olan doğum esnasındaki bebeğin duruşu, kalp atışları vb. diğer kriterlerdir normal doğumu veya sezeryan seçeneğini belirleyen.

Gebeliğin 37. haftası akıntınız iyice artacaktır, günlük ped kullanımı, iç çamaşırın sık sık değiştirilmesi, kişisel hijyen çok önemlidir. Eğer akıntınız çok koyu renkli, kötü kokulu olup beraberinde yanma, batma ve kaşıntı gibi sorunlarda yaşıyorsanız muhakkak doktorunuzla görüşmelisiniz.

Amniyon sıvısına oranla bebeğin büyüklüğü çok arttığı için; bebeğiniz rahat dönemez, içeride rahat rahat taklalar atamaz. Daha az ama daha can yakıcı hareketler yapar. Leğen kemiğinizde daha çok baskı ve acı hissedebilirsiniz.

 

Hamilelikte NST İşlemi - NST Nedir?
Hamilelikte NST İşlemi – NST Nedir?

 

 

 

 

 

 

hafta hafta hamilelik Hafta hafta gebelik (hamilelik) dönemi belirtileri Hafta Hafta Hamilelik – Gebelik Hafta hafta gebelik Hafta Hafta Hamilelik Hafta Hafta Hamilelik Hafta hafta gebelik hamilelik 37 Hafta Hamileliğiniz Bebeğin Hafta Hafta Gelişimi 37 Haftalık Gebelik Serüveni ultrason görüntüleri

Bebek hazırlıklarına heyecanla devam eden sevgili anneler, bu yazılarım da ilginizi çekebilir:

Bebek Hazırlıkları: Doğum öncesi hazırlıklar

Bebek Hazırlıkları: Anne ve Bebek Bakımı için tüm ihtiyaçlar

Bebek Hazırlıkları: Bebek Odası Hazırlıkları 

Bebeğiniz için mutlaka bir dönence alın.. neden mi? Gaz sorunundan kurtulmak için.. mutlaka okuyun!!

ya da hafta hafta hamilelik hafta hafta hamilelik hafta hafta hamilelik

Bebek Hazırlıkları ile ilgili tüm yazılar için tıklayın

hafta hafta hamilelik Hafta hafta gebelik (hamilelik) dönemi belirtileri Hafta Hafta Hamilelik – Gebelik Hafta hafta gebelik Hafta Hafta Hamilelik Hafta Hafta Hamilelik Hafta hafta gebelik hamilelik 37 Hafta Hamileliğiniz Bebeğin Hafta Hafta Gelişimi 37 Haftalık Gebelik Serüveni gebelik ultrason görüntüleri

*Sitedeki bütün içeriğin sahibi https://www.annesininmelegi.com’dur. 

Kullanıcılar kişisel kullanım için site içeriğini bilgisayarlarına indirebilir veya kopyalayabilir. Bu izin, indirilen veya kopyalanan içerikle alakalı her tür kaynakça, telif veya sahiplik bilgisinin korunduğu durumlarda geçerlidir. Kullanıcılar site içeriğinden aldıkları her kopyaya bu bilgiyi dahil etmek zorundadır. ultrason görüntüleribebeklerde gaz sancısı nasıl giderilir hafta hafta hamilelik Hafta hafta gebelik (hamilelik) dönemi belirtileri Hafta Hafta Hamilelik – Gebelik Hafta hafta gebelik Hafta Hafta Hamilelik Hafta Hafta Hamilelik Hafta hafta gebelik

Kullanıcılar site içeriğine ekleme veya içerikte bir değişiklik yapamaz. Site içeriği kullanıcılar tarafından dağıtılamaz, pazarlanamaz, yayınlanamaz ve tekrar basılamaz. Kullanıcıların yukarıda sayılanlardan herhangi birini yaptığı durumlarda, annesininmelegi.com ve üçüncü kişi ve kurumlar hukuksal yollara başvurma haklarını saklı tutar.

https://www.annesininmelegi.com

2 YORUMLAR

 1. 36+3 haftalık gebeyim erkek bebek bekliyorum.annesinin meleği sitesinin tüm bilgileri bana doktorunun yaptığı ölçümlerle tam uygun.tesekkur ederim emeğinize.bize verdiğiniz temiz bilgi akisina.basarilar sizinle olsun ekibinize de teşekkürler.

  • Sevgili Leyla,

   Güzel yorumun ve değerlendirmen için çok teşekkürler. annesininmelegi.com gönüllülükle ve sadece güzel, içten bırakılan yorumların motivasyonu ile yürütülüyor. Aldığımız her güzel, içten yorum bizi çok mutlu ediyor. Siteyi canlı ve aktif tutmak ve yeni annelere destek olmak için motivasyonumuzu güçlendiriyor.
   Bebeğini sağlıkla kucaklamanı ve mutlulukla, huzurla büyütmeni dileriz.

   Sevgiler

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz