Çocuklar Tiyatro ile Büyüyor!

Çocuk Genç Sanat Tiyatro (ÇGST) 5-6 yaş grupları için tiyatro ve oyun çalışmaları, 15 yaşından büyük gençler içinse konservatuvara hazırlık eğitimleri sunuyor. Pedagojik destekli atölye çalışmaları Sosyal Beceri, Sahne-Oyunculuk, Diksiyon, Müzik, Oyun-Kurmaca, Dans, Müzik, Mim-Hareket, Dramaturji, Oyun Kurmak-İçinde Kalmak gibi konuları içeriyor.

0
Çocuk ve Gençlere Yönelik Tiyatro Odaklı Eğitim Programları Başlıyor

Çocuk ve Gençlere Yönelik Tiyatro Odaklı Eğitim Programları Başlıyor

Çocuk Genç Sanat Tiyatro (ÇGST), Arda Aydın Biraderler Yapım tarafından çocuk ve gençlerin gelişimlerini tiyatro merkezli sanat programlarıyla desteklemek için kuruldu.

ÇGST’nin amacı çocuk ve gençlerin tiyatro ve tiyatroya hizmet eden diğer disiplinler aracılığı ile özgüvenlerini artırmak, iletişim başta olmak üzere sosyal becerilerini geliştirmek, yaratıcılıklarını beslemek, takım çalışması, işbirliği gibi kavramları yerleştirmek.

ÇGST bünyesinde 5-6 yaş grubu için tiyatro ve oyun çalışmalarından, 15 yaşından büyük gençler için konservatuvara hazırlık eğitimlerine kadar farklı yaş gruplarına uygun atölye programları yer alıyor. Atölye çalışmalarına pek çok oyunda oyuncu, yönetmen yardımcısı, yönetmen olarak çalışan, çocuk ve gençlerle uzun süre çalışma deneyimi olan ödüllü, benzersiz ve güçlü kadro eşlik ediyor. Sosyal Beceri, Sahne-Oyunculuk, Diksiyon, Müzik, Oyun-Kurmaca, Dans, Müzik, Mim-Hareket, Dramaturji, Oyun Kurmak İçinde Kalmak gibi konuları içeren atölyeler Eylül ayında Kadıköy Moda’da başlıyor. Bir okul yılı sürecek atölyelerin sonunda bir sahne performansı ve sertifika töreni yapılacak.

KAYITLAR DEVAM EDİYOR

Tiyatro ana sanat dalını diğer disiplinlerle besleyip her çocuk ve gencin içinde var olan yeteneğini ortaya çıkarmak, eğilimlerini tespit ederek kendi içinde yön bulmasını, yol almasını ve zenginleşmesini sağlamak için çok eğitimcili, aynı felsefe ve disiplin üzerinden aynı hedefe doğru yürüyen bir uzman kadronun izlediği, hem teorik hem de uygulamalı çalışmaları barındıran altı programa kayıtlar devam ediyor. Bu alanda deneyimli ve bol ödüllü bir ekip tarafından oluşturulan “gerçek” atölyeler, daha çok çocuk ve gence ulaşabilmeyi hedefliyor. Bu nedenle fiyat ve çalışma mekanlarının aileler için kolay ulaşılabilmesine önem verildi. Atölyelerin saat ücretleri 19- 38 TL arasında değişiyor.

OTİZM’e bir PENCERE açın

Çocuk Genç Sanat Tiyatro’nun 6 programından biri, otizm tanısı almış çocuklara yönelik açılıyor. ÇGST çalışmalarının içinde yer alan alternatif bir butik program olan Pencere, otizm konusunda deneyimli sanat eğitmenleri tarafından ve “yaşdaş buddyler” desteği ile yürütülüyor. Otizm tanılı gençlerin yaşdaşlarıyla bir araya geldiği ve çoğumuzun görmezden gelmeyi tercih ettiği bir hikayeyi anlatan müzikli danslı tiyatro oyunu Pencere, ilk gösterimini 14 Haziran’da Caddebostan Kültür Merkezi’nde (CKM) yaptı. Program sadece çocuğa yönelik değil. Aileler de çalışmanın bir parçası.

Detaylı bilgi için: www.cgst.online

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz